Elon Musk se už letos může dočkat odměny $30 mld.

Začátkem roku 2018 Tesla schválila extrémně štědrý kompenzační plán pro svého šéfa Elona Muska. Vypadá to, že letos by si mohl přijít na $30 mld.

Elon Musk díky stoupající ceně akcií společnosti Tesla už několik měsíců soupeří o první místa žebříčku světových miliardářů. Na chvíli dokonce předběhl Jeffa Bezose, majitele společnosti Amazon.
foto: Duncan.Hull, licence CC BY-SA 4.0

Elon Musk nepobírá za svou práci šéfa automobilky Tesla žádný plat. Místo toho si nechal v roce 2018 schválit štědré kompenzace v podobě akcií, které jsou založeny na plnění jednotlivých cílů v oblasti tržní kapitalizace, příjmů a zisku.

V té době vypadaly tyto cíle extrémně ambiciózní a možná až nesplnitelné. Jenže už minulý rok se Muskovi podařilo „odemknout“ první odměnu v hodnotě $800 mil. když hodnota firmy překročila $100 mld. Letos se mu podařilo odemknout odměny pět a šest (z celkových 12). Každých dalších $50 mld. tržní hodnoty znamená další úroveň.

Díky tomu má dnes Elon Musk přednostní právo na výhodný odkup akcií v hodnotě $30 mld. Prozatím této možnosti nevyužil. Jakmile se tak ale stane, bude Musk jedním z nejlépe placených manažerů na světě.

Přitom půjde teprve o polovinu plánovaných kompenzací. Nutno podotknout, že všechna tato čísla jsou odvozena od ceny akcií společnosti Tesla. Ta v posledních měsících vystoupala ze $410 k $883, aby začátkem března opět klesla k $563. Dnes se pohybuje na $663.

vlastní

41 Comments on “Elon Musk se už letos může dočkat odměny $30 mld.”

    1. on ne, už jenom jeho pohunkové a to jen do tý doby dokud
      on ne, už jenom jeho pohunkové a to jen do tý doby dokud akciový gembl na dluh státu jim sype, potom ta votročina… kdo by taky dřel bez sociálních jistot žééé ;))

      http://finviz.com/quote.ashx?t=tsla

      mlask si „svý“ udělal a lidi na zemi už odepsal … 😉 pryjoryru padesátníka maj rakety na marz pro pár vyvolených

            1. alem jistě že si to tesla ošéfovává, když málo
              alem jistě že si to tesla ošéfovává, když málo zaplatí dodavateli práce, může dodavatel zaměstnancům dát jen malý plat. Ale důležitý je že jim dá radu:

              NEVADÍ ŽE MÁTE MALÝ PLAT A MIZIVÉ SOCIJÁLKO, DŮLEŽITÉ JE ŽE DOSTANETE AKCIJE A HLAVNĚ GEMBLUJTE KRYPTOMĚNY, TO JE VAŠE KOMPENZACE ZA MALÝ PLAT NA KERÝM SME SE NAPAKOVALI ;))))

              https://finance.yahoo.com/quote/DOGE-USD/chart?p=DOGE-USD

                1. kdybys musel makat na jejich pozicích brzo tě přejde legrace
                  kdybys musel makat na jejich pozicích brzo tě přejde legrace

                2. O legraci se tu pokoušíš jenom Ty.
                  O legraci se tu pokoušíš jenom Ty.

    1. Že nejlepším skladováním je sama příroda, protože
      Že nejlepším skladováním je sama příroda, protože díky vyššímu CO2 je za poslední roky rekordní úroda a celkově zeleni se daří, což dokazují satelitní snímky NASA. Díky přírodě, která je zodpovědná z 97 % za CO2, tak děkujeme. Kdyby lidé 3 procenty CO2 vytvořili nerovnováhu, pak každá sopka by zničila planetu několikrát dle logiky zelených „mozků“ 🙂

      Takže jde jen o byznys, co má naše peníze předat korporacím a běžné lidi zlikvidovat, takže z tohoto důvodu super … Prober se 🙂

        1. v neformalnych internetovych diskusiach, kde sa pouzivaju
          v neformalnych internetovych diskusiach, kde sa pouzivaju prezyvky (a nie skutocne mena), je tykanie bezne. To je rozdiel oproti komunikacii z bezneho zivota. Nikto sudny nemoze ocakavat, ze uzivatelovi s prezyvkou „MackoUsko“ budem vykat.
          Aj ked ton reci a agresivita je uz ina vec, treba sa nad to povzniest. Za tymi ninehovoriacimi nickmi a prezyvkami sedia casto rozne postihnuti jedinci, ktori si aj takymto sposobom kompenzuju nieco. Sprdnutie od sefa, nedostatok sexu, penazi, uznania… tych dovodov je viac ako ryb v mori.

          Co sa tyka toho islandskeho sposobu skladovania CO2… Neviem, co si o tom mam mysliet. Znie to az prilis dobre a idealne, aby to bola pravda. Ale rad sa necham presvedcit nejakymi realnymi vysledkami, az to spustia.

            1. Moc jsem si neprecetl, je to premium a uzamcene. Takove clanky
              Moc jsem si neprecetl, je to premium a uzamcene. Takove clanky ignoruji i kdyby se dalo registrovat za korunu. Kdyz se to uchyti, tak bude vse na webu placene a weby si podchyti ctenare. Kdo by si priplacel na dvaceti serverech. Tim by byla svoboda informaci tatam.

                1. A jak to funguje? Je to trvale vazane v cvhemicke sloucenine,
                  A jak to funguje? Je to trvale vazane v cvhemicke sloucenine, nebo to jen pod tlakem nafouknou do dutin v hornine? Pak by to casem zase uteklo do atmosfery.

                2. Pochopil jsem to tak, že to tam chtějí jenom nafoukat. Ale
                  Pochopil jsem to tak, že to tam chtějí jenom nafoukat. Ale možná jsem to pochopil špatně já nebo ten reportér.

                3. To je na prd. Na Islandu to udela chemickou reakci a navzdy je
                  To je na prd. Na Islandu to udela chemickou reakci a navzdy je vazany. Rusaci chteji take oblbovat pri premene ze zemniho plynu na H2. Vznikly odpadni CO2 nacpou do zeme a budou se placat po ramenou jak jsou eko a za par let to vyleze ven. Ale to rusaky netrapi, za to uz muze priroda.

                4. Nejsem odborník ale myslím, že nevyleze ven, je těžší
                  Nejsem odborník ale myslím, že nevyleze ven, je těžší než vzduch. Časem to vytvoří s těmi horninami nějaké uhličitany. Možná i uhlovodíky a vznikne nová nafta. Možná i slivovice, alkohol je taky uhlovodík. 🙂

          1. Mě hlavně připadá skladování CO2 jako pitomost. Proč
            Mě hlavně připadá skladování CO2 jako pitomost. Proč skladovat plyn s molární hmotností 48, když by šlo skladovat pevnou látku (uhlík) s molární hmotností 12 a, oporti CO2, směšným objemem.
            Teď ještě mít nějakou levnou technologii jak zachytávat CO2 z atmosféry a přeměňovat jej na uhlík. Vlastně jo, to máme, rostliny + pyrolýza.
            V prvé řadě je ovšem třeba udělat něco s produkcí CO2, v ČR desítky milionů tun rostlinné hmoty jen tak nevyrostou.

              1. Systém je jednoduchý. Vezme je biomasa, ideálně co
                Systém je jednoduchý. Vezme je biomasa, ideálně co nejčistší organická hmota, a udělá se na tom tepelný rozklad neboli pyrolýza. Zůstane tuhý zbytek, což je skoro čistý uhlík, kapalina – bohatá směs uhlovodíků, lze prodávat jako chemickou surovinu a pyrolýzní plyn, jeho spalováním lze vše pohánět a ještě dál využívat teplo.
                Pevný zbytek se odstraní ze systém, třeba se tím můžou ucpávat díry v zemi po dolech. Nebo se to dá zaorat a zvyšovat tím úrodnost půdy.
                Hlavní problém je, že na to množství CO2, kolik se vypouští, vyroste málo rostlin. Základ je, jednou provždy, toho CO2 vytvářet co nejméně.

                1. a teraz to precitaj po sebe znova a trochu porozmyslaj nad
                  a teraz to precitaj po sebe znova a trochu porozmyslaj nad tym, co si napisal. mozno prides na to, ze je to blbost. ak nie, tak odporucam navrat do lavic a nastudovat fyziku a chemiu znova.

                2. Tak jsem se díval – rostliny existují, pyrolýza existuje,
                  Tak jsem se díval – rostliny existují, pyrolýza existuje, produkty pyrolýzy jsou v souladu s učebnicemi, i terra preta je dobře zdokumentovaná. S čím konkrétně má Magy(ar) problém?

                3. Na snahu o urazku skrze meno reagovat nebudem, dospely clovek
                  Na snahu o urazku skrze meno reagovat nebudem, dospely clovek to nerobi a deti alebo hlupakov napominat nema zmysel.
                  To, ze tie veci, ktore si vymenoval existuju je fajn, ale ty to kombinujes nezmyselnym sposobom. Akoze vezmes biomasu, pridas energiu (odniekial ju musis vziat a to je dalsi energeticky vydaj) aby si vytvoril rozne produkty, ktore funduju ako palivo (a teda opat spotrebuvavau kyslik) aby si na konci ziskal trochu uhlika, ktory chces niekam ukladat? Tak znova si to po sebe precitaj a rozober jednotlive kroky a etapy a vsade si popis, kolko kyslika ci energie odniekial musis do toho vlozit, aby si na konci skoncil so spustou CO2 vo vzduchu a trochou toho pevneho uhlika, ktory chces niekde odlozit.

                4. Hele Magy, pyrolýza není žádný zázrak, je to standardní
                  Hele Magy, pyrolýza není žádný zázrak, je to standardní průmyslová technologie používaná už několik tisíc let na výrobu dřevěného uhlí a cca 150 let na výrobu koksu. V posledních letech se začala používat i pro likvidaci starých pneumatik a plastového odpadu. Je to technologie, která je technologicky už značně „vyladěná“ a odborníci z oboru s tím fakt umí. Akorát BFU o tom vědí prdlajz.
                  A co je špatného na tom, že vezmi rostlinnou hmotu, která vznikla odebráním CO2 z atmosféry, část uhlíku se ve formě CO2 vrátí do oběhu a část uhlíku z toho koloběhu odeberu? Navrhuju levnou, dobře propracovanou technologii, která potřebuje minimum dalších (energetických) vstupů a produkuje zpeněžitelné vedlejší výstupy.

Napsat komentář