Elon Musk prohlásil o Jeffu Bezosovi z Amazonu, že je imitátor

Jan Horčík - 29 Červen 2020

Amazon koupil za $1,2 mld. společnost Zoox. Ta se zaměřuje na vývoj autonomního řízení pro taxíky. Elonu Muskovi se to nelíbí.auto elektromobil Rivian pro Amazon dodávka elektrická

Elektrické dodávky, které má pro Amazon vyrobit americká společnost Rivian, budou možná fungovat v částečně autonomním módu - díky nákupu start-upu Zoox.
foto: Amazon

Kalifornská společnost Zoox vznikla v roce 2014, aktuálně má po propuštění 120 lidí asi 780 zaměstnanců. Podobně jako jiné podniky byla zasažena pandemií čínského koronaviru a měla aktuálně potíže se získáváním kapitálu.

Zaměřuje se na vývoj autonomního řízení pro vozy taxislužby a v minulosti už získala stovky milionů dolarů od investorů. Před několika dny ohlásil Amazon, že Zoox kupuje za $1,2 mld. Přitom ještě nedávno se tržní hodnota Zooxu odhadovala na $3,2 mld.

Potvruje se tak, že Amazon má v oblasti automobilového průmyslu velké plány. Potvrdil to ostatně už v únoru minulého roku, když investoval $700 mil. do amerického automotive start-upu Rivian. Ten se chystá vyrábět plně elektrické trucky.

Rivian zároveň pro Amazon vyrobí 100 000 plně elektrických rozvážkových dodávek. A nákup Zooxu do této skládačky náramně dobře zapadá.

Celou situaci aktuálně okomentoval také Elon Musk na Twitteru. Napsal, že "Jeff bezos je kopírka". Zoox a Tesla, které Musk šéfuje, totiž mají nevyřešené účty.

Spoluzakladatel a technický šéf Zooxu Jesse Levinson totiž na konferenci IGNITION 2019 dosti nevybíravě okomentoval plány Tesly na plně automní řízení. V podstatě řekl, že firma na to nemá připravený hardware. Jinak ale elektromobily Tesla i systém Tesla Autopilot pochválil.

Zpět na HybridPřidat komentář

Kdyz se velci kluci postuchuji...

Jeff Who?

Obrázek uživatele Marek_

To jméno mi něco říká, někde jsem už o něm četl. V nějakém seznamu nebo tak něco, byl tam tuším na prvním místě :-)

---

Lexus GS 450h Premium


VOLTDRIVE - Ideální řešení pro domácí nabíjení vašeho vozu.e-stationNabíječky elektromobilů CircontrolAutonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobil