Elektromobily Tesla si s vámi budou umět povídat: chystá se AI hlasový asistent

Tesla pracuje na vlastním hlasovém asistentu, díky kterému bude možné ovládat celou řadu prvků automobilu skrze hlasové příkazy.

Ovládání vozů Tesla prostřednictvím hlasových příkazů dostane brzy zcela novou úroveň.
foto: Tesla

V lednu minulého roku napsal Elon Musk na svém Twitteru informaci, že softwarový tým Tesly pracuje na tom, aby Tesla Model 3 mohl být ovládaný hlasovými příkazy v daleko větší míře, než je tomu doposud. Přesněji uvedl, že řidič bude schopen udělat prostřednictvím hlasového příkazu cokoliv.

Podle nejnovějších informací by měla Tesla v současné době pracovat na celé řadě hlasových příkazů, které budou vozu vydávány prostřednictvím hlasového asistenta. Zatímco ostatní automobilky implementují do softwaru svých vozů již známé hlasové asistenty, jako je Siri od Applu či Google Assistant, Tesla pracuje na svém vlastním asistenčním softwaru. Elon Musk dokonce potvrdil, že ten by se měl podobat legendárnímu K.I.T.T.ovi, technologii ze seriálu Knight Rider.

Někteří majitelé vozů zaznamenali, že po posledním updatu jejich automobil nabízí nové příkazy pro Sentry Mode. Kromě nich se však ve voze objevily i další, které však zatím nelze aktivovat. Jejich názvy napovídají, že prostřednictvím hlasového příkazu by mělo být možné ovládat stěrače, regulovat intenzitu a teplotu klimatizace, ovládat okénka nebo třeba výhřev sedadel.

V budoucnu by tedy měli řidiči s vozem komunikovat verbálně v mnohem větší míře než doposud, a to platí i o ovládání vozu skrze aplikaci v mobilním telefonu.

12 Comments on “Elektromobily Tesla si s vámi budou umět povídat: chystá se AI hlasový asistent”

  1. Doufejme, ze nejen ve vetsi mire, ale i s vetsi spolehlivosti,
    Doufejme, ze nejen ve vetsi mire, ale i s vetsi spolehlivosti, nez doposud. A co treba vyslovnost mistnich nazvu v navigaci?

    EDIT: co se toho druheho tyce, neni treba vynalezat kolo, staci rozchodit nektery z bezne dostupnych TTS open source systemu (nebude to vic prace nez rozchodit simulator Atari her). Cestina (i jine jazyky, on origos drhne i ve Francii) uz v nich chodi celkem slusne a rozhodne cokoliv lepsi nez ulice „kaetlika“…

      1. těžko, spíš to bude mnohem omezenější, ale taky mnohem
        těžko, spíš to bude mnohem omezenější, ale taky mnohem spolehlivější ve své omezenosti

        Tesla by musela použít ty nejlepší databáze a neuronky od Googlu, jinak začít s jazykovou analýzou od nuly by jim celý vývoj zdržel o min 10 let

        třeba ale najdou nějaké spolehlivější (ale omezenější) řešení u někoho jiného, takový přehled nemám, každopádně od Applu či Microsoftu něco vzít by byla katastrofa, jako obvykle, do toho nikdo nikdy nepůjde ani nejde

        1. Jenjovi prizpevky muzete ignorovat, na vedlejsim foru se prave
          Jenjovi prizpevky muzete ignorovat, na vedlejsim foru se prave odkopal ze nicemu nerozumi a jen troli a pak nema ani dost odvahy aby teda ukazal ze nekeca :))

          hochu nevzdělaný, pro neuronové sítě může být (bude) hardware přímo na míru a je jedno, co použiješ, základ může být jakýkoliv 🙂
          ty jsi s neuronkami nikdy nepracoval, že, já ano, hošíku 🙂

          ty si pleteš ovoce s dízlovou lokomotivou, Plácale 🙂

          odpovědět

          Tak ok, prijimam vyzvu, prijd za mnou do CIIRCu chytroline a umuzes mi ukazat co umis, kdyz budes dobrej tak te treba i za nadstandartni penize zamestnam. Kontakt na nas najdes na www tecka pocketvirtuality
          tecka com

          netřeba se snažit o něco, co už mám, Tajtrdlíku 🙂

Napsat komentář