Elektromobily Tesla najezdily už přes 1,6 mld. kilometrů

Jan Horčík - 23 Červen 2015

Automobilka Tesla Motors ohlásila, že globální flotila asi 75 000 prodaných elektromobilů Tesla Model S už najela přes 1,6 mld. kilometrů. Neboli 4000 cest na Měsíc.auto elektromobil Tesla Model S

Elektromobily Tesla Model S se dnes už prohánějí téměř po všech kontinentech
foto: Tesla Motors

Elektromobily Tesla Model S se prodávají od června 2012. Během tří let se jich prodalo přes 75 000 po celém světě, včetně několika desítek jezdících v České republice.

Celkem 68 % dosud prodaných elektromobilů Model S jezdí v Severní Americe, 25 % v Evropě a 7 % v oblasti Asie/Pacifik. Ujetí zmíněných 1,6 mld. km by v běžných spalovacích autech vyšlo na zhruba $210 mil (v přepočtu 5 mld. korun).

Z toho největší položkou je pochopitelně cena za pohonné hmoty ($195 mil.), následně výměna oleje ($12,5 mil) a emisní kontroly ($2,5 mil.). Toho všeho se mohli majitelé elektromobilů Tesla Model S vyvarovat, mimo jiné i díky globální síti rychlonabíječek Supercharger.

Tesla Motors
Zpět na HybridPřidat komentář
Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

a nevíme jak je na tom LEAF a CHEVY VOLT?

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

A trocha matematiky

75000 aut ušetřilo 210 miliónů, takže jedno auto už ušetřilo 2800 dolarů :D
Pravda není to mnoho, ale jejich výroba stále roste

Obrázek uživatele Jolinar

me by spis zajimalo kde vzali ty cisla samotne... $195mil. mi vychazi pri spotrebe asi 9,2l/100km a cene 33Kc. Coz sice neni nerealne ale uz mi to prijde moc vysoko. Anebo mozna je drazsi benzin? Pripousitm ze cenu benzinu vubec nesleduji.

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Benzín takhle teď stojí (levnější pumpy v Praze mají teď cca 32,70-32,90 Kč), ale Tesla by podle mě měla počítat s americkými cenami (které jsou nejspíš o dost nižší).

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

prumer v US zase nebude do 9.2 litru na 100km :) navic je treba brat v potaz typ auta, majitel Sesly S by asi z benzinovich/naftovich aut sedlal neco jako je Audi A6/7/8 BMW 5/6/7 nebo MB E/S/CLS, Porsche Panamera a podobna uata s motory V6/V8 a kde spotreba nad 10-12 litru na 100km neni as tak vyjimecna

v pruzkumech Tesly se uvadelo ze nejcastejsim predchozim vozem majitele Tesly S bylo BMW 7

Obrázek uživatele DomoKun

Já tedy netuším dle čeho to počítají ale pokud vemi v potaz norsko kde je prodej tesel brutální a ceny paliva ještě brutálnější tak tyto drahé země mohou hodně s tabulkou zamávat, něhledě na to jak již jiní psali..majitelé tesel nemají v garaži chipnutou ochcávku 1.2 htp ale opravdu cayne a psol kde spotřeba bude spíš 20, ptž vše v automatu...klima a celkově full palba neustále v provozu.

---

Ocením jakýkoli tip od "Priusáře" :)


ChargeUp! - Komplexní dodávka dobíjecích stanic a souvisejících služebNabíječky elektromobilů CircontrolVOLTDRIVE - Ideální řešení pro domácí nabíjení vašeho vozu.Autonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobile-station