Elektromobily Smart ForTwo a Nissan Leaf jdou do Číny

Jan Horčík - 28 Listopad 2013

Daimler na autosalonu v Kantonu 2013 oznámil, že se stal prvním evropským výrobcem, který do Číny doveze elektromobil. Půjde samozřejmě o Smart ED. Zhruba ve stejnou dobu Nissan potvrdil, že v Číně začne prodávat svůj Nissan Leaf pod názvem Venucia Morning Wind.auto elektromobil Smart ED Electric Drive v Číně

Úspěšné elektromobily Smart ED jedou do Číny
foto: Daimler

Malý městský elektromobil Smart ED je dnes k dispozici na 14 trzích. Kromě Číny také v , Japonsku, Kanadě a pochopitelně evropských státech, včetně České republiky.

Podle zástupců společnosti Daimler drží značka Smart přibližně 40 % trhu s elektromobily v Německu. V říjnu se jich tam prodalo přes 300 kusů. Čínská verze je svými specifikacemi totožná s verzemi prodávanými ve zbytku světa (17,6kWh baterie ACCUmotive, 55kW elektromotor).

Že Nissan chce v Číně vyrábět až 50 000 elektromobilů Leaf už nějakou dobu víme. Teď už jsou jasné i detaily. Auto se tam bude prodávat pod značkou Venucie a bude se jmenovat "Morning Wind" (tedy "ranní vánek"). Nissan bude spolupracovat s tamní automobilkou Dongfeng.

Čína se v současné době potýká s problémem obrovského znečištění ovzduší vlivem extrémně stoupajícího počtu automobilů na silnicích. Čínská vláda proto vyhlásila záměr mít do roku 2020 na silnicích 5 milionů elektrických aut (elektromobilů i plug-in hybridů).

Výsledkem toho bylo, že se na Čínu zaměřili všichni západní (i východní) producenti elektromobilů, včetně takových jako Tesla Motors nebo General Motors.

Zpět na HybridPřidat komentář
Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Těším se příští rok tu budeme mít Smárta z Číny do 100 tisíc.
Daimler se bude divit jak ho opajcujou.

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Za jak dlouho se ČR asi v ročním prodeji vyrovná Německému měsíčnímu prodeji elektromobilu.

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Máte u mne bod za používání českých názvů čínských měst namísto anglické transkripce. Díky.

Obrázek uživatele Jan Horčík

Děkujeme :).

---

šéfredaktor Hybrid.cz


ChargeUp! - Komplexní dodávka dobíjecích stanic a souvisejících služebe-stationVOLTDRIVE - Ideální řešení pro domácí nabíjení vašeho vozu.Autonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobilNabíječky elektromobilů Circontrol
O ČEM SE PRÁVĚ DISKUTUJE?