Elektromobilita jako komplexní řešení levnějších nákladů na život

redakce - 13 Září 2019

Elektromobilita, jak by se mohlo zdát, není jen o automobilech, motocyklech, kolech a koloběžkách na elektrický pohon.auto elektromobil Škoda Citigoe iV

Cena elektromobilu Škoda CITIGOe iV začíná v Česku na 429 900 Kč. Předobjednávat je možné už dnes.
foto: Mirek Matyáš

autor: Mirek Matyáš

Zahrnuje též chytrá řešení úschovy elektrické energie (bateriová úložiště), samotné získávání elektrické energie (fotovoltaické elektrárny) a mnoho dalších přidružených témat. Poté, co tyto oblasti vhodně spolupracují, dává elektromobilita smysl - ekologický i ekonomický.

Tyhle a další užitečné informace Vám nabídne Konference o malé elektromobilitě, která proběhne v Zámeckém skleníku v Boskovicích v pátek 20. září 2019. Tato konference předchází 2. elektrowesternovému srazu konanému v sobotu 21. září 2019 ve Westernovém městečku.

Zajímá Vás, jaké máme možnosti u nás a jaké jsou ve světě? Jak jsme na tom s infrastrukturou nabíjecích stanic, podporou státu a EU při pořízení elektromobilu, či jak elektromobil vůbec funguje. Chcete více vědět o současném trhu elektromobilů a vyzkoušet si, který Vám bude nejvíce vyhovovat? Neváhejte a registrujte se na konferenci.

Elektromobilitu v ČR je vhodné chápat jako možnost žít zdravěji a levněji – jestliže využijete potenciál a spojíte všechny její výhody. Fotovoltaická elektrárna, bateriové úložiště a elektromobil mohou skvěle spolupracovat a navzájem se doplňovat. Lze tak využít potenciálu, který naše země nabízí a to jak doma, tak i na firmě.

Předpokládáme, že od roku 2020 bude počet elektromobilů na našich silnicích strmě růst. Přemýšlíte o pořízení elektromobilu, ale odrazuje vás vysoká pořizovací cena?

Ministerstvo průmyslu a obchodu vyhlašuje již pátou výzvu na získání dotace na zakoupení elektromobilu, wallboxu nebo nabíjecí stanice s bateriovým úložištěm. Operační program podnikání a inovace pro konkurenceschopnost nabízí příspěvek pro podnikatele, ale z jiných programů lze získat dotace na podporu elektromobility i pro obce.

V odpolední části konference bude připraven workshop s reálnou ukázkou žádosti o dotaci na elektromobil Škoda Citygo–e iV, jehož ceny i konfigurace byly zveřejněny na autosalonu ve Frankfurtu, který právě probíhá. Byli jsme tam a získali jsme podrobné informace.

Elektromobil Škoda CItigoe iV

Elektromobil Škoda CItigoe iV
foto: archiv autora

Sobotní akce nazvaná 2. elektrowesternový sraz bude probíhat ve Westernovém městečku Boskovice. Elektromobilisté budou přijíždět již od ranních hodin a v 10 hod začíná program Westernového městečka. Poté bude k dispozici elektromobilní diagnostika, test účinnosti rekuperace, prezentace partnerů srazu, představení elektromobilních novinek a možnost svezení se ve vybraném elektromobilu po okolí Boskovic.

V podvečer také proběhne „elektromobilní handlování“- bude zde možnost pořídit si výhodně ojeté elektromobily a také objednat Škodu CITYGO-e iV za výhodných podmínek. Ke každému elektromobilu, který bude v rámci akce objednán, zajistili partneři srazu nadstandardní výbavu.

Součástí dodávky bude wallbox, sada proti zamlžování bočních skel v zimním provozu nebo speciální hasicí přístroj vhodný na lithiové baterie a spoustu dalších vychytávek, které vyplynuly z naší dlouholeté praxe s elektromobily.

Jak například dopadla naše zkouška hašení lithiových baterií si můžete prohlédnout zde:

Na srazu bude spousta zábavy a vyžití si zde najdou zajisté i rodinní příslušníci. Dětmi počínaje, babičkami a dědečky konče. Program je pestrý. Můžete zhlédnout představení na koních, divadelní hru v amfiteátru plnou napětí a odvahy, zaskotačit si v lanovém centru, zavítat do "kozopůjčovny" a načerpat atmosféru Divokého Západu při těžbě zlata.

Ti, kteří se chtějí zúčastnit soutěže o čtrnáctidenní zapůjčení elektromobilu, se mohou registrovat zde. Prvních 100 zaregistrovaných vyhrává již nyní - jednu baterku 18650 z Tesly S. V jakých disciplínách budete soutěžit? No přece ve westernových dovednostech - těžbě lithia, hodu tomahawkem, střelbě z luku a ze vzduchovky.

Bonusové body můžete získat i v lanovém centru. Výhry jsou skvělé. Například druhá cena bude hasicí přístroj se speciálním plnivem na hašení lithiových baterií. S tímto hasičákem lze hasit baterie do 1000 V pod napětím! Tedy elektromobily, elektrokola, bateriová úložiště i fotovoltaické elektrárny.

Třetí cena je čelovka na baterii 18650 a čeká Vás ještě spousta dalších cen. Užijeme si prostě spoustu zábavy, tak jako minulý rok.

Vyvrcholením srazu bude vyhlášení Velké elektromobilní soutěže a následný countrybál se skupinou PRAK. Pro registrované účastníky je též zajištěno občerstvení, hodnotné dárky a edukační materiály.

Pamatujeme i na technické zázemí. K dispozici budou ZDARMA 3 wallboxy v prostorách městečka (3 x16 A Mennekes – Typ II) – za recepcí dvakrát a u banky jeden, dále 230V 16A (10x) – Schüko a 400V 32A (4 x pětikolík).

Těšíme se brzy na viděnou na Konferenci, nebo na 2.elektrowesternovém srazu v Boskovicích.

placená inzerce
Zpět na HybridPřidat komentář
Obrázek uživatele runner42

Hlavně se nedržet při zemi!
Komplexním řešením nákladů na život je houmlesáctví nebo smrt.
Takže kromě výměny auta za elektromobil pokračujte výměnou domu za stan nebo rovnou EasyKiller®.

---

DISPUTO ERGO SUM.

Prymulan, rasista, xenofob, heterosexuál, trumpista, ateista, cynik, vykořisťovatel, antiEU evropan podporující referendum o setrvání v EU.

Tak objednáno.

E-Citigo Style 36,8 kWh Baterie Elektromotor 429 900,- Kč
Bíla Caddy 6 300,- Kč
Interié černá 0,- Kč
Kola z lehké slitiny "Scorpius" 6J x 16" stříbrná - 4ks 0,- Kč
PAKET EXTRA Top 20 000,- Kč
Celkem: 456 200,- Kč
Dodání v polovině ledna 2020

A kolik Vam dali slevu? Jestli to neni tajne?

Slevu zatím neřeším. Bude se to dodávat v rámci "hromadné objednávky na srazu v Boskovicích. Takže doufám, že tam ještě něco bude. Navíc v rámci balíčku WE dostanu wallbox, hasičák, čelovku ... takže pohoda :-)

Takze objednal jste sam a pak jeste v boskovicich, nebo jak? Ja uz objednal zaplatil 40 tis zalohu. Ale wall box bych chtel taky :-)

Jinak jsem obesel tri autosalony skoda a nejmensi sleva oproti ceniku byla 9 tis.

Objednal jsem sám a půjde to s tou hromadnou/společnou objednávkou ze srazu. Walboxy /a ty ostatní věci/ k tomu přidají partneři konference a srazu, ne Škodovka.

Obrázek uživatele Franta Koudelka STS CHvojkovice Brod

Bíla Caddy 6 300,- Kč to je strašná móda. je na ní všechno vidět... joo zase nebude hřát ale pročpak ste tam nedal alespon stříbrnou?
bílý je všude nablito

---

Za klima/Sněhuláky/GRÉTU/GrínDojčUWH/EX-REB/TESLU a BD ;) ČEZKO země zaprodaná, ropáků autopopelnic plná, žlutým svinstvem oplývající ;) Zpátečníky Zaprděnce a čuchače fosilního fetu budoucnost nemiluje, kdo nejde s dobou jako by DEBYL ;) 1.liga MISTŘI: Kuk/Saman/Švarc 5.kolona ROPÁCI: runner42

Jezdím hodně a bílá je nejbezpečnější barva ( o 10% proti černé), akorát mě štve, že je příplatková.

Mel sis nechat tu zlutou co maji v zakladu ta jde videt jeste lip a vypada dobre

Obrázek uživatele runner42

Ano ano, bezpečnost na prvním místě, proto bílý velorex :-D

---

DISPUTO ERGO SUM.

Prymulan, rasista, xenofob, heterosexuál, trumpista, ateista, cynik, vykořisťovatel, antiEU evropan podporující referendum o setrvání v EU.

Předpokládám, že máme s bezpečností na silnicích asi každý jinou zkušenost. Já viděl už tolik sešrotovaných SUV, že si myslím, že bezpečnost není o autě, ale především o řidiči.

Obrázek uživatele runner42

Ach jo, další co na fyzice chyběl.
Víte, jak se počítá kinetická energie a její rozptyl deformačními zónami?

Koupit si malé lehké auto s malými deformačními zónami a narvat do něj těžkou baterii, to je ten nejhloupější nápad, co jsem v automobilové bezpečnosti zatím slyšel.

Po bouřce vás z dvoutunového SUV sundají wapkou.

---

DISPUTO ERGO SUM.

Prymulan, rasista, xenofob, heterosexuál, trumpista, ateista, cynik, vykořisťovatel, antiEU evropan podporující referendum o setrvání v EU.

Ach jo, další co . . . chyběl.
Tuším, že na silnicích nemají nejvíc tragických nehod malá auta.
Dle Vaší teorie bych musel po našich silnicích jezdit minimálně OTéčkem.

Obrázek uživatele runner42

Tušíte špatně.
Náraz do nedeformovatelné překážky = smrt v pidiautē i SUV.
Srážka pidiauta a SUV = smrt v pidiautě.

---

DISPUTO ERGO SUM.

Prymulan, rasista, xenofob, heterosexuál, trumpista, ateista, cynik, vykořisťovatel, antiEU evropan podporující referendum o setrvání v EU.

Jj a proto vsichni budeme jezdit co nejtezsimi auty a nakonec skoncime u toho ze kazdy jezdi v tanku aby prevalcoval toho druheho v pripadne stretu. Trochu zapojit mozek by to obcas chtelo, zamyslet se jake auto ma jake uziti, kde nejcesteji jezdi, v jakych rychlostech, za jakou je cenu, jak zatezuje zivotni prostredi, svet je trohu komplikovanejsi nez bys rad.
Nehlede na to ze tvuj zpusob diskuze je na pobliti. Typek pise o tom ze bere barvu ktera je lip videt aby zvysil bezpecnost. Coz je naprosto validni uvaha. Pak nabehne behac s tim ze tezsi auto ti rozvalcuje lehci auto....duhh...to je nam novinka!...sice tu o tom nebyla vubec rec, ale co uz, behac musi neco kvaknout aby byl slyset :)

Toto je jasné, ale bojím se že to není až tak jednoduché.

Nekrmte ho pořád , dyť je to přece všeználek :-):-):-):-)

Obrázek uživatele Kuk

off

Herbert Diess, VW CEO

Vodíkový auta? "To je prostě nesmysl". ;-)

VW-Chef Herbert Diess über Wasserstoff-Autos: „Das ist einfach Unsinn“
https://www.wiwo.de/unternehmen/auto/iaa2019/iaa-vw-chef-herbert-diess-ueber-wasserstoff-autos-das-ist-einfach-unsinn-/25009062.html

---

Každej nahrazenej spalovák se počítá - Leave the oil in the soil and the coal in the hole. - Sekám a vysávám na baterky. // ‪#‎BasuraChallenge‬ ‪#‎trashtag‬

Musk už to věděl před léty a teď to začíná docházet i ostatním. Zatím to ještě tlačí ti, co by z toho mohli vytěžit nějaké dotace nebo se bojí, že budou ve spotřebním řetězu úplně přeskočeni, jako třeba investoři v petrochemii :)

Obrázek uživatele Franta Koudelka STS CHvojkovice Brod

viděli ste jak nissan vyjebal s frankowurstským autošulínem?? :)))))))))))))))

https://www.novinky.cz/auto/autosalon/clanek/vynechat-a-zesmesnit-nissan-si-svuj-frankfurtsky-autosalon-postavil-uprostred-pole-ve-francii-40296297

...u Frankowurstů letos chybí Alfa, Aston, Kadílak, Citrón, Dáchčija, Fíhat, Infiníto, Magda, Mindžubindži, Nissan, Pažout, Rojska, Šukaru, Šužuki, Tojóta či Volvo :))))

---

Za klima/Sněhuláky/GRÉTU/GrínDojčUWH/EX-REB/TESLU a BD ;) ČEZKO země zaprodaná, ropáků autopopelnic plná, žlutým svinstvem oplývající ;) Zpátečníky Zaprděnce a čuchače fosilního fetu budoucnost nemiluje, kdo nejde s dobou jako by DEBYL ;) 1.liga MISTŘI: Kuk/Saman/Švarc 5.kolona ROPÁCI: runner42

Obrázek uživatele Kuk

off
Elektrický Opel GR z roku 1971
https://drivetribe.com/p/meet-the-1971-opel-elektro-gt-the-XRT2CygbSGCSsYlMLKzClw?iid=X1rT_x_zRAyCWyMwLMKvaA&utm_source=organic_apple_news

---

Každej nahrazenej spalovák se počítá - Leave the oil in the soil and the coal in the hole. - Sekám a vysávám na baterky. // ‪#‎BasuraChallenge‬ ‪#‎trashtag‬

Jak dlouho se bude Citigo jeste vyrabet? Tipuji ze za 2 roky pujde do duchodu. Na radu pride MEB. Do te doby se to musi nejak preklenout.

Obrázek uživatele Kuk

Asi je to jen compliance car, maj jich vyrobit jen 2000.

---

Každej nahrazenej spalovák se počítá - Leave the oil in the soil and the coal in the hole. - Sekám a vysávám na baterky. // ‪#‎BasuraChallenge‬ ‪#‎trashtag‬

OFF:
http://www.solarninovinky.cz/?zpravy/2019091201/omyl-analytiku-volkswagen-jiz-dnes-nakupuje-bateriove-clanky-pod-magickou-hranici-100-usd-kwh

taky jsem cetl, to by byla baterka zadarmo, 45kWh za 100.000kc. Tak kde je problem? :)

---

smrt Toyote

ale to je cena za samotné články, bez krabice, BMS, kabelů, chlazení, elektroniky atd.

---

BMW i3 60Ah - 47.000 eKM
sekačka Powerworks 60V 2Ah
pila Powerworks 60V 4Ah

Řekněme 2 násobek.

To je cena pro automobilku co jich bere mraky. Koncova cena, nebo cena nahradniho dilu dalsi dvonasobek. Takze cena 10 tis. Kc za kWh minimalne. U elektro kol i 30 tis. za kWh pekny obchod...

nejlevnější battery pack co jsem viděl v ČR začíná kolem 9000 CZK za kWh

---

BMW i3 60Ah - 47.000 eKM
sekačka Powerworks 60V 2Ah
pila Powerworks 60V 4Ah

Líbí se mi vždy ty malůvky těch eko odoborníků jak je domeček a vedle něho stojí nabíjející se auto.
Jenže většina těhle teoretickejch odborníků nepočítá s faktem, že většina lidí sedí přes den v práci a tudíž ani auto nestojí doma, aby se přes den nabíjelo ze soláru.
Měl sem solár, kterej měl kapacitu v úložišti 20kWh a bylo to pro nabití IONa tak akorát.
Akorát že pak neměl energii barák a muselo se ve večerních hodinách brát z vysokého tafiru (VT).
Takže bylo lepší provozovat barák na baterky a nabíjení auta nechat až na noc, co sepne NT.
Stejně tak zálohování domu pomocí auta. Ty ceny jsou astronomické. Pokud potřebuju doma něco zálohovat, tak vždy vyjde levněji na to pořídit separátní UPS.
Nehledě na to, že kolikrát za rok vypadne elektřina. U nás je to tak 1x ročně na 10 min.

Každopádně malý úsporný domeček + solár + eauto může být skvělá investice jako zajištění na důchod před koncem pracovního života.
Lepší platit hypo, jak nechávat peníze hnít na neefektivním spoření na důchod.

---

30 tis km elektricky od roku 2018

Obrázek uživatele Josef

Jasně, tak to vidím taky. Nicméně můj plán je zvětšit úložiště. Zhruba na trojnásobek. Postupně začnu skupovat jeté baterky z Leafa.

Zatím je to furt drahý. Pokud baterky znatelně nezlevní, tak není reálná možnost se dostat se solárem pod ty 2 kč co stojí noční tarif.

---

30 tis km elektricky od roku 2018

Mel jste barak, mel jste baterku 20kwh s FVE, mel jste Ioniqa. Co se stalo, ze mluvite v minulem case? Ted bydlite v panelaku a presel jste na TDI bez DPF?

Barák mám, ale už tam nebydlím. Proto šel solár do světa. A pozor, neplést si IONa a ioniqa. IONa mám také a jezdím s ním. Na co nestačí ION, to obslouží spalovák na LPG. Naftu jsem nikdy neměl a ani mít nebudu. Jediná vyjímka je obytňák, ale tam to bez nafty moc nejde, pokud nepočátám specialitky dotažené ze států.

---

30 tis km elektricky od roku 2018

Hloupost, klimatologické a nevzdělané loutky psychopatů, tzv. Greténi, chtějí zlikvidovat ekonomiku každému, protože nenávidí každého, tedy i zdroje pro EV do budoucna (jádro apod.). Takže cíl bude dle plánu úchylných "elit": EV auta budou vlastnit jen bohatí, protože budou pekelně drahý... přesně jako třeba v Dánsku, Norsku apod., kde jsou obrovské daně na auta. Více vysvětlení zde pro neinformované, což se na fake ČT nedozvíte:

is.gd/h7qJ6N

hurá do "budoucnosti", a tam vám už nepomůže, že EV třeba nebude poruchové :)

Obrázek uživatele Josef

Podobné výkřiky o psychopatech, Greténech a dalších jsou skvělým příspěvkem do diskuze a určitě to tu diskuzi konstruktivně posune vpřed. Jen tak dál. Hlavně když si ulevíte.

to předvádíš ty, já uvedl fakta... nebo neumíš číst? Hlavně když si ulevíš svou nevzdělaností :)

Obrázek uživatele Anonym123

tie fakty sú akosi nedostupné. kam sas presťahovali?

Abakus a plechovky na špagátu do každé rodiny, protože počítače a mobily byly před 30 lety drahé.

Ono když se přepočítá cena kolik stálo auto dřív. Například kolik výplat jste potřebovali na koupi nové Škody 120, tak dnes je auto i za 500 tis. levné.

---

30 tis km elektricky od roku 2018

Auto ano, ale v průměru (celková kupní síla) moc lepší není, navíc dnešní výrobky jsou třeba 10x méně kvalitní (pračky, auta apod.). Auto je jen jedna položka. Navíc dnes máme podílově větší export (nebo před sakncemi Ruska, což byl účel) do zemí mimo EU, mzdy oproti německu jsou ještě nižší (relativně), tedy EU nás jen lividuje a my budeme dělat, co nám přikáží. Fakta jsou fakta a vzdělanost, proto nenáviděli naši vzdělaností nadřazenost před 30 lety, kdy jsme měli nejlepší středoškolské vzdělání na světě. To jedno z mála bylo dobré za komoušů.

ale úchylným "elitám" se to nakonce dle plánu podařilo:

"I don't want a nation of thinkers, I want a nation of workers"
John D. Rockefeller

:)

No tak zrovna auta jsou určitě dneska lepší než jaká byla před 30 lety. A u praček a lednic to taky platí. Jenomže tehdy jsi dal za pračku tolik, že kdybys stejný poměr mzdy použil ke koupi dnes, tak za to máš profi pračku pro průmyslové využití, která při správném zacházení přežije v běžné domácnosti i tvoje vnoučata.

auta nejsou lepší (kvalitnější), doslova lži. Vím to přímo pod 3 lidí třeba že Škodovky. Dále náklady na servis se neustále zvyšují. Nejen pačky se v historii nikdy oproti dnešní době nevyráběly, aby vydržely jen pár let, to by dnes stála pračka 100 tis. s kvalitou za komančů. To, že dnes se vyrábí, aby to nevydrželo záměrně, neví snad už jen malé děti. Všichni mi to říkají, zvlášť ti, co mají na starosti servis.

tedy pravděpodobně na 99 % lžeš

Obrázek uživatele M.Krupka

Já jsem nedávno v jednom sběrném dvoře objevil funkční ždímačku Běla i s funkční brzdou vyrobenou někdy v roce 1965. Proč by měla pračka vydržet déle? Kdyby ji bylo 20-30let, stejně by byla morálně zastaralá a nikdo by ji používat pravděpodobně nechtěl, tak jako tu funkční ždímačku.
Co si budeme namlouvat ona ta pračka má po pěti letech provozu v sobě docela dost usazeného bordelu. I pak se sice prádlo vypere a na pohled se zdá čisté, ale na ten druhý pohled pod mikroskopem už to tak nevypadá.

https://youtu.be/j3ahEtlNRMg

Myslím, že kdyby jsi to přivezl domů, manželka by měla jistě "radost", že jsi ušetřil za novou pračku a ona se může vrátit k praní našich babiček. :-)

pěkná blbost.... kvalitní prášek a teplota rozhoduje

pračka není žádná velká věda, to tě jen korporace opět napálily..... navíc píšeš o extrému .... Pračky z 80. let stačí

nenech se tak snadno ovlivňovat nemocnými korporacemi

Co to meles? Ze auta pred 30ti lety byly lepsi nez dnes? Proboha odkud si vylezl? Co to sou zase za kecy? Bez si kdakat na seznam.cz nebo radsi jdi krmit holuby a u toho nadavat teenagerum. Tady je te skoda.

S tím nesouhlasím. Pokud porovnám škodu 120 s dnešníma autama.
Nejelo to, žralo to, a člověk furt za sedačkama vozil nářadí a kupu náhradních dílů, protože neznal dne ani hodiny kdy to zase klekne.
Výrobky stylu DO DO (dodělat doma) byla klasika.
Dnes auto najede 250 tis bez nějaké znatelnější údržby (spotřebák nepočítám) a většinou skončí na korozi.
A to je celkem dobré, když si člověk veme, kolik toho v tom autě oproti staré škůdce je.

---

30 tis km elektricky od roku 2018

kdyžak si to opravil každý za minimum nákladů... takže lidé ze Škodovky mi lhali jen tak pro srandu a servisy tomu nerozumí, ale ty máš pravdu, protože si to "nemyslíš"

takových lidí je bohužel hodně :)

Tak on je Jenja navíc ke všemu ještě komouš.

nízké iq se u tebe potvrdilo, komouši mi zavraždili příbuzného, takže zase vedle, hošíku ... jen malé děti vidí svět černobílý :-)

To že ti komouši někoho zavraždili neznamená že nemůžeš být komouš. Komouši jsou zvláštní iracionální sorta.

Hele mám nápad, ty si vezmeš starou octavii, já novou, schválně komu víc vydrží a komu sežere víc času údržba - i jako fanda starých aut uznávám, že v dnešním speed světě se s tím denně jezdit nedá, prostě není čas co tři tisíce km tomu dát půl dne na údržbu (promazat, seřídit, odvzdušnit.... a to vůbec nemluvím o stavu, kdy nebyl fridex, takže v zimě po cestě vypustit a ráno nalít chladič)..nehledě na to, že ty motory bylo po 100 000 km na generálku pro spotřebu oleje - no dobře, k tomu se dneska zase blížíme tím, jak je vše ekologisticky hlídané a komplikované

---

Zažil jsem to, takže si to jen nemyslím.
A věř mi, že si raději koupím auto co jezdí a jednou za čas dám větší finanční částku za servis, tak se otravovat s autem kterému je pořád něco i když servis je za pár korun.
A i nové auto jde opravit svépomocí. Jenže lidi zlenivěli a nechtěji to dělat a učit se. Však kolik procent motoristů si dokáže vyměnit blbý olej?

---

30 tis km elektricky od roku 2018

Já teď měnil žárovku ve světlometu a musel jsem se podívat na YouTube jak se to dělá, bo se tam musí vytáhnout světlomet, aby se k tomu člověk dostal :)

Nekteri Cesi si pochvaluji kvalitu zbozi pred 89. Nekteri Nemci si zase pochvaluji kvalitu zbozi za 3. Rise. Asi to bude tim, ze v mladi meli vic sily nez dnes v duchodu a ta erekce uz take neni takova jako v te jejich zlate dobe.

vycházím z fakt, ne z "myslet", hochu... umíš číst? :)

Obrázek uživatele Josef

Fakt?

uvedl jsem např. fakta o lidech ze škodovky.... nemůžu za tvou ignoranci :)

Prostě jsi tu hodil nějaký drb, co ti někdo prý řekl. To nejsou fakta.

jistě, oni budou ohrožovat svou kariéru jen tak pro nic za nic.... používej to na hlavě :)

Mám používat čepici?

jo, to by ti krk konečně zakrýt mohlo :)

Obrázek uživatele Marek_

Samozřejmě, ideálně alobalovou.
Já mám zase dost, jenje přijde, pobaví a zase zaleze :-)

---

Lexus GS 450h Premium

Ale zase se tu člověk nenudí :D

youtube: "Hundreds of Birds Fall From the Sky During 5G Test in The Netherlands"

chytří se brání, hloupí se všem smějí a umírají :)

Tvl, ze ty si taky veril na konec sveta v roce 2012? :) Veris ze pyramidy maji lecivou silu, ufoni nas sledujou z vesmiru a ze nas chteji Iluminati vsichni zotrocit pres cipy v hlave? Jo a chemtrailama te praskujou abys byl impotentni....kez by se jim to povedlo :D

Zrovna ty tg sítě asi nebudou úplně bez komplikací.

Nic neni bez komplikaci ale ma to sve meze. Je rozdil mezi zdravou opatrnosti co se novych technologii tyce a konspiracnima fanatikama co za sim vidi ufony a iluminaty. Co se tech jenjovych mrtvych ptaku tyce, je jasne z ktereho soudku ta informace je:

"On 5 November 2018, Erin Elizabeth’s medical conspiracy blog Health Nut News “reported” a seemingly disturbing story out of the Netherlands with the headline “Hundreds of birds dead during 5G experiment in The Hague, The Netherlands.” It turned out that Elizabeth’s article was the wholesale regurgitation of a series of Facebook posts authored by a man named John Khules who runs several anti-5G conspiracy websites and social media pages."

Kuhles, who recently suggested that the devastating November 2018 California wildfires were triggered by a direct energy weapon as an act of revenge from the “Ruling Elite” to punish the state for vetoing a “mass 5G deployment” plan, tied the factual existence of unexplained bird deaths at a park (Huijgenspark) in The Hague, Netherlands, to a non-existent test of a next generation cell phone network (5G) that Khules claimed (without evidence) took place simultaneous with the bird deaths:

https://www.snopes.com/fact-check/5g-cellular-test-birds/

Jako bacha na to, je tu tenka hranice. Lidi velice snadno propadaji panice zvalst co se novych veci tyce a veci kterym nerozumi.

Obrázek uživatele Marek_

Správně, braň se. Byla by škoda, kdybys umřel... kdo by nás tady vzdělával? :-)

---

Lexus GS 450h Premium

zachraňuji i tvůj život, přestože proti vědcům nemá valnou hodnotu pro lidstvo v 3D prostoru, ale každý si tím musí projít, holt na to přijdeš později, možná až v příštím životě, nic špatného :)

"Další varování před účinky sítě 5G. 215 vědců podalo výzvu k zastavení této aktivity!"

Hele mam znameho, ktery se sel s timhle lecit. Muzu ti dat kontakt, muzes si s nim promluvit. Tyhle weby jako vesmirni lide, aeronety, AC24 a podobne konspiracni sracky mu defakto znicili zivot, ale uz se z toho dostava. Fakt se s nim nedalo o nicem mluvit, myslel si ze sou vsichni blbci co netusi jak to na svete "skutecne" chodi, ufoni, reptiliani, pate dimenze, krystaly, vsechnen tenhle bordel ho malem zabil, nekecam, bacha na to.

Obrázek uživatele Josef

Já za fakta asi považuju něco jiného, než člověk tvého ražení. Užívej si tenhle styl diskuze, dlouho tě to stejně bavit nebude.

jistě, oni budou ohrožovat svou kariéru jen tak pro nic za nic.... používej to na hlavě :)

Ty mas dost :)

Jo všichni ti to říkají. Prostě knowleddge z internetových diskuzí. Prostě neodiskutovatelná škola života.

Všechny výrobky se vyrábí tak, aby se prodaly. Pokud někdo kupuje to nejlevnější z Číny, kded se šidí na každém šroubku, tak se nesmí divit, že to hovno vydrží. Ty tvoje konspirace o cíleném snižování životnosti si nech na Novinky. Tam ti to buddou žrát. Rozhodně ti je nesežere někdo, kdo si kupuje kvalitu, která vydrží hodně dlouho přes záruční dobu.

Mimochodem, za komárů si rodiče koupili automatickou pračku. Uměla hovno ve srovnání s dnešníma, ale vydržela. Ale stála 10.000. Což byl více jak trojnásobek průměrné mzdy. Dneska by to dělalo přes 100.000. Kvalitní pračku co ti vydrží hodně dlouho koupíš za 20k. Profesionální za 40k.

Bohužel to není jen výsada Číny. Šitový části se dávají i do drahých výrobků. Minulý týden jsem rozebral myčku siemens za 35tis. Některý součásky lepší ani nevidět.

No tak už to znovu nekoupím. Moje Samsung lednička má záruku 2 roky na celek a 10 let na invertor. 6 let už slouží.

Prostě příště si dám bacha na to co kupuju, když to nečekaně odejde.
Chceš jistotu, kup si Miele.

jistě, lidi přímo ze Škodovky si prostě vymýšlí a servisáci vědí méně než ty :-D

achjo, jak může tak slabá logika vůbec ještě existovat u některých lidí, to nechápu :)

přeložím tvůj koment: "nevím nic, vím o 99 % méně než lidé ze Škodovky nebo ze servisů, ale myslím si to jinak, protože já mám vždycky pravdu" :)

Proč by měli mít názory tvých kamošů co uklízí ve škodovce hajzlíky mít nějakou zvláštní váhu? Škoda 120 byla moje první auto. Dám radši na svou zkušenost.

Ono s těmi auty je to zrovna né moc dobrý příklad, třeba v 90tých letech se dělala auta určitě kvalitnější, nebyl problém u některých aut 500tis. km a víc s minimální údržbou, pak se začalo tlačit na ceny + emise a tak. Doufám, že s nástupem EV se to zase zlepší. Jinak třeba ledničku co vydrží 30let. člověk asi dnes nesežene ani když si připlatí. Například před několika lety jsem sháněl barvivo na probarvování plastu, používají se převážně na textil, zajímalo mě mimo jiné které mají jakou stálost na UV a bylo mě řečeno, že to dnes už netestují, protože to výrobce textilu nezajímá, řeší jen odstín a cenu, životnost je jim šumák.

Znat vsechny mozna data narozeni, upaleni Husa a kdy byly valky neni zrovna znamka nejlepsiho skolstvi. A pytagorovu vetu umel kazdy nazpamet. Ale pouzit ji bylo uz tezsi. Asi tak se da popsat ceske skolstvi.

ano, dnes to už se to neovládá... ale jak nenatrénuješ paměť, jsi stále podřadný a logika pak nemá s čím pracovat, když nemá informace, cíl splněn, to ti pak ani vysoké IQ nepomůže, když budeš prd vědět :)

Cesi miluji pohadky. Stary i mlady. Neni divu ze veri i politikum pohadkarum. Cim to asi je. Nizka schopnost logickeho uvazovani.

ano, cíl zlikvidovat školství ODS, TOP0,9 %, STAN, ČSSD, ANO, Piráti se daří na příkaz EU, která nám přikázala i inkluzi kvůli cikánům ve zvláštních školách :)

to pak tolik kvalitních EV aut ze Škodovky prostě nebude :)

Obrázek uživatele runner42

Já s vámi 100% souhlasím.
Nejen v tom co píšete o vzdělání a utváření národa dělníků, ale i o spotřebnách produktech.

Pokud je ekonomika postavená na spotřebě, trvanlivý produkt je jejím úhlavním nepřítelem.

Sice se vám tady někteří smějou, jenže stačí vycestovat do zemí méně ovlivněných spotřebitelským kolotočem a prozření je velmi nepříjemné.

---

DISPUTO ERGO SUM.

Prymulan, rasista, xenofob, heterosexuál, trumpista, ateista, cynik, vykořisťovatel, antiEU evropan podporující referendum o setrvání v EU.

Ja se nedivim ze si s jenjou rozumis :)
Jinak ja ti nevim cece. Co znam lidi tak mobil/PC/TV meni ne kvuli tomu ze se jim porouchaji, ale protoze chteji lepsi model. Stejne tak s autama, kolik lidi tady jezdi v starych herkach a taky to furt jezdi, ale lidi chteji vetsi komfort, lepsi technologie/spotrebu.
Zminovane pracky/susicky, nevim my mame doma pracku se susickou uz 7mym rokem a zadny problem, u ostatnich lidi nevim, bezne se jich na to neptam :) Co dal se ti tak casto kurvi? Zajimalo by me to.
Mozna si uvedomit ze ta konzumni spolecnost je dana predevsim prekotnym technologickym pokrokem a ne nejakyma kurvitkama v prackach (ktere by volny trh samozrejme okamzite eliminoval, protoze konkurence by tu samou pracku proste prodavala za stejne prachy akorat bez kurvitka)

Pracoval jsem v konstrukci jistého spotřebního zboží a jistá snaha o kurvítka tam byla, ale v tom smyslu aby náš výrobek jednoho dne za 20-30let umřel tiše. Tedy nešel zapnout a ne aby umřel tím způsobem že chytne a zapálí byt. Tedy byla snaha aby napájecí část měla o něco menší životnost než zbytek. Přišlo mě to OK :-)

Nicméně existují i výrobky, které opravdu obsahují kurvítka, např. :

https://www.root.cz/clanky/resetujeme-pocitadlo-tiskarny-epson-ktere-blokuje-tisk/

Nicméně tady se zase výrobce sychruje aby nebyl žalován za poškození bytu/kanceláře, takže to lze trochu chápat.

https://www.root.cz/clanky/obnova-zasobniku-na-pouzity-inkoust-tiskarny-epson-navod/

Ano taky si myslím že to není úplně záměr, ale kombinace snahy ušetřit/zlepšit nějaké parametry/že to je zákazníkům jedno, protože stejně věc vyhodí dříve než se rozbije akoupí jinou. Například v autech se ve vývoji kabelů snaží ušetřit hmotnost svazků a cenu, výsledkem je nižši životnost, ale to se neřeší, protože většina zákazníků používá to auto mnohem kratší dobu. Hlavně se musí změnit myšlení zákazníků vidím to kolem sebe pořád jak lidi zbytečně kupují další a další věci a ještě si na to půjčují.

Mnohem vetsi problem nez kabely, je ridici elektronika ridici davkovani paliva u spalovaku. Po ukonceni vyroby se vyrabi jeste par let a pak konec. V regalech moc dlouho nevydrzi a za par let je nepouzitelna. Proto novejsi spalovaky nikdo nemuze uddrzet v pojizdnem stavu dele nez by mohly dostat hystoricky status. I veterani musi splnovat emisni limity z doby vyroby. A elektronikou-replikou to nejde.

co tím chceš říct, že nechápeš svět, tím pádem plácáš "vtipné" ale nelogické blbosti? Nebo s něčím v článku nesouhlasíš, pokud jsi ho vůbec četl? :)

Jsi důsledek záměrně likvidace školství po celém západě dle plánu tvých páníčků, banksterů, úchylných a podřadných podlidí:

"I don't want a nation of thinkers, I want a nation of workers"
John D. Rockefeller

už se prober :)

LOL :D Další s alobalem na hlavě :D

takže Rockefeller to neřekl? Lepší na hlavě než v hlavě ignoranta :)

nevzdělaný hochu, lidé si již kupují anti elektromagnetické záclony nad postel a spánek se zlepšuje všem... to víš, ti chytřejší jsou vždy napřed a ti méně nadaní se všem smějí, ale pak umírají brzy :)

hochu nevzdělaný, nazývá se to "EMF protection" a prodává se to už dnes hojně, zvláště před chystajícím se 5G, která obsahuje i frekvence zbraní proti davům... to taky nevíš. Jaké máš "vzdělání", humanitní, genderové? :)

Ne, neřekl :)

Poprvé se tato "citace" objevila v roce 2008 od Jima Marrse, který se živil jako autor konspirativních románů

https://en.wikiquote.org/wiki/John_D._Rockefeller

To nasere, co? :D

PS:
"Nesmíš věřit všem citátům co si najdeš na netu"
- George Washington - 1768

Tyvole ten konec me rosekal :D

nenasere, nějaký citát nezmění to, co se děje, tedy ty jsi pro ně taky podřadný a vše jde podle plánu. Fakta jsou důležitější než nějaký citát, hochu. jinak by lidé byli snadno manipulovatelní jako ty :)

"„Anti-Robin Hood“ (ARH) je krutá realita současného globálního světa. Obyčejným brát a nejbohatším dávat! 1% nejbohatších vlastní 51% veškerého bohatství světa (nejbohatších 10% dokonce 89 %), v roce 2006 to bylo „jen“ 40 %, v roce 2009 už 44 %, a v roce 2020 to má dle BBC být dokonce 59 %. Chcete znát definici Globalizace?"

tvé nechápání světa nasere, co :)

Jenjo, to je presne ono ale. Uvedomsi kolik sracek ti tihle konspiracni teoretici natlacili do hlavy. Ber to tak, ze nebyt TakyMartina, tak si do konce zivota myslis ze tu chujovinu opravdu Rockefeller rekl a siris to dal mezi lidi. Tomu se rika vymyvani mozku. A ted si predstav o kolika dalsich vecech ti tihle konspiracni teoretici asi lzou? Fakt to neni prdel, tohle ti totalne vygumuje mozek. Protoze ty ocividne bez dalsiho studia jen prejimas vse co rikaji a pak ten bordel siris dal. To je regulerni nemoc, najdi si o tom neco na interentu.

Tady to ten vylhaný citát naspamoval 3x. Bůh ví kolikrát to za svůj život už někam napsal. A přitom mě trvalo 2 minuty ověřit si, že to je vycucané z prstu. A přitom tu u každého druhého příspěvku píše, že mám studovat a nebýt ignorant. :)

A to má hlavu plnou těchhle konspirativních blbostí.

Ještě že tu jsou ti "oni" (Ilumináti, zednáři, židi, mimozemšťani, podzemní ještěři), jinak by ses neměl na koho vymlouvat.

Ti nejbohatší vlastní ten majetek prostě tím, že vlastní akcie firem, které založili a vedli k úspěchu. A to že ty akcie jsou hodnoceny tak vysoko je jasný důkaz bohatství společnosti a jednotlivců, že jsou ochotni tolik za ně zaplatit. Kdyby byla většinová spolešnost chudá, tak ty akcie nebudou mít cenu ani toho papíru na kterém jsou vytištěny.

to říkáš ty o těch ještěrech, až tak si máme dělat srandu z tvé hlavy? :)

Jaktože v Rusku či Číně se toto neděje v takovém měřítku a mají v průměru mnohem lepší vzdělání průměrní lidé? Ostatně vědu/patenty/vývoj dnes dělají především asiaté a Rusové (Slované), ale zejména hlavně asiaté. Stále ti to nedocvaklo? Akcie? Akcie jsou jen jednou formou vlastnictví, to taky nevíš?

používej to na hlavě, chápej fakta o světě :)

Jojo. Vědu dělají hlavně Rusové. Ti jsou tím pověstní :D

Možná by nebylo na škodu zjistit si, které univerzity produkují nejvíce citovaných odborných článků a laureátů nobelovy ceny. Čína dokonce publikuje uznávaný žebříček nejlepších univerzit na světě na základě zmíněných metrik a spousty dalších. A světe div se, těch ruských tam moc není a 7 z 10 nejlepších univerzit jsou v USA.

Akcie jsou právě tou formou vlastnictví, která ti generuje ty multimiliardáře do tabulek, ze kterých čerpáš informace o bohatství toho 1%. :) Vážně si myslíš, že Bezos jako nejbohatší člověk planety má destítky miliard dolarů pod polštářem? Ne. Jeho bohatství pochází z vlastnictví akcií Amazonu.

1) ano, ještě za komančů byl každý 4. vědec Rus, ale to je dnes irelevantní
2) hochu, když neděláš rozdíly v univerzitách, kde vládnou i v uSS asiati a Slované, protože v uSS nemají laureáti nobelovek dnes šanci se řádně vzdělat. Hele, chápeš, že univerzita a národnost je něco jiného, že? :) To je uSS styl, kašlat na nižší vzdělání a prostě je krást do univerzit ze světa. To fakt ještě nevíš? To je taktika min 50 let stará.
3) hochu, pozemky ti také nic neříkají? Ten žebříček jen ukazuje extrémy, ne podíly, na to jsou jiné nástroje
4) bavíme se o posledních 20 let, předtím to bylo úplně jinak
5) nobelovy ceny jsou pro srandu králíkům, když můžou vyhrát cenu míru i masoví vrazi :)

Studuj historii, budeš lépe chápat současnost. Dnes se vyvíjí hlavně v Číně... stačí se podívat na "made in ...", co se týče techniky, a tam je ten největší intelekt.

:D Takhle jsem se uz dlouho nezasmal. Diky :)

nevědoucí se často smějí ostatním, ti ostatní ale vědí, kdo je ve vzdělání nejlepší:

Kdyby se to bralo i podle bohatství, možná bychom byli na prvním místě. Jen se podívej na top studenty či výsledky v matematice a vědě: v podstatě jen asie asie asie na prvních 6 místech, ale my si opravdu nevedeme dobře, USA je šmejd dle výsledků, přesný opak tvého názoru, který je prostě mimo, důkaz:

https://is.gd/t0fWZJ

a samozřejmě tyto výsledky určují skutečný vývoj a vědu v daných zemích, tedy u nás ne, bo my jsme ovládaní Německým automotive, aby měli ješě vyšší mzdy oproti nám, což se od vstupu do EU děje

takže směješ se sám své nevzdělanosti a ignoranci... ale proč ne, zasmát se je zdravé :)

A tyto lidi pak zadarmo krade uSSa. Naštěstí se to ale obrací a uSSa půjde do kytek podle dluhu mentálně nemocných "elit", kteří ho vytvořili, tedy proto se snaží začít války: "válka maže dluhy".

Diskuze s tebou je vždycky zážitek, to nemá chybu :)

To jak spamuješ vymyšlené citáty.

To jak tady plácáš o kvalitách Škodovky před 30 lety, přitom Škoda měla na západě desítky let pověst levného, ale nekvalitního auta, o kterém kolovaly vtipy jako: "Proč má Favorit vyhřívané zpětné okénko? Aby tě nestudili ruce až ho budeš tlačit"

To jak se tu snažíš tvrdit, že čtvrtina světových vědců byli Rusové, což není pravda ani pro Sověty, natož pak pro Rusy.
https://data.worldbank.org/indicator/SP.POP.SCIE.RD.P6?locations=RU-US-JP&view=chart

To jak do sebe motáš národnost a etnicitu, jako by Američané nemohli být Asiati nebo Slovani a jako by nebyl veřejně dostupný žebříček laureátů Nobelovky.

Srovnáváš Nobelovu cenu za vědy a za mír.

A myslíš si že bohatství miliardářů se line z pozemků :D

A vědecký výzkum a technologický vývoj porovnáváš pomocí "Made in..." :D

Prostím nepřestávej. Já se fakt bavím :)
Z tebe musí mít Okamura radost. Míla Rozner mu utekl a ty můžeš směle kandidovat na místo partajního šaška :D

1) 1/4 vědců byli Sověti před cca 50 lety, ty sem dáš poslední výsledky - tady je vidět, jak máš sníženou schopnost chápat :) Bohužel však výzkumy Sovětů byly dost zatlačovány do pozadí, záměrně. Stejně jako měli už téměř vyvinutý CPU, ale dostali příkaz používat CPU z uSSa a zastavit výzkum... stále nechápeš souvislosti? To však celé nevyvrací, že 1/4 vědců světa byli Rusové, což byli. Slovani a Asiati jsou vysoce nadřazení nejen v morálce. Stačí se podívat na literaturu: Slovanská literatura je o člověku, povinnosti, dobrých vlastnostech, západní literatura je o duševních nemocech a jejich oslava, nemohoucnosti, sebevraždách apod v průměru. Výjimky samo existují, ale trend je jasný.

2) šlo o jeden citát, který ale reflektuje realitu.. na základě jednoho citátu lžeš, že dávám více vymyšlených citátů, je vidět, že jsi lhář, nic víc :)

3) dle průzkumí PISA ve vědě a matematice excelují asiati, my jsme také velmi dobří. Nobelovka je jen zmanipulovaná "soutěž" už několik desetiletí. Nobelovka navíc byla vždy jen propaganda západu, to neví snad už jen malé děti dnes a ty :) Nemá žádnou váhu pro lidé se znalostmi o světě a vyšším IQ :)

4) ostatně důkaz těchto všech tvrzení je to, že Rusko je nyní naprostá špička ve vojenství, desetiletí před kýmkoliv jiným, především duševně podřadným uSSa. Dostanou za své vynálezy z těchto oborů nobelovky? Ne, prostě jen tiše budou nejlepší, to je jejich zvykem, oni nejsou duševně nemocní, že to potřebují světu dokazovat, potřebují se jen bránit proti agresi NATa, které celé obklíčilo Rusko a financuje a vyzbrojuje teroristy okolo Ruska. Tohle chceš také popřít? :)

5) našli trollí farmu v Rusku, ale patřila Navalnému, tedy ze západních peněz, přitom se to říká o Rusku, ale žádný důkaz. Naopak z druhé strany je plno důkazů, jak šíří propagandu a fake news, třeba i toto, tak nebuď hlupák a snadno ovlivnitelné dítě :)
"DOCUMENTS CONFIRM: UK IS ENGAGED IN LARGE-SCALE SECRET PROPAGANDA WAR AGAINST RUSSIA"
is.gd/bq057f
Jsou tam i konkrétní kontakty, zmíněna i Česká republika. Stále nechápeš, hošíku? :)

Takže přestaň lhát.... máš několik lží a manipulací ve svém příspěvku, měl by ses léčit, je to i duševní nemoc, proto nikdy nebudeš v životě tak úspěšný, když nechápeš celý obraz, můžeš se ode mě učit :)

Uz ho netrap. Delat si srandu z nemocnych lidi je neslusne. Ten kluk je v riti. Poprej mu stastnou cestu do 5te dimenze a nechej ho byt :)

Obrázek uživatele Josef

Jen nadšenec nebo nedočkavec si koupí tohle auto v prvním roce výroby. Počkal bych na třetí rok. Škodovka bude ladit chyby na zákaznících.

Tesla to dělá, co vyrábí auta...a zákazníci si libují, že jim Tesla zlepšuje auta, tak jsem zvědav, zda to bude stejně optimisticky vnímáno u škodovky

---
Obrázek uživatele Josef

Je to jeden z důvodů, proč mě Tesla poslední dobou míjí. Býval jsem velký nadšenec, ale poslední dobou u mě první místo přebral Mercedes.

Tak mě Tesla míjí od začátku - respektive dost času jsem trávil pochopením a řekněme jejím lehčím reverzním engineeringem - od té doby, jí na základě svých zjištění, k nevůli řady fandů vidím dost kriticky.
V podstatě se mi zatím nejvíce líbilo i3 (ale sakra proč ty dveře a atypický gumy), Leaf a Golf.
Co bude dál uvidíme. Umím si doma představit jako druhé auto i to Citi - docela mě to mile překvapilo a umím si představit dát šanci tomu id. Zážitková auta to nebudou (to žádný elektromobil), jako daily přepravní manipulátor, proč ne

---
Obrázek uživatele Josef

Mě Tesla vadí svým přístupem k věcem. Vyřešili masovou výrobu a další problémy a místo, aby se zaměřili na zákazníky a kvalitu, tak řeší nějakou Plaid verzi Modelu S a snaží se závodit s Porsche... Jak malý děti.

Tak to jste dál, za mě masovou výrobu nevyřešili, produkují sice hodně kusů, ale stále vysoký podíl zmetkovosti

---
Obrázek uživatele Josef

Každý na to koukáme jinak, ale jde o stejnou věc.

To auto je vlasně léty prověřený Up! Co by tam asi mohlo být špatně?

Obrázek uživatele Josef

Lecos. Třeba tam změnili kompresor klimy, třeba použili jiného dodavatele západky nabíjecí pistole... Kdo ví.

Skoro kazdy facelift meni takove prkotiny. Tak si kupte ruskou Ladu. Tam je vse osvedcene minimalne 20 let.

Obrázek uživatele Josef

Proč furt držkuješ? Píšu, že kupovat jakékoliv auto v prvních dvou letech výroby je risk. Toť vše.

No dnes ve dvanáct si ho jdu objednat ve výbavě Extra Top (WD3) a v příplatkové bílé barvě. Tak večer písnu co a jak.

Obrázek uživatele Josef

Fandím a držím palce. Rád si poslechnu.

Nepřekvapilo by mě, kdyby dealer zkusil zpracovat zákazníka na spalovák za stejnou cenu. "Vždyť je větší, dojede dál, no podívejte se, pane, ta Scala je vážně lepší než tohle mrně, navíc nemusíte řešit to nepraktické nabíjení... "

---

2015: Renault Twizy 2013 (prodán 2016) | 2016: Citroen C-Zero 2012
2018: Nissan Leaf Acenta 24kWh 2014 (prodán 9/2020) | 2019: Elektrokoloběžka Xiaomi Scooter, sekačka Güde 40 V/2.5 Ah | 2020: FVE 2.4 kWp, Hyundai Ioniq electric 28 kWh

Nepřekvapilo by mě, kdyby dealer řekl, za cenu toho Ciitigo vám prodám Octávku v plné výbavě :)

---

<_-@--°°°°°°°°°°-@-_> ☺
Kia e-Niro 64 kWh, 2000 km

Obrázek uživatele Josef

Do toho bych šel. Obratem ji prodal a u jiného výrobce koupil další citygo.

Mám v eUpu najeto 100 000 km a vyhovuje mi. Tak proč to měnit za větší?

To si vůbec nedovedu představit :-).

---

2015: Renault Twizy 2013 (prodán 2016) | 2016: Citroen C-Zero 2012
2018: Nissan Leaf Acenta 24kWh 2014 (prodán 9/2020) | 2019: Elektrokoloběžka Xiaomi Scooter, sekačka Güde 40 V/2.5 Ah | 2020: FVE 2.4 kWp, Hyundai Ioniq electric 28 kWh

Dokud jsem v tom nejel, taky jsem si to nedovedl představit - ostatně jako spousta dalších :-)

Obrázek uživatele Marek_

To už musí mít tak 1000 cyklů ta baterka. V jakém je stavu? Budete to nahrazovat tím Citigo? Kolik myslíte, že dostanete za eUp, resp. kolik bude trh ochoten dát za malé EV se 100 tis. km?

---

Lexus GS 450h Premium

Když to bylo nové, tak jsem do toho dostal 16 kWh energie. Nyní už "pouze" 14 kWh.

Up z roku 2015-16 se prodávájí kolem 370 tis. S minimálním nájezdem kolem 25 tis. Km . Na 100 tis. to kupovat už postrádá smysl, muselo by to být pod 300 tis.

I tak ta cena bude vysoká. Citigo v lepší výbavě je za 450 tis., nedovedu si představit kupovat 2 roky starý eUP s malou baterií na tipcars za 390-400 tis. byť mají najeto do 30 tis. km. Tyhle auta z firemních flotil byly často na rychlém nabíjení, ta baterie dostala zabrat. Podle mě ty auta budou příští rok tak za 300 tis., aby se toho zbavili.

---

<_-@--°°°°°°°°°°-@-_> ☺
Kia e-Niro 64 kWh, 2000 km

Již dnes jsou ceny eupů s vysokými nájezdy /nad 50 000 km/ pod 290 000,- Kč s DPH.

A nebude to jen chyba pravopisná, jako je v článku: "objednat Škodu CITYGO-e iV ". S tím tvrdým Y to vypadá fakt podivně.
Stejně pořád bádám, na jakou masovou skupinu zákazníků tohle autíčko míří. Pro šetřílky je to moc drahé, pro Řidiče (tedy ty, co si opravdu chtějí auto užít) je to moc uskákané, nepohodlné a nepraktické, pro rodiny malé, takže nejspíš tak na úřad, aby paní vedoucí měla čím jezdit na poštu. Pokud se do toho vejde pizza, tak i na rozvoz by to šlo.
Pro mě je nedostupnou modlou stále TM3, dostupnou Ioniq. CitiGO na tom nic nemění, i když cena je lákavá. Ale pořídit si to místo auta nechci. Navíc čekám u VW nějaké to "ale". To oni umí, říct mi, že "tohle není závada, pane, to je vlastnost a má to tak být".

---

2015: Renault Twizy 2013 (prodán 2016) | 2016: Citroen C-Zero 2012
2018: Nissan Leaf Acenta 24kWh 2014 (prodán 9/2020) | 2019: Elektrokoloběžka Xiaomi Scooter, sekačka Güde 40 V/2.5 Ah | 2020: FVE 2.4 kWp, Hyundai Ioniq electric 28 kWh

Obrázek uživatele Josef

Uvidíme. Je pravda, že je to nejlevnější EV na trhu, to se zase musí ocenit.

Vtipné...Vždyť to auto se už 5 let prodává! ;)

Obrázek uživatele Josef

Ne s touhle výzbrojí... Je to sice eGolfová výzbroj, ale je tam hodně změn.

Chtěl jste říct eUp s jinou baterkou a koroserií. ;)

Obrázek uživatele Josef

Ta baterka je v podstatě to samé, co je v novém eGolfu. A možná použili stejný motor jako z eUpu, to nevím.

Tesla 3 se vyrabi teprve neco pres rok a koupilo si ho uz tolik nadsencu a nedockavcu. A Pepa porad ceka.

Obrázek uživatele Josef

Pepovi je Model 3 k ničemu. A popravdě, po zkušenosti s BMW i3, které je jinak velmi spolehlivé, ale roky 2014 a 2015 měly své mouchy, bych si další auto z prvního a druhého roku výroby nekoupil. Ani jako nadšenec.

Pockej si na TMY, to se ti bude libit. Nez se to dostane do EU tak to otestujou amici a EU verze uz bude vcajku. Teda pokud mas rad nekonecne cekani jako ja :D

Já jsem skoro všechny svá auta měl jako novinky, první kusy ihned po zahájení výroby bmw, mercedes, audi. Problém jsem neměl žádný. Bude to asi i o štěstí.

Obrázek uživatele Josef

Určitě, je to o štěstí. Ale lepší je mu jít naproti.


ChargeUp! - Komplexní dodávka dobíjecích stanic a souvisejících služebNabíječky elektromobilů Circontrole-stationVOLTDRIVE - Ideální řešení pro domácí nabíjení vašeho vozu.Autonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobil