ELEKTROMOBILITA 2018: ještě váháte nebo už jezdíte? Forum s výstavou & workshop o současnosti a budoucnosti elektromobility

redakce - 09 Květen 2018

Elektromobilita je realitou. Co ale můžeme reálně očekávat v následujících několika letech? Na co je třeba myslet při elektrifikaci (firemního) fleetu? Jak se rozvíjí veřejná dobíjecí infrastruktura a městská emobilita?Forum je primárně určeno pro provozovatele velkých i malých fleetů, veřejnou správu, dodavatele vozidel a technologií, leasingové společnosti a banky a pro všechny, které zajímá boom elektromobility.

Forum je primárně určeno pro provozovatele velkých i malých fleetů, veřejnou správu, dodavatele vozidel a technologií, leasingové společnosti a banky a pro všechny, které zajímá boom elektromobility.
foto: Fórum Elektromobilita

Kdy: 30. – 31. května 2018
Kde: Forum Karlín, Pernerova 51, Praha 8
www.forumelektromobilita.cz

Program Fora Elektromobilita 2018 je strukturován do tří částí: konference, výstava a workshop. Obsah čtyř bloků konference zaměřených na klíčovou agendu je připraven tak, aby posluchačům vytvořil ucelený obraz dané problematiky.

Moderovaná diskuse poskytne dostatek času pro zodpovězení dotazů z publika. Výstava umožní účastníkům seznámit se vybranými elektromobily, dobíjecími stanicemi a dalšími produkty pro elektromobilitu.

Ze světových řečníků do Prahy přijedou např. Senan McGrath (EVSV Systems), Jantine Zwinkels (Royal Haskoning DHV), Benjamin Rinner (Fortum Charge&Drive), Philipp Seidel a Andreas Schulze (Arthur D. Little). Z domácí špičky v Karlíně vystoupí Pavel Cyrani (ČEZ), Tanja Vainio (ABB), Eduard Palíšek (Siemens) nebo Andre Wehner (Škoda Auto).

Druhý den pokračuje Forum workshopem na téma „Jak výhodně pořídit elektromobily a začlenit je do firemního fleetu“, jehož lektory budou zkušení experti z oblasti fleet managementu a elektromobility. Účastníci workshopu mj. získají model pro srovnání ekonomiky klasických vozidel s elektromobily a aktuální přehled nabídky elektromobilů a dobíjecích stanic.

vlastní
Zpět na HybridPřidat komentář
Obrázek uživatele Radovan

O akci jsem se trochu zajímal a jako dojení peněz je fantastická. 1 den za 6 litrů, 2 dny za 8, ubytovat se můžete v partnerských hotelech typu 4* Boutigue hotel nebo Penta hotel bratru od 3-4 tisíc za 1 osobu na 1 noc. Přesto, nebo možná právě proto, že hlavním partnerem je bohatý ČEZ, dále Siemens, ABB a Unicorn a konferenci spolu financuje Evropská unie.

Pořadatel LEEF je poradenská a investiční společnost, která se zabývá rozvojem projektů čistých technologií v energetice a dopravě. Tým LEEF má mnohaletou mezinárodní zkušenost v energetickém a finančním sektoru. Schválně si na jejich webu prohlédněte seznam referencí.

Kolik nabíjecích míst by vzniklo a kolik elektromobilů se dostalo do výroby a prodeje, kdyby řečníci na konferenci přestali řečnit, začali dělat a peníze a čas věnovaný podobným celodenním kratochvílím věnovali praxi?

Pozorně jsem si je prohlédl a rád bych, kdyby si někdo z Prahy dobrovolně ráno oba dny stoupnul před Forum Karlín a spočítal, kolik z nich dojede sračkomety, kolik MHD a zda vůbec někdo dorazí elektromobilem. Natožpak aby s ním denně roky jezdili. Přesto budou předávat na konferenci zkušenosti. Dohledal jsem si i email o konferenci, kde se píše o přenosu 4 měsíční zkušenosti s nasazením osobních elektromobilů v dopravním podniku. Jako že si dělají srandu a jde jen o luxusní party jsem pochopil, ale rovnou veřejný černý humor?

---

BEV Peugeot Ion nový 4/2014, dnes 90 tis. km, 5/2016 2.ojetý ženě, dnes 42 tis. km (56 celkem), ekolo Agogs SilverGo 10/2013, dům FVE 3,6kWp 9/2009, ohřev vody solár Vaillant 6/2010, vlastní studna 1999, dřevodům sendvič panel 2000, permakulturní zahrada 2017, zachytávání dešťovky 880L Keter 4/2020.

Chce se mi blinkat...

---

Tesla S P85D -> 4 roky :)

Obrázek uživatele Kuk

Další tunel na prachy a houno z toho.
Greenwashing v praxi.

---

Každej nahrazenej spalovák se počítá - Leave the oil in the soil and the coal in the hole. - Sekám a vysávám na baterky. // ‪#‎BasuraChallenge‬ ‪#‎trashtag‬

A kdy budou nabijecky CEZ doopravdy verejne pristupne? Zatim to je uzavreny klub se smlouvou a mesicni platbou i kdyz se vubec nenabiji. Ja pouzivam cip jednou za 2-3 mesice a kWh me tak stoji klidne 150 Kc. Kdy konecne prejde CEZ na platbu za odebranou kWh?

Čip se nechá vrátit a kdykoliv zase vyzvednout. Pošlou ho i domů na zavolání. Účtují pouze dobu držení čipu.

Obrázek uživatele ozana

Jo, půlhodinové čekání ve frontě a 15 minut papírování u "přepážky"...

---

Útočné troly je možné jen ignorovat.

Nekupujte BTC za 10k, počkejte až bude stát 100 tisíc USD.

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

CEZ nabijecky postavene za dotacni penize EU stale neumoznuji dobijet lidem cestujicim v ramci EU! Treba nemcum, kteri cestuji pres CR, chybi prime platby :(

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Mezitim nase slavna vlada v demisi odlasovala zasadni podporu penez pro spalovaky CNG
byznys.lidovky.cz/plynari-se-raduji-vlada-schvalila-pokracovani-podpory-plynu-cng-pro-pohon-aut-1h5-/statni-pokladna.aspx?c=A180411_100006_statni-pokladna_pkk


10% sleva na produkty EVmotionNabíječky elektromobilů CircontrolVOLTDRIVE - Ideální řešení pro domácí nabíjení vašeho vozu.