Elektromobil Volkswagen e-Golf jako policejní auto

Jan Horčík - 11 Prosinec 2014

Volkswagen nedávno na Výstavě policejního vybavení GPEC v Lipsku představil speciální policejní verzi elektromobilu e-Golf. Auto má vše, co německá policie potřebuje, plus "standardní" parametry elektroauta e-Golf.auto elektromobil Volkswagen e-Golf policie

Policejní verze elektromobilu Volkswagen e-Golf
foto: Volkswagen

Prvním policejním oddělením, které elektrický e-Golf využije, je to na malém ostrově Helgoland v Severním moři. Právě tam bude dojezd max. 150 km zcela dostačující, protože ostrov má rozlohu asi 1 km2.

auto elektromobil Volkswagen e-Golf policie

foto: Volkswagen

Na tamní policejní stanici slouží celkem pět příslušníků. Kromě nového elektromobilu budou i nadále využívat svá služební jízdní kola. Dalších sem policejních elektromobilů Volkswagen e-Golf nově slouží také policii v Dolním Sasku.

Volkswagen
Zpět na HybridPřidat komentář
Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Na 1 km2 jim stačí ty kola. Tam asi nikdo daleko neujede, leda tak Fantomas, nebo někdo se vznášedlem.

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Na 1 km2 nepotřebují žádná kola.
Mohou chodit pěšky - pořádné kanady a pěkně do terénu aby o všem věděli. Ne si vyvalovat zadky v autě - a je jedno zda v benzinovém nebo elektrickém.
Každý člověk má denně nachodit asi 14 km, aby si utužoval zdraví a nebyl tak často na nemocenské a ve stáří na huntě.

Obrázek uživatele Radovan

Už se tady o tom psalo, že nespornou výhodu mají elektromobily u policie v pomalé hlídkové jízdě ve městech, kdy zároveň neotravují okolí hlukem a smradem. Současně má přitom malou spotřebu a trvá obvykle 2 hodiny, než najede 50 km. Nezanedbatelný je přínos ticha i pro dopadení zloděje, který si musí vozu okem všimnout, protože uši ho varovat jako doposud nebudou. Také zrychlení elektrovozu ve spojení s automatickou převodovkou je tu přínosem, špatně se bude provinilcům policejním elektroautům ujíždět, hlavně pak ve městech. Je současně důležité, aby měli policejní elektrovůz kde průběžně dobíjet při zastávkách, protože z principu by měl být neustále připraven k zásahu. Tedy ne vyjezdit baterii a přes noc na nabíječce, ale před stanici v nabíječce, při přestávce v nabíječce atp..

---

BEV Peugeot Ion nový 4/2014, dnes 96 tis. km, 5/2016 2.ojetý ženě, dnes 46 tis. km (60 celkem), ekolo Agogs SilverGo 10/2013, dům FVE 3,6kWp 9/2009, ohřev vody solár Vaillant 6/2010, vlastní studna 1999, dřevodům sendvič panel 2000, permakulturní zahrada 2017, zachytávání dešťovky 880L Keter 4/2020.

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Ano máte pravdu Radovane. S tím souhlasím. Jen mi v článku trochu chybí poznámka o počtu policejních automobilu v Německu s mediem CNG a plyn jako takovým. Jinak rozdíl mezi Německem, Francií a ČR je i v tom, že se tyto státy snaží v rámci zlepšení ovzduší přecházet od nafty k benzinu, plynu a elektru.

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

a po třech hodinách hlídkování v Praze ale i jiných městech, by byla baterie vymlácená natolik, že o zásahu už se nedá ani mluvit. To mi nepřijde jako smysluplnej prostředek. S takovou by potřebovali zhruba 3 auta který by nahradili jedno normální se spalovacím motorem.

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Je potřeba si ale taky uvědomit, že policejní hlídka není dělník u soustruhu, který tam bouchá osmihodinové směny na jednom místě. Tři hodiny žádná nikde jezdit autem nebude. Kolik jen papírování s přijatými oznámení má strážník si je potřeba uvědomit. V menších městech mají i omezení kolik mohou projezdit benzínu.

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

přesně tak. Elektro golf je na hlídkování prostě ideální
kcc-hho.webnode.cz/elektromobil/a2014-vw-e-golf/


ChargeUp! - Komplexní dodávka dobíjecích stanic a souvisejících služebNabíječky elektromobilů CircontrolVOLTDRIVE - Ideální řešení pro domácí nabíjení vašeho vozu.e-stationAutonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobil
O ČEM SE PRÁVĚ DISKUTUJE?