Elektromobil Toyota Scion iQ EV míří do USA, zatím pouze k pronájmu

Ivo Hradil - 19 Říjen 2012

Společnost Toyota Motor Sales (TMS) oznámila dlouho očekávaný vpád svého elektromobilu Scion iQ EV na americký kontinent. Rozměrově miniaturní automobil Scion iQ EV je plně elektrickým vozem schopným převážet najednou až čtyři osoby. Prozatím bude možné si toto vozítko pouze krátkodobě pronajmout prostřednictvím programů na , podobně jako je tomu u systému .Toyota Scion iQ EV

Daimler se svým programem car2go slaví úspěchy po celém světě a Toyota si je dobře vědoma vzrůstající obliby sdílení automobilů u veřejnosti.
foto: Toyota

Elektromobil Toyota Scion iQ je vysoce energeticky úsporný vůz. V závislosti na jízdních podmínkách by plně nabitá 12 kWh lithium-iontová baterie měla vozu poskytnout dojezd asi 80 km. Pro srovnání konkurenční disponuje baterií s kapacitou 17,6 kWh a dojezdem asi 145 km.

Opětovné dobití baterií z 240V zdroje pak proběhne za tři hodiny. Maximální výkon elektrické pohonné jednotky dosahuje 47 kW s točitým momentem 163 Nm. Z nuly na sto auto zrychlí za 13,4 vteřiny, přičemž nejvyšší dovolená rychlost dosáhne 126 km/h.

Prozatím má k dispozici dvě elegantní barevná ztvárnění miniauta, a to stříbrnou (silver) a červenou (super red), obě s černým lemováním. Naproti tomu interiér je pro obě varianty identicky vybarven do vysoce kontrastního černo-bílého provedení. Pocit luxusu může navodit kůží potažený volant a sedadla.

Vysoká technická vybavenost a nejvyšší bezpečnost je u Toyoty už samozřejmostí. V elektromobilu EV tak najdeme například 11 airbagů včetně hlavového airbagu pro zadní okno, sedmipalcový LCD displej pro zobrazování hromady informací, navigační systém HDD, vyhřívané čelní sklo nebo vyhřívaná přední sedadla.

Toyota Scion iQ EVfoto: Toyota

Pro pilotní programy sdílení automobilů v Toyota zpočátku poskytne okolo devadesáti Scion iQ EV. Podle slov viceprezidenta strategického plánování TMS, Chrise Hostettera, budou tyto programy dále rozšiřovat komplexní portfolio vozidel Toyoty. Podrobnosti o jednotlivých partnerech programů sdílení elektromobilů Scion iQ EV Toyota zveřejní v nadcházejících týdnech.

tisková zpráva
Zpět na HybridPřidat komentář
Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Ahoj redakce, nechcete uz nejak vyresit tu otravnou reklamu eonu, ktera leze do textu na iOs zarizenich? Prosiiiim, je to vazne des. :-(

On si to é on zaplatil. Buďme rádi, že má z čeho redaktor žít...

---

hariprasad

Tak sem se sem konecne i zaregistroval, abych mohl ukázat, jak to vlastně na tom ipadu vypadá.
http://www.2i.cz/22dff2d80b

---

Elektromobilista teoretik, který v EV nikdy nejel, ale je velký fanda. Pasivní dům s přípravou na wallbox s vyhrazným 7-11kW.

Obrázek uživatele Petr Soukup

Při načtení stránky je vše v pořádku, změna k horšímu nastane až po "zoomování". Sám na iPhone Hybrid čtu a je to s kompromisem, ale lze. Máte nějaký návrh řešení?

Mohl bych se pokusit něco najít, ale nevím, jestli je ta reklama v Java nebo PHP.

---

Elektromobilista teoretik, který v EV nikdy nejel, ale je velký fanda. Pasivní dům s přípravou na wallbox s vyhrazným 7-11kW.

Obrázek uživatele Petr Soukup

Jedná se o prvek pozicovaný javascriptem.

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Ale ja nechci, aby tu reklamu smazali. Jen na vsech iOS v Safari ta reklama zakryva cast textu a je to opravdu nepohodlne. Tuto stranku mam opravdu rad a reklamu chapu.


ChargeUp! - Komplexní dodávka dobíjecích stanic a souvisejících služebe-stationVOLTDRIVE - Ideální řešení pro domácí nabíjení vašeho vozu.Nabíječky elektromobilů CircontrolAutonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobil