V Česku odstartoval předprodej elektromobilu Toyota Hilux s dojezdem až 257 km. Baterie nabitá z 10 na 80 procent za 30 minut. Cena začíná na 1 315 000 Kč bez DPH.
Devátá generace modelu Toyota Hilux posouvá legendární model do nové éry elektrifikovaných pohonů. Právě teď Toyota v Česku začíná prodávat čistě elektrickou variantu.
Čistě elektrická varianta legendárního pick-upu je vhodná zejména pro uživatele, kteří se pohybují na kratších vzdálenostech nebo v uzavřených areálech, typicky např. těžařské či důlní společnosti, zemědělské společnosti apod., a využijí výhody elektrického pohonu, což je mimo jiné lepší trakce v terénu a nižší náklady na provoz.
Při jejím vývoji se designéři soustředili na to, aby neztratila nic ze své pověstné kvality, odolnosti a spolehlivosti i v tom nejnáročnějším terénu, ale zároveň nabídla alternativu pro zákazníky, kteří hledají pick-up, který spojuje každodenní praktičnost s bezemisním provozem.
Vůz dostal akumulátor s kapacitou 59,2 kWh, výkon 196 koní a samozřejmostí je pohon 4×4. V kombinovaném cyklu má nový Hilux dojezd až 257 km, v městském cyklu pak nabízí až 380 km. Celková doba nabíjení je 6,5 hodiny, ale z 10 na 80 % to pomocí DC nabíječky o výkonu až 125 kW trvá pouhých 30 minut. Užitečné zatížení činí až 715 kg, možnost tažení brzděného přívěsu dosahuje hmotnosti až 1600 kg.
Toyota Hilux BEV je dostupná ve dvou typech výbavy. Cena nižší výbavy Live začíná na 1 315 000 Kč bez DPH a už v základu nabídne dvouzónovou automatickou klimatizaci, parabolické Bi-LED přední světlomety denního svícení, bezklíčové odemykání a startování Smart Entry & Start, vyhřívaná vnější zpětná zrcátka, vyhřívané přední okno, multimediální systém Toyota Smart Connect s 12,3″ barevnou dotykovou obrazovkou, bezdrátovou podporu Apple CarPlay a Android Auto a inteligentní adaptivní tempomat.
Vyšší verze Executive pak obsahuje např. kožené čalounění, bezdrátové nabíjení mobilního telefonu, LED přední a zadní mlhová světla i LED zadní obrysová a brzdová světla či panoramatický monitor s kamerou 360° a začíná na 1 400 000 Kč bez DPH.
Plně elektrická Toyota Hilux je k dostání ve dvou odstínech bílé – čistá nebo perleťová, anebo v šedé břidlicové barvě. Na vůz se vztahuje prodloužená záruka pět roků nebo 250 000 km a na trakční akumulátor dokonce až 10 let nebo milion najetých kilometrů.
Předprodej nové generace modelu Toyota Hilux BEV byl již zahájen. Vůz je možné objednat ve všech českých dealerstvích Toyota.
zdroj: tisková zpráva


Zrovna u tohohle krámu by se hodilo pro dálkové jízdy hodit na kapotu dobíjecí spalovací jednotku – range extender. Sice se tím zmenší úložný prostor, ale něco za něco. Nemusel by se řešit výfuk – funělo by to na korbě rovnou do luftu.
Ta kapacita baterie se skoro blíží plug-in hybridům, například GWM Wey 05 má 39,67 kWh.
tak se revoluce u Toyota nekoná 🙂 kde sou ty revoluční motory 🙂
Tenhle oblíbený údaj že dojezd je až 257 km znamená v reálu s bídou 150 😁
Jak tak koukám na ty ceny ropy tak vidím, že brzo budou dojezdy spalováků jen teoretické s dovětkem „za předpokladu, že na to máte“. Ale neposmívám se, i já budu mít dražší rohlíky protože hloupé firmy zavčasu nepřešly na elektro.
Elektro je fajn do města, pokud by to stálo o 1/4 méně než spalovák, tak to manželce koupím. Zatím se ledy nepohnuly.
Mám to přesně obráceně. Čím dál jedu s EV, tím víc ušetřím oproti ICE.
Před 10 lety naše mzdy byly skoro poloviční, zato cena benzínu jen mírně nižší. A přesto se vesele jezdilo. Před 20 lety byly naše platy skoro třetinové ale benzín byl jen o cca 1/3 levnější a taky je jezdilo. Vzhledem k podílu ceny ropy na ceně benzínu bych musela cena ropy narůst asi tak o jeden řád aby „na to lidi neměli“.
Jinak zrovna Hilux ještě s takto malou baterkou je opravdu nesmyslné auto.
Za posledních 26 let (2000–2026) rostly platy v České republice výrazně rychleji než cena benzínu, což znamená, že kupní síla průměrné mzdy vyjádřená v litrech paliva se více než zdvojnásobila. Zatímco v roce 2000 si mohl člověk za průměrnou hrubou mzdu koupit přibližně 450 litrů benzínu Natural 95, dnes je to díky nárůstu mezd přes 1 400 litrů.
BEV se firmám bez dotací na vozidlo a bez dotací na elektřinu pro nabíjení absolutně nevyplatí.
Ale hlupák jako ty,si stejně bude mlít svou
Taky vzrostla naše rozežranost. Já pamatuji dobu kdy stál benzin 4 Kčs. Ale v poměru k platům to bylo pro nás drahé. Nikoho nenapadlo jezdit do práce autem a nebo courat po městě. K tomu sloužilo kolo nebo MHD. Fabrice s 1600 zaměstnanci stačilo parkoviště pro 15 aut.