Elektromobil Tesla Model S pronásleduje na startovací dráze špionážní letoun U2

Elektromobil Tesla Model S dokáže ve své nejvýkonnější verzi P100D zrychlit z 0 na 100 km/h během méně než 2,5 sekundy. Americké letectvo se rozhodlo to využít.

Špionážní letoun U2, který je ve službě amerického letectva už téměř 70 let, teď na startovací dráze pronásleduje elektromobil Tesla Model S P100D
foto: ElliotL- CBGSpotterHD

Na vybraných amerických leteckých základnách mohou vojáci spatřit úžasnou podívanou. To když startuje špionážní letadlo U2, vyvinuté během Studené války v 50. letech, které po startovací dráze stíhá nejmodernější elektromobil Tesla Model S.

S letounem U2 je velmi obtížné se pohybovat po zemi, zejména díky velkému rozpětí křídel. A navíc, ačkoliv ve vzduchu se může zdát pomalé, na zemi je extrémně rychlé.

Při startech proto musí být doprovázeno rychlými auty, jehož pasažéři s pilotem letounu U2 v reálném čase komunikují a předávají mu zprávy o tom zda start probíhá v pořádku.

V minulosti americké letectvo pochopitelně sahalo po amerických „muscle cars“. Jenže teď, když je k dispozici Tesla Model S P100D, není už moc co řešit. Tohle auto trumfne všechny.

Elektromobil Tesla Model S je dnes na špici zrychlení 0-100 km/h mezi běžně dostupnými, sériově vyráběnými vozy. Pravidelně to dokazuje v různých závodech, kdy soutěží např. s Dodge Viper, BMW M5 a dalšími nadupanými spalováky.

Svým zrychlením do 100 km/h trumfne Tesla Model S i superdrahé supersporty typu Lamborghini Aventador, viz. video:

Na následujícím videu si můžete prohlédnout závody Tesla Model S a amerických „muscle cars“:

9 Comments on “Elektromobil Tesla Model S pronásleduje na startovací dráze špionážní letoun U2”

  1. To už jsme tu rozebírali pár tejdnů zpět. Přistání U2
    To už jsme tu rozebírali pár tejdnů zpět. Přistání U2 je strašně nezpečný protože to má jen jen centrální podvozek a ostruhu a nic na křídlech. Takže i při malé rychlosti když to lehce štrejchne křidlem tak se éro okamžitě stočí do strany a končí v oranici a může se poškodit. Dost naprd. Stačí najít YT video pod heslem U2 bad landing, tam je celá série nehod a dokonce to ty naváděcí auta musej občas prudce strhnout do pole taky a končej v nepěknejch hodinách, když to éro nezvládne. Dost stresující pro oba.

  2. Jen bych poupravit text. Letadlo stíhá auto hlavně při
    Jen bych poupravit text. Letadlo stíhá auto hlavně při přistávání, protože nemá podvozek na křídlech, ten shodí po startu. Auto ho stíhá, protože mu pomáhá vyvažovat letadlo. Lockheed U-2 má stálý podvozek pouze na trupu. Tesla je jedno ze „superaut“, které ho stíhá.
    Zajímavé je, že tento koncept letadla je skoro 70 let starý a stále létá. (nic levnějšího nevymysleli) 🙂

Napsat komentář