Elektromobil Renault Zoe ujel 1618 km za 24 hodin

Jan Horčík - 16 Červenec 2012

Renault se na uvedení elektromobilu Zoe dobře připravuje. Jeho Twizy se daří velmi dobře, Kangoo i Fluence se také prodávají a od elektrické krásky jménem Zoe se čekají velké věci. Podobně jako Nissan se svým , vyvádí i Renault se Zoe nejrůznější pekelné kousky. Aktuálně třeba tohle elektrické auto ujelo 1618 km během 24 hodin.elektromobil Renault Zoe

Elektromobil Renault Zoe při zimním testu ve Švédsku
foto: Renault

Elektromobil Renault Zoe tak ustanovil nový světový rekord pro nejdelší vzdálenost, kterou sériově vyrýběný elektromobil dokáže urazit během 24 hodin. Pravda, nikoliv v reálném provozu. Auto ujelo 363 kol na okruhu Aubevoye v Normandii.

Za volantem dvou elektromobilů Renault Zoe se na okruhu u Aubevoye technical centre (CTA) v Normandii střídalo celkem patnáct jezdců. Ve finále auta urazila zmíněných 1618 km a 1506 km.

Výrazně k tomu napomohl nový systém dobíjení, který automobilka Renault nazvala příznačně Caméléon. Ten vychází ze skutečnosti, že standardizace dobíjení je dnes u elektromobilů stále ještě poněkud problematická.

Renault Zoe ZE Renault Zoe ZE Renault Zoe ZE

Caméléon proto dokáže využít prakticky jakékoliv zásuvky jakéhokoliv výkonu. Na okruhu tak bylo možné auto dobíjet s pomocí 43kW rychlodobíječky na 80 % kapacity baterie během 30 minut. Celkem bylo auto dobíjeno 18x během zmíněných 24 hodin.

Čtěte také: Francouzským rodičům se nelíbí elektromobily Zoé

Elektromobil Renault Zoe je možné si na stránce Renault ve Francii rezervovat už dnes za cenu začínající na €15 700 (počítaje v to i. vládní dotaci €5000). Dále je nutné připočítat pravidelný měsíční poplatek 110 euro. Zoe má podle standardu NEDC dojezd až 210 km na jedno nabití a jeho vybaven 22kWh li-ion baterií.

tisková zpráva
Zpět na HybridPřidat komentář
Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Vypadá to dle technických dat velice slibně.Hlavně ,aby stačili vyrábět a byl zájem,aby pak cena šla dolů.No a o dotaci si v tomhle Čezkym nečasu můžem nechat zdát..
Takže at jich francouzi koupí co nejvíc,at se náký vojetý sem dostane.


ChargeUp! - Komplexní dodávka dobíjecích stanic a souvisejících služebNabíječky elektromobilů CircontrolAutonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobilVOLTDRIVE - Ideální řešení pro domácí nabíjení vašeho vozu.e-station
O ČEM SE PRÁVĚ DISKUTUJE?