Elektromobil pro masy za 550 000 Kč? V roce 2015, říká Elon Musk

Jan Horčík - 02 Únor 2011

V roce 2008 doufal , že už brzy budou na trhu za cenu do 20 000 dolarů, v tehdejším přepočtu necelých 400 000 Kč. Dnes si představuje, že v roce 2015 jeho automobilka nabídne mainstreamové pro masy za 30 000 dolarů. V dnešním přepočtu asi 550 000 Kč.   
elektromobily - Elon Musk Tesla Roadster

Elon Musk, známý americký podnikatel, spoluzakladatel online platební služby PayPal, zakladatel vesmírné společnosti SpaceX a automobilky Tesla Motors, vystoupil aktuálně na konferenci Cleantech Investor Summit v Palm Springs.

Tam potvrdil, že automobilka Tesla Motors odhalí své , prozatím přezdívané jako , ještě letos. Už koncem příštího roku pak na trh uvede .

A za přibližně čtyři roky chce mít Musk na trhu skutečné elektrické auto pro masy s cenou do 30 000 dolarů (v přepočtu asi 550 000 Kč). Podle Muska budou už v roce 2020 k dispozici s velmi dlouhým stovek kilometrů.

Do roku 2030 pak bude většina aut prodávaných ve elektrických. V polovině 21. století už má být velká většina aut na amerických silnicích elektrická.

Odvážná předpověď! My samozřejmě doufáme, že se vyplní. Stoupající k tomu přímo vybízejí.

Zpět na HybridPřidat komentář
Obrázek uživatele Elektrickyautomobil

Asi z dvoj ročným meškaním veľmi presná odpoveď síce je predpoklad 35.000 USD bez DPH no toto vedieť v roku 2008 klobúk dole Elon.

---

Tesla Model 3 Performance - jazdím len na elektriku

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

No tak 30 000 usd je v českých cenách ne 550 000 ale spíše tak milion ...

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

:D kup si kalkulačku i s kurzem 19 (aktuálně 17,90) je to 570 000

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

To neni o kalkulacce omg.... jedna potrebujes zapocist dph a pak ceny u nas jsou podstatne vyssi nez jen hrube prepoctene .... treba chevy camaro se da v USA sehnat za 24 000 doalru, u nas ho ale novy za 400 000 fakt nekoupite, stoji cca 1 000 000 a to je to jeste neoficialni dovoz, ktery je casto levnejsi nez oficialni...

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

oká, to řeknu, ale netvrdim že 30T USD je milion...

bye

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

No, ... je rok 2017 a jeho Model 3 nabízí aktuálně v základu za 35 tisíc dolarů (v USA), což je podle aktuálního kursu 900 tisíc Kč, s dodáním někdy v roce 2018. ;)

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Rekuperace brzdné energie musí být dotažen u eletromobilů na takovou úroveň aby auto jedoucí 100 km/h bylo schopno zastavit jen pomocí rekuperace min. na 40 metrech bez použití klasických brzd :)) Technicky to samozřejmě možné je :) V tomto ohledu souhlasím, že elektromobil je nutné navrhovat od "čistého papíru"

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Pán Musk mal na mysli vozidlo od počiatku navrhnuté ako elektromobil. Prestavba nie je cesta, možno pre niekoho, kto sa chce hrať.

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Myslim ze vychadza z potreby rozlozenia baterii. Aspon tak by som to riesil ja, vytvorenim T alebo H rozlozenia cez cele auto a okolo toho postavit podvozok. Kym v prerabkach musim dat baterie do predu alebo do zadu. Siroke stredy s opierkou ruky sa mi skratka pacia.

Obrázek uživatele Jan Horčík

Přesně tak, ostatně mluvil o tom už dříve.

---

šéfredaktor Hybrid.cz

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Za uvedenou cenu jdou u nás pořídit elektromobily již dnes. Například 3 roky stará Fabie nebo Roomster přestavěná od EVC Group na elektropohon s dojezdem 100km.


ChargeUp! - Komplexní dodávka dobíjecích stanic a souvisejících služebAutonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobilVOLTDRIVE - Ideální řešení pro domácí nabíjení vašeho vozu.Nabíječky elektromobilů Circontrole-station