Elektromobil Peugeot iOn objel Českou republiku

Jan Horčík - 19 Září 2011

s oficiálně udávaným kolem 150 km se nedávno vydal na odvážnou cestu kolem . Ta se nakonec podařila. v rámci Electric Emotion Tour 2011 najelo 2 753,8 km za cenu 1515 Kč. elektromobil Peugeot iOn

V České republice bude do příštího roku jezdit až 65 elektromobilů Peugeot iOn, díky iniciativě společnosti ČEZ.
foto: ČEZ/Peugeot

Electric Emotion Tour 2011 odstartovala z dne 1. srpna 2011. Pořádajícími společnostmi byly , Terinvest, a portál Elektrika.cz. Celá akce se nesla především v osvětovém duchu.

objevil většinu dealerů Peugeot v České republice, kde bylyy připraveny zkušení jízdy pro případné zájemce. Posádka vozu také navštěvovala další partnerské firmy nebo zajímavá místa.

Už čtvrtý den nastal kritický moment, kdy při výstupu na Cínovec bylo prakticky vybito. Přesto pokračovalo dále v tzv. želvím módu (vypnutí klimatizace, rádia a všech dalších nepotřebných spotřebičů, snížení rychlosti na minimum) na rezervu baterie. Horu se nakonec podařilo vyjet, překročit hranici a dolů rekuperovat dostatek energie pro další jízdu asi 10 km.

Zajímavý je i zážitek z čerpací stanice , odkud elektromobil doslova vyhnali s tím, aby si "stěžovali v Praze". Díky tomu se podařilo ustanovit v dojezdu na jedno dobití v rámci celé trasy - 136,2 km.

Během celé akce řídilo celkem 140 osob, včetně několika cizinců. Celkem auto dobilo 385,2 kWh a při průměrné ceně 4 Kč/kWh jezdilo za 0,55 Kč/km.

Průměrná spotřeba činila 139 Wh/km. Průměrná rychlost cesty byla 29,5 km/h. Celkem strávila posádka v elektromobilu 92 hodin 41 minut. Nejdelší trasa za den měřila 268,3 km.

Posádka se může pochlubit také jednou z prvních pokut pro elektromobil za rychlou jízdu. Tu úplně první ale údajně "získala" manželka dlouholetého propagátora v ČR, pana , už před lety.

Zpět na HybridPřidat komentář
Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

No vida, když se iOn nežene jak splašená koza, vezme si i pod 15 kWh na 100 km.
V jiném testu to bylo asi 19,5 kWh/100 km (60% testu však byl "úprk" po dálnici).
A ještě v dalším testu 19,1 kWh/100 km (také rychlé jízdy).


ChargeUp! - Komplexní dodávka dobíjecích stanic a souvisejících služebe-stationAutonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobilNabíječky elektromobilů CircontrolVOLTDRIVE - Ideální řešení pro domácí nabíjení vašeho vozu.