Elektromobil Nissan Leaf: prodáno 20 000 kusů

Jan Horčík - 30 Listopad 2011

Nissan a jeho šéf Carlos Ghosn mohou být spokojeni. Elektromobilu Nissan Leaf se na celém světě prodalo už 20 000 kusů. Přitom ještě před měsícem to byla pouze polovina.

Nissan Leaf se představil už také v České republice a my jsme byli u toho
foto: Hybrid.cz

Před začátkem autosalonu ve Frankfurtu ale zástupci společnosti Nissan potvrdili magazínu Autoblog, že celosvětově se od zahájení prodeje v prosinci 2010 prodalo už 20 000 kusů elektromobilu Nissan Leaf.

Téměř polovina z tohoto počtu, zhruba 9000 kusů, se prodalo ve Spojených státech. Do konce roku to má být kolem 10 000. Asi 60 % z toho připadá na jediný stát: Kalifornie.

Elektromobil Leaf je přitom dosud omezen pouze na několik států USA a teprve během příštího roku se jeho prodej bude rozšiřovat do dalších států unie. Lze tedy očekávat, že prodeje dál významně porostou.

Už zmiňovaný Ghosn věří, že v druhé polovině této dekády bude už mít aliance Renault-Nissan na kontě hodně přes 500 000 prodaných elektromobilů. Pokud to půjde dál tímhle tempem, snadno se to může podařit.

Zpět na HybridPřidat komentář

Jako majitel Nissanu Leaf jsem přesvědčen, že prodají všechny co vyrobí. Jedině, že by po zahájení výroby Tesla Model-S uvolnily výrobu elektromobilů i ostatní automobilky. Pak by v konkurenci vozů s dojezdem nad 500 km s Leafem neobstály.


ChargeUp! - Komplexní dodávka dobíjecích stanic a souvisejících služebNabíječky elektromobilů Circontrole-stationVOLTDRIVE - Ideální řešení pro domácí nabíjení vašeho vozu.Autonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobil