Elektromobil Nissan Leaf má zápis v Guinessově knize rekordů

Jan Horčík - 04 Prosinec 2012

Automobilce Nissan zjevně nestačí všechny ceny, které zatím elektromobil Nissan Leaf sesbíral. A lační po dalších. Aktuálně jednu vyfoukla americkému Chrysleru: na závodním okruhu Silverstone se uskutečnila přehlídka 225 elektrických aut.auto elektromobil Nissan Leaf rekord

Rekordní počet 225 elektromobilů Nissan Leaf se během dvou minut parádil na okruhu F1 v Silverstonu
foto: Nissan

Nissan se díky přehlídce 225členého konvoje elektromobilů Nissan Leaf zapsal do Guinessovy knihy rekordů. Překonal tím Chrysler, který držel rekord z podobné přehlídky 218 vozů v USA.

Na setkání elektromobilů Leaf se sjeli majitelé auta z celé Británie. Setkání na slavném okruhu Formule 1 se uskutečnilo 24. listopadu. Setkání se zúčastnil také známý herec a nadšenec do elektromobility Robert Llewellyn (Kryton z Červeného trpaslíka).

Mimochodem, v aktuálně Nissan Leaf během listopadu 2012 poprvé “přebil” v prodejích plug-in hybrid Chevrolet Volt, když se ho prodalo 1539 kusů (vs 1519 Voltů). Přesto bude letošní prodej Leafu v USA spíš nižší nebo max. stejný jako minulý rok.

tisková zpráva
Zpět na HybridPřidat komentář
Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

218 EV Chrysler? Máte nějaké informace, co to vlastně bylo? O EV Chrysler jsme tu na Hybridu myslím ještě neslyšeli...
Chrysler evidentně kolem svého rekordu tolik povyku jako Nissan nedělal, protože se mi nepodařilo najít jediný článek o něm - vždy pouze to, co je zde, tzn. aktuální rekord Nissanu s odkazem na to, že předchozí rekord byl 218 Chryslerů.

Obrázek uživatele Jan Horčík

Je to tak, nám se taktéž nepodařilo dohledat podrobnosti. Pokud víme, Chrysler zatím představoval především koncepty. Ale zatm žádný produkční elektromobil.

---

šéfredaktor Hybrid.cz


ChargeUp! - Komplexní dodávka dobíjecích stanic a souvisejících služebNabíječky elektromobilů CircontrolAutonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobile-stationVOLTDRIVE - Ideální řešení pro domácí nabíjení vašeho vozu.