Elektromobil Nissan Leaf bude v Norsku stát 255 000 korun

Jan Horčík - 08 Červenec 2011

To se ví, že norských korun. V přepočtu to znamená asi 836 000 Kč. se v začne prodávat letos na podzim. Půjde už o devátý stát v Evropě kde bude toto dostupné.   
elektromobil Nissan Leaf Norsko
foto: Nissan

Norsko poskytuje na příjemné úlevy - je díky tomu oproštěn od daně z přidané hodnoty, jednorázové automobilové daně, má zdarma veřejné parkování a neplatí se za něj silniční poplatky, příp. poplatky za vjezd.

Nissan odhaduje, že provozní náklady Nissanu Leaf jsou v kolem 12 norských korun na 100 km, v přepočtu tedy asi 36 Kč na 100 km.

, tedy 255 000 norských korun zahrnuje baterii se zárukou pět let/100 000 km, pětileté předplatné telematického systému a silniční asistenci.

Standardní výbavou v Norsku prodávané verze elektromobilu Nissan Leaf je klimatizace, satelitní navigace, zadní parkovací kamera, zásuvka pro rychlodobíjení, připojení pro a speciální zimní výbava (ohřívač baterie, vyhřívaná zrcátka, volant, přední a zadní sedadla).

Elektrické auto Nissan Leaf je dnes možné koupit v , , a . Objednávky je možné zasílat také ve , , a , dodávky tam začnou v nejbližších týdnech.

Podle standardního testu dojezdové vzdálenosti NEDC má elektromobil Nissan Leaf až 175 km.

tisková zpráva
Zpět na HybridPřidat komentář
Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Škoda, už jsem se těšil na příznivou cenu pro nás. A najednou zklamání.

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

No nemužu si pomoct, ale ten nadpis je mírně bulvárního charakteru. Myslím, že by stálo za to tam jasně napsat Švédských korun. :) Ale jinak díky za info :)

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

jiste, Vy byste ten nadpis zmenil na lehce humorny :)


ChargeUp! - Komplexní dodávka dobíjecích stanic a souvisejících služebVOLTDRIVE - Ideální řešení pro domácí nabíjení vašeho vozu.e-stationNabíječky elektromobilů CircontrolAutonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobil