Elektromobil Leaf je autem roku v Japonsku

Jan Horčík - 07 Prosinec 2011

Na právě probíhajícím autosalonu v Tokyu byla vyhlášena také cena Auto roku Japonska 2012. Tím se stal elektromobil Nissan Leaf. Získává tak už třetí podobné ocenění, což dokládá, že Nissan velmi pravděpodobně vsadil na správnou kartu.Nissan Leaf

Elektromobil Nissan Leaf bude pravděpodobně možné objednat od příštího roku také v České republice. Prozatím si jej mohou zákazníci nechat dovézt z kterékoliv země EU, kde se prodává - např. Portugalska, Nizozemska a dalších zemí.
foto: Hybrid.cz

Elektromobil Nissan Leaf byl už dříve vyhlášen Evropským autem roku a Světovým autem roku. Ve Spojených státech mu pozice Severoamerického auta roku 2011 unikla těsně, zvítězil tam domácí Chevrolet Volt.

Nissan už od začátku prodeje elektromobilu Leaf v prosinci minulého roku dodal celkem přes 20 000 kusů. Z toho téměř polovinu v USA, kde lidé slyší na nutnost snižování spotřeby ropy – a také vidí, že ceny benzinu jsou stále velmi vysoko.

Nissan zároveň právě během tohoto prosince rozšiřuje dostupnost vozu v USA. Nissan Leaf modelový rok 2012, si mohou nově objednávat zákazníci z amerických států Delaware, Indiana, Louisiana, Nevada, Ohio, Pensylvánie a Rhode Island.

Dodávky první kusů začnou na jaře 2012. Nissan Leaf si tedy už dnes mohou objednat zákazníci z celkem 30 států USA. Celonárodně bude možné elektromobil Leaf v USA objednávat od března 2012. Dá se proto očekávat výrazně zvýšení poptávky.

tisková zpráva
Zpět na HybridPřidat komentář
Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Naftová lobby to snad už teď nezvládne zastavit - nástup elektromobilů - tak jak se jí to podařilo zhruba před deseti lety s vozem GM EV1. Tehdy oddálila masový nástup "čistých elektromobilů" o dobrých deset let. (každý rok dobrý)
Mně se elektromobily přes všechna svá omezení v provozu zamlouvají (na závodění ta auta nebudou, ale maximální rychlost 110 - 130 km/h je v praxi už použitelná). A mohou sloužit k akumulaci elektrické energie, které bude ve slunečných dnech tolik, že s tím rozvodné elektrické závody budou mít potíže - resp. už mají, jen se o tom nějak moc nepíše a nemluví. Elektromobily jsou jednou z cest, jak si "sluneční elektřinu nachytat" a uskladnit.

Výklad činosti zvané lobování:
Slovo lobbying se podle Webster’s Dictionary poprvé objevilo v roce 1837. Dnes se tohoto označení v USA, ale i jinde na světě, používá pro širokou škálu způsobů a procesů, jež mají zajistit vliv na rozhodování o věcech veřejných. Lobbuje se za všechno a proti všemu rozmanitými prostředky. Přesto se politický lobbying pojí především s penězi......


ChargeUp! - Komplexní dodávka dobíjecích stanic a souvisejících služebAutonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobilVOLTDRIVE - Ideální řešení pro domácí nabíjení vašeho vozu.e-stationNabíječky elektromobilů Circontrol