Elektromobil Kia Soul EV příští rok dorazí do Evropy

Jan Horčík - 17 Prosinec 2013

Jihokorejská značka Kia, součást koncernu Hyundai, se brzy chystá vstoupit na elektromobilní kolbiště. Jejím koněm bude elektromobil Kia Soul EV, který má nabídnout dojezd 200 km. Už příští rok se objeví jak v USA, tak Evropě.auto elektromobil Kia Soul EV Evropa 2014

Kia Soul EV se chce utkat s takovými jako Nissan Leaf a BMW i3
foto: Kia

Informaci o tom, že Kia se chystá svůj elektromobil Kia Soul EV nabídnout také v Evropě přinesl německý magazín mein-elektroauto.com. Elektromobil s dojezdem 200 km nabídne výkon 110 koní a max. rychlost 145 km/h.

Energii bude elektromobil z Jižní Koreje ukládat do lithium-železo-fosfátových baterií o energii 27 kWh. Z 0 na 80 % je rychlodobíjením údajně bude možné dobít během 20 minut. Z běžné zásuvky za pět hodin. Cena by se měla pohybovat údajně kolem 27 000 euro.

Zpět na HybridPřidat komentář
Obrázek uživatele Jolinar

na dobiti 21.6kWh (80% z 27) za 20 minut budou potrebovat aspon 60kW pokud nebude zadne spomaleni. Na GreenCarReports (aspon myslim) psali ze to bude mit 100kW DC rychlodobijeni :-)

Obrázek uživatele honYa

Byť člověk nemusí být nutně příznivcem těchto jihoasijských značek, důležité je, že i díky nim se o něco dříve vytvoří trh i s ojetinami, který rozšíří možnosti koupit si EV většímu počtu uživatelů a zatlačí též na ceny nových e-mobilů.

---

honYa

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Než se dočkáme faktického snižování ceny elektromobilů, si asi ještě v Evropě a nakonec i ve Světě počkáme několik desetiletí. Elektromobilita je stále v počátcích užití a používání, a je v segmentu osob majetných s ekologickým myšlením. Nabídka elektromobilů na Českém trhu je stále na okraji prodejů, včetně nabídky. A nesetkal jsem se s nabídkou ojetých elektromobilů v bazarech. Takže čeští nadšenci elektromobilů jsou odkázáni na dovoz z Německa nebo Francie nebo Holandska. Český automobilový výrobce několik let již váhá a pouze slibuje domácí elektromobil, ale nikde v nabídce jsem ho též neviděl. Ale to se dá říci i o Německém majiteli, jenž Golfa a UPa v provedení E již vyrábí.

Obrázek uživatele tvkuba

Já se s nějakými nabídkami elektromobilů v bazarech už setkal. Např. asi před půl rokem byl na prodej lehce bouraný Renault Fluence ZE asi za 330 tKč a zrovna teď jsem na otomoto našel tento inzerát:
http://otomoto.cz/osobni-vozy/znacka-tesla/tesla-model-s-12000km-165567.aspx

---

TvKuba alias elektroblázen z vlastní vůle...:-)
11 let na e-skůtrech,65+ t.el.km.,ostrovní FVE ve stavu zrodu!

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Ten Fluence jsem taky sledoval, ale s opravou to vycházelo tak na 390tisíc, což bylo pro mě moc. Pochlubí se zde jeho majitel jak mu to jezdí?


ChargeUp! - Komplexní dodávka dobíjecích stanic a souvisejících služebe-stationAutonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobilVOLTDRIVE - Ideální řešení pro domácí nabíjení vašeho vozu.Nabíječky elektromobilů Circontrol