Elektromobil Hyundai Kona Electric se vydá na cestu přes půlku světa, zastaví se i v ČR

redakce - 13 Květen 2019

Nadšenec se s elektromobilem Hyundai Kona Electric chystá přejet půlku planety. Zastaví se také u nás.Cesta bude zahájena 15. května a povede z přístavu Las Palmas de Gran Canaria do korejského Busanu

Cesta bude zahájena 15. května a povede z přístavu Las Palmas de Gran Canaria do korejského Busanu
foto: Hyundai

TISKOVÁ ZPRÁVA

Ostrov Gran Canaria dělí od Koreje více než 17 000 kilometrů. To je 17 000 kilometrů plných rozdílných kultur, oblastí s různými podnebími, různými tradicemi, různými historiemi. Nebo jinými slovy také polovina cesty kolem světa – mezi dvěma místy, která jsou navzdory vzájemné vzdálenosti od 60. let 20. století historicky propojena z důvodu poválečné emigrace. Ostrov Gran Canaria a Koreu tak pojí již po desetiletí pevná pouta.

Jedná se o vazby, zasahující i do osobní sféry aktérů, o nichž je právě tento příběh. Jejich cílem je ukázat světu, že je na nás, abychom si plnili sny, které máme, ať se mohou zdát jakkoli nedosažitelné.

Otec Chang-Hyuna Moona (Yuny) byl kapitánem korejské rybářské flotily. Z Busanu se vydal na plavbu kolem světa, napříč Tichým oceánem, proplul Panamským průplavem a přeplul Atlantický oceán až ke Kanárským ostrovům.

Obeplul půlku světa na lodi. Osud mu však zabránil, aby pokračoval ve své cestě dál zpět do Koreje, a obeplul tak celý svět. Do Busanu se už nikdy nevrátil. O čtyřicet let později navrhl jeho syn Yuna, stavební inženýr se specializací na dopravní stavby a povoláním v oblasti sociální odpovědnosti a trvalé udržitelnosti, že uskuteční sen svého otce a překoná druhou polovinu cesty kolem světa po silnicích, a to v elektromobilu, aniž by spotřeboval jediný litr paliva. Bude to cesta bez emisí.

Yuna si pro tuto výzvu vybral jedinečný model, 100% elektromobil Hyundai Kona Electric. Jeho partnerem pro mimořádné dobrodružství tak bude elektricky poháněný model Kona s lithium-iontovými akumulátory o kapacitě 64 kWh, nejvyšším výkonem 150 kW (204 k) a dojezdem 449 kilometrů.

Elektromotor modelu Kona Electric zaručuje výjimečné zážitky z jízdy a dlouhý dojezd umožňuje každodenní provoz na všech druzích silnic. Elektromobil Kona Electric lze nabíjet různými způsoby v závislosti na druhu dostupné elektrické sítě nebo nabíjecích stanic.

Maroko, Španělsko, Gibraltar, Francie, Monako, Itálie, Švýcarsko, Lichtenštejnsko, Německo, Rakousko, Maďarsko, Slovinsko, Chorvatsko, Slovensko, Česká republika, Polsko, Litva, Lotyšsko, Rusko, Kazachstán, Čína a Jižní Korea – to je 22 zemí, jejichž obyvatelé budou svědky Yunova průjezdu za volantem 100% elektromobilu Kona na jeho cestě do Busanu.

Yuna zahájí své dobrodružství s elektromobilem Kona Electric 15. května a jeho příjezd do Busanu je plánován na polovinu července. Čekají ho tedy dva měsíce plné zážitků a dobrodružství v různé podobě, ale vždy s ohledem na trvalou udržitelnost a ochranu životního prostředí, aby byl naplněn cíl této osobní výzvy.

Společnost Hyundai Canarias připravila speciální webové stránky „Road to Busan“ (Cesta do Busanu), na nichž naleznete veškeré informace o tomto dobrodružství. Pomůže 100% elektromobil Hyundai Kona splnit Yunovi jeho sen?

Společnost Hyundai Canarias dodala v dosavadním průběhu roku 50 % elektromobilů, registrovaných na Kanárských ostrovech, a intenzivně podporuje iniciativy v oblasti trvalé udržitelnosti. Skvělou ukázkou je podpora Yunovy „Cesty do Busanu“, která má zvýšit povědomí o elektrické mobilitě.

Význam „Cesty do Busanu“ dalece přesahuje hranice osobní výzvy. Je to výzva, která chce ukázat světu, že existuje možnost cestovat po světě bez emisí. „Cesta do Busanu“ je také projektem trvalé udržitelnosti a společenské odpovědnosti.

Organizace spojených národů zveřejnila v rámci Programu OSN pro životní prostředí svá dosud nejkomplexnější a nejpečlivější hodnocení stavu globálního životního prostředí: „Lidské zdraví bude stále více ohrožováno, pokud svět nepřijme naléhavě nutná opatření na zastavení vážného poškozování životního prostředí a na nápravu vzniklých škod.“

tisková zpráva
Zpět na HybridPřidat komentář
Obrázek uživatele honza.t

Hyundai investuje do chorvatského Rimacu, vzniknou elektrické supersporty
https://www.novinky.cz/auto/504805-hyundai-investuje-do-chorvatskeho-rimacu-vzniknou-elektricke-supersporty.html

Obrázek uživatele ozana

http://www.hybrid.cz/hyundai-investuje-80-mil-eur-do-chorvatske-automobilky-rimac

---

Útočné troly je možné jen ignorovat.

Nekupujte BTC za 10k, počkejte až bude stát 100 tisíc USD.

a odkaz kde se dá sledovat to putování byl prosím ?

---

BMW i3 60Ah - 40.000 eKM
sekačka Powerworks 60V 2Ah
pila Powerworks 60V 4Ah

Ten nadpis je super. Zastavíme se u vás abychom vám ukázali co máme a co vám nikdy neprodáme.

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Dá sa objednať a čaká sa na to kratšie ako na Kodiak.

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

U Hyundai Žebrák jedna bílá stojí (64kWh/150kW). Nemají jí v oficiální nabídce a jezdí s ní místní manažerstvo, ale v případě zájmu by jí prý prodali. Byla objednaná pro někoho, kdo svojí rezervaci zrušil a vůz si nepřebral.

Dělám vedle, tak jsem se o ní zajímal, ale bohužel je to mimo můj platový level:-)

Jsme na tom podobně. Ale rýpnout jsem si do nich musel. Jedna vlaštovka jaro nedělá. Navíc tohle je malé, to už raději Ioniqa.

Kona EV se dá normálně objednat. Mám na stole nabídku. Tak tu prosím nešiřte nepravdu.

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Ona se dá i pojmenovat hvězda, nebo koupit pozemek na Měsíci.

Děkuji anonymnímu pisateli za podporu. Jsem stejného názoru.

Obrázek uživatele M.Krupka

Tehdy se psal rok 2007. Auto s přívěsem solárních panelů a objel kolik zemí??? Kolik km?

https://youtu.be/ZsAKYnhsAnI

Obrázek uživatele Kuk

2016
Elektromobilem Tesla S kolem světa za 80 dnů
https://www.volty.cz/2017/12/22/elektromobilem-tesla-s-kolem-sveta-za-80-dnu/

---

Každej nahrazenej spalovák se počítá - Leave the oil in the soil and the coal in the hole. - Sekám a vysávám na baterky. // ‪#‎BasuraChallenge‬ ‪#‎trashtag‬

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Ještě si bude muset dávat majzla na to odkud bude pocházet ta elektřina kterou bude čepovat. Aby to nebylo z uhlí, protože by zdejším elektrohaterům praskla žilka jak by mlátili do klávesnice :-)

Obrázek uživatele Kuk

Tak snad nebude muset použít benzínovej generátor když už teda nechce spotřebovat ani litr paliva.

---

Každej nahrazenej spalovák se počítá - Leave the oil in the soil and the coal in the hole. - Sekám a vysávám na baterky. // ‪#‎BasuraChallenge‬ ‪#‎trashtag‬

Obrázek uživatele Tomáš

Musi si s sebou vzit slapaci generator a bude v pohode.

---

Prius PHV 2012, koupen 2017. >23000 el.km. Info: https://tinyurl.com/ya6cyj5b
EV+HV: 1,9l HV:3,9l EV:12kWh Hněv je špatný rádce.

Obrázek uživatele Michelin

Nebo power banku. :-)

---

Více než 170tis. elektrizujících km s TMX.
Nissan Leaf 40kWh na nákupy.

Obrázek uživatele Tomáš

LMAOF

---

Prius PHV 2012, koupen 2017. >23000 el.km. Info: https://tinyurl.com/ya6cyj5b
EV+HV: 1,9l HV:3,9l EV:12kWh Hněv je špatný rádce.


10% sleva na produkty EVmotionNabíječky elektromobilů CircontrolVOLTDRIVE - Ideální řešení pro domácí nabíjení vašeho vozu.