Elektromobil Honda Jazz je nejúspornější elektrické auto v USA

Jan Horčík - 07 Červen 2012

Elektromobily v USA se předhánějí v tom, který spotřebuje méně energie na ujetou vzdálenost. Certifikaci provádí agentura EPA. Ford Focus Electric nabídl 105 MPGe, trumfnul ho Mitsubishi se 112 MPGe. A teď přichází Honda Fit EV (Honda Fit=Honda Jazz) s hodnotou 118 MPGe.Honda Fit EV

Elektromobil Honda Fit EV bude od letošního roku v USA dostupný - ale pouze k pronájmu
foto: Honda

Elektromobil Honda Fit EV tedy na 160 km spotřebuje pouze 29 kWh energie. V přepočtu na evropské míry to dělá 18,125 kWh/100 km. Honda Fit EV vychází z modelu Honda Fit, který se v Evropě prodává jako Honda Jazz. Hybridní verze je k mání už delší dobu, viz. náš test.

VYSVĚTLENÍ: MPGe je jednotka udávající ekvivalent k ujetým mílím na galon (3,785 l) paliva s tím, že je určeno, že 1 galon benzínu = 33,7 kWh.

EPA udělila novému oficiální nálepky 132/105/118 – poslední představuje kombinovanou spotřebu, první městskou a druhá dálniční. Auto je vybaveno 20kWh baterií. Pro srovnání, Nissan Leaf má 24kWh při 99 MPGe, Ford Focus Electric 23kWh, Mitsubishi i pak pouze 16kWh.

Baterie dává podle EPA elektromobilu Honda dojezd až 82 mil, tedy 131,2 km. Pro srovnání: Nissan Leaf 116,8, Ford Focus Electric 121,6 km, Mitsubishi i 99,2 km). Honda tvrdí, že k výjimečně nízké spotřebě a vysokému dojezdu přispívá především snížení hmotnosti a vynikající aerodynamika.

Čtěte také o tom, že elektromobil Honda Fit EV využije pokročilé baterie Toshiba

Při zapojení do 240V zásuvky je možné auto do plna nabít během tří hodin. Auto je vybaveno plně nezávislým odpružením a 92kW elektromotorem a možností vybrat si tři módy jízdy. Tento systém výběru byl převzat ze sportovního hybridu Honda CR-Z (viz. test).

Elektromobil Honda Fit EV bude k dispozici v ve státech Kalifornie a Oregon od letošního léta, ale pouze k pronájmu. Na východním pobřěží USA se objeví v roce 2013.

Pronájem bude možný na tři roky za $389 měsíčně. Na konci ale nebude možné auto odkoupit. Přesto Honda udává výslednou cenu vozu: $37 415. Tak uvidíme, s čím se vytasí. Snad vozy nenechá sešrotovat!

Honda, tisková zpráva
Zpět na HybridPřidat komentář
Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

To prenajímanie bez možnosti odkúpenia niečim zaváňa. To sa Honda ešte nepoučila?


ChargeUp! - Komplexní dodávka dobíjecích stanic a souvisejících služebAutonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobile-stationVOLTDRIVE - Ideální řešení pro domácí nabíjení vašeho vozu.Nabíječky elektromobilů Circontrol
O ČEM SE PRÁVĚ DISKUTUJE?