Elektromobil Ford Focus Electric: do televize ne, do NASCAR ano!

Jan Horčík - 17 Duben 2012

Automobilka Ford aktuálně zaujala velmi zajímavý postoj k elektromobilu Ford Focus Electric, resp. jeho propagaci. Televizní reklamy na tohle nové auto jsou podle marketingového oddělení Ford zbytečné. Co naopak zbytečné určitě není je jeho účast v závodech NASCAR.auto elektromobil Ford Focus Electric

Elektromobil Ford Focus Electric chce soupeřit především s modelem
foto: Ford

Uvedení většiny nových modelů značky Ford na trh obvykle doprovází marketingová kampaň, do které automobilka investuje v průměru kolem $100. Ford Focus Electric, který začala vyrábět už koncem minulého roku v továrně v Michiganu, ale tolik “mateřské lásky” nedostane.

John Felice, manažer prodejů značek Ford a Lincoln, aktuálně magazínu Bloomberg Weekly řekl, že investice do marketingu elektromobilu Focus Electric se bude pohybovat spíš kolem $10 mil. Zaměří se přitom hlavně na digitální média.

Součástí kampaně tak bude např. hra na Facebooku nebo speciální online reality show. Vítězové této reality show získají právě samotné elektrické auto.

Proč Ford investuje do uvedení elektromobilu tak málo? Podle Felice ještě nenadešel čas elektromobilů. A navíc prý také čerpá zkušenosti z předchozích marketingových kampaní vozů Chevrolet Volt a Fisker Karma, jejichž prodeje jsou podle něj také spíše “střídmé”.

Minimálně se ale Ford snaží, aby Ford Focus Electric byl vidět. Aktuálně si ho vybrali provozovatelé závodů NASCAR. Nebude ale závodit, nýbrž poslouží jako vodící auto – safety/pace car. Poprvé se objeví 28. dubna v závodě Sprint Cup Richmond 400.

Mimochodem, byl to také Ford, kdo poprvé přímo v závodě NASCAR využil hybrid. A to model Ford Fusion Hybrid v roce 2008 v závědu na okruhu Homestead-Miami. Ford se od té doby v oblasti alternativních pohonů silně angažuje.

Jen v letošním roce chce na trh uvést devět modelu se spotřebou pod 6 l/100 km. Pro amerického výrobce dosud něco nevídaného. Nápomocná k tomu bude i nová řada úsporných motorů EcoBoost. Ta se letos objeví v celkem 11 vozech (v sedmi byla představena v roce 2011).

tisková zpráva
Zpět na HybridPřidat komentář

ChargeUp! - Komplexní dodávka dobíjecích stanic a souvisejících služebe-stationAutonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobilNabíječky elektromobilů CircontrolVOLTDRIVE - Ideální řešení pro domácí nabíjení vašeho vozu.