Elektromobil Chevrolet Spark EV půjde na trh dřív

Jan Horčík - 28 Březen 2013

Chevrolet Spark EV na Ženevském autosalonu zažil evropskou premiéru. Na starém kontinentu se bude prodávat od roku 2014. V USA ale už od července, o pár týdnů dřív, než se původně předpokládalo.auto Chevrolet Spark EV elektromobil elektrické auto

Elektromobil Chevrolet Spark - výroba v Jižní Koreji, prodej zatím v USA (Oregon, Kalifornie), od 1. čtvrtletí v Evropě, později také v Kanadě (pouze fleetovým zákazníkům)
foto: GM

Odhalení výrobní verze elektromobilu Chevrolet Spark EV se uskutečnilo nedávno na autosalonu v Los Angeles. Víme, že cena začne pod $25 000 vč. federální dotace $7500. Původně mělo být auto v uvedeno na vybrané trhy (Kalifornie, Oregon) v srpnu-září 2013.

Podle nejnovějších informací magazínu InsideEVs se ale tak uskuteční už v červenci. Ani na v New Yorku ale nebyla automobilka General Motors ochotna odhalit podrobnosti týkající se přesné ceny.

Chevrolet Spark EV, elektrické auto vyráběné v , je vybaveno 20kWh kapalinou chlazenou baterií, z 0 na 100 km/h zrychlí během osmi vteřin díky 100kW motoru a GM na něj nabídne záruku 8 let/100 000 mil.

Uvedení na americký trh dříve než se předpokládalo může být dán několika faktory. Předně, GM si chce v Kalifornii a Oregonu, největších elektromobilních trzích USA (a nejspíš i na světě) otestovat jaký bude vlastně o auto zájem.

Chevrolet Spark EV Chevrolet Spark EV Chevrolet Spark EV

Za druhé, na americký trh se hrne konkurence. Nedávno se začal prodávat Nissan Leaf ve druhé generaci – levnější a lepší. Brzy přijde Smart ED 3. generace a do USA míří i Mercedes-Benz třídy B Electric Drive a další.

GM má zatím jako jediné želízko v ohni plug-in hybrid Chevrolet Volt, a ten brzy nebude stačit. Konkurence totiž nespí. A například je ve své alternativní ofenzívě překvapivě úspěšný.

Zpět na HybridPřidat komentář

ChargeUp! - Komplexní dodávka dobíjecích stanic a souvisejících služebAutonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobilVOLTDRIVE - Ideální řešení pro domácí nabíjení vašeho vozu.e-stationNabíječky elektromobilů Circontrol