Elektromobil Chevrolet Bolt - finální název potvrzen?

Jan Horčík - 17 Duben 2015

Tim Mahoney, šéf marketingu Chevroletu, potvrdil magazínu The Detroit Free Press, že elektromobil Chevrolet Bolt se skutečně bude jmenovat Chevrolet Bolt. Spotřebitelské průzkumy prý ukazují, že to není na škodu.auto elektromobil Chevrolet Bolt koncept

Koncept elektromobilu Chevrolet Bolt byl představen na autosalonu v Detroitu začátkem letošního roku
foto: Chevrolet

Už když se jméno "Chevrolet Bolt" objevilo, vzbuzovalo v nás mírnou nedůvěru. Takhle se přeci elektromobil s dojezdem min. 320 km, který chce GM v letech 2016/2017 nuvést na trh, jmenovat nemůže. Jako koncept OK, ale prodávat to?

Zjevně jsme se mýlili. Vysoce postavený šéf značky Chevrolet aktuálně pro americký tisk potvrdil, že Chevrolet Bolt je finální název nového elektrického auta. A dokonce řekl, že podobnost s by mohla být užitečná.

Jak se název Chevrolet Bolt líbí vám, třeba i v porovnání s Nissan Leaf nebo Tesla Model 3 (Model Ξ)? Právě jim by měl Bolt konkurovat, a to jak dojezdem přes 320 km, tak cenou kolem $30 000.

Zpět na HybridPřidat komentář

S názvom nemám vôbec žiaden problém, skôr naopak. A navyše dizajn toho auta sa mi páči tiež (aspoň podľa toho obrázku). Nerozumiem prečo väčšina EV a HV musí mať tak otrasný vzhľad ako má (Leaf, Prius, iMiev ....). Pôvodne zamýšľané slovo "všetky" som opravil na "väčšina", keď som si spomenul na Tesla Model S :-)

Obrázek uživatele Hyperloop

K těm designově povedeným bych přiřadil ještě Renault Zoe.

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Ještě hezčí je Fluence Z.E., ale ten nemá žádné rychlonabíjení.

Obrázek uživatele Jolinar

taky nevim proc se tolik ruznych internetovych magazinu pozastavuje nad timto nazvem...

Obrázek uživatele Jan Horčík

V našem případě je to zejména kvůli zmíněné podobnosti Volt/Bolt. V okamžiku kdy jde o auto určené primárně pro americký trh je to ještě markantnější.

---

šéfredaktor Hybrid.cz

Obrázek uživatele Hyperloop

Nemám s tím názvem nejmenší problém.


ChargeUp! - Komplexní dodávka dobíjecích stanic a souvisejících služebVOLTDRIVE - Ideální řešení pro domácí nabíjení vašeho vozu.Nabíječky elektromobilů Circontrole-stationAutonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobil