Elektrokolo Specialized Turbo Creo SL: ultralehké a ultra-drahé!

Jan Horčík - 24 Červenec 2019

Známá americká bicyklová značka Specialized aktuálně představila silniční elektrokolo Turbo Creo SL. Vyniká nízkou hmotností a extrémně vysokou cenou.elektrokolo Specialized Turbo Creo SL

Elektrokolo Specialized Turbo Creo SL nabízí tří jízdní módy ECO, SPORT a TURBO. Plus samozřejmě doprovodnou mobilní aplikaci.
foto: Specialized

Elektrokolo Specialized Turbo Creo SL značka propaguje sloganem, že z vás udělá "stejně rychlého jezdce jako jsou závodníci na Tour de France".

Jenže zatímco ti spoléhají většinou jen na vlastní sílu, Turbo Creo SL ji doplňuje o 240W/35Nm středový elektromotor SL1.1 o hmotnosti 1,95 kg. Maximální dojezd elektrokola činí 195 km, což zní vemi nadneseně, ale Specialized ujišťuje, že jde o "realistickou hodnotu".

Jde ale o hodnotu pro nejvyšší a nejdražší model. Ten základní zvládne "pouze" 130 km díky 320 Wh baterii. Founder’s Edition přidává dalších 160 Wh baterie, čímž se celkový dojezd zvyšuje na 195 km.

Elektrické silniční kolo váží pouhých 12,2 kg v základní verzi a 11,9 kg ve verzi Founder’s Edition. Za tu ale budete muset zaplatit $17 000, v přepočtu kolem 350 000 Kč.

Levnější Turbo Creo SL Expert nebo Turbo Creo SL Expert Evo půjde pořídit za $9000, v přepočtu asi 200 000 Kč.

Zpět na HybridPřidat komentář
Obrázek uživatele Kuk

off
Toxická historie produkce kaučuku.
The horrific consequences of rubber's toxic past
https://www.bbc.com/news/business-48533964

2/3 kaučuku skončí v pneumatikách náklaďáků. Jak narůstá objem dopravy narůstá i spotřeba gumy a tím narůstá i spotřeba vody pro velmi žíznivé kaučukovníky.

---

Každej nahrazenej spalovák se počítá - Leave the oil in the soil and the coal in the hole. - Sekám a vysávám na baterky. // ‪#‎BasuraChallenge‬ ‪#‎trashtag‬

Ale každý přece musíme mít co půl roku nový iPhone. No tak kvůli tomu pár problémů v Africe nebo kde to pěstují. Taky palmový olej je stejná záležitost. A zajímá to někoho?! Myslím, že hlavní je mít první ten nový iPhone. Ostatní je vedlejší.

Obrázek uživatele Kuk

off
Ruská ropa si kupuje vliv v západní Evropě. Teď je podezřelý italský premier a jeho protiimigrantská strana.
https://www.bbc.com/news/world-europe-49004737

---

Každej nahrazenej spalovák se počítá - Leave the oil in the soil and the coal in the hole. - Sekám a vysávám na baterky. // ‪#‎BasuraChallenge‬ ‪#‎trashtag‬


ChargeUp! - Komplexní dodávka dobíjecích stanic a souvisejících služebe-stationVOLTDRIVE - Ideální řešení pro domácí nabíjení vašeho vozu.Autonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobilNabíječky elektromobilů Circontrol