Elektrický závod kolem světa odstartoval z Ženevy

Když před lety dokončil svou cestu kolem světa v solárním autě, možná ještě netušil, co tím způsobí. O tři roky později v startuje Zero Emission Race. Cesta kolem světa, ve které jde o efektivitu, ochranu a spolehlivost.   

Hlavním sponzorem závodu je kanadská společnost Canadian Solar. Celkem čtyři týmy odstartovaly včera z Náměstí národů v Ženevě. Cílem je za 80 dnů projet 16 zemí světa (Evropa, Asie, Severní Amerika) a urazit tak 30 000 km. Proti původním plánům vypadla Afrika a cesta se celkově výrazně změnila.

Zero Emission Race - mapa

Mezi účastníky najdeme / Zero Tracer ze , což je bratránek X-Tracera závodícího v . Z Německa se účastní Vectrix Team na . Team Trev z s podivuhodným elektrickým autíčkem Trev. A nakonec je tu tým Power Plaza z , taktéž s miniaturním elektromobilem z . Ten bohužel nakonec neodstartoval.

Zero Tracer dálník

Podmínkou pro účast elektrických vozítek byla schopnost urazit za den alespoň 250 km průměrnou rychlostí 80 km/h a dobít baterii během pouhých čtyř hodin. A také uvézt dvě osoby. Závod byl odstartován 15. srpna 2010 a potrvá až do 22. ledna 2011, kdy by se (pouhá) tři vozítka měla vrátit zpět do Ženevy. Držíme palce všem účastníkům!

tisková zpráva

Napsat komentář