Elektrické autobusy společnosti BYD míří do USA

Ivo Hradil - 31 Březen 2011

Čínská automobilová společnost již před časem oznámila svůj záměr začít s prodejem elektrických automobilů na americkém trhu. Z probíhajících diskuzí s několika americkými městy to však vypadá, že ještě dříve než budou po cestách jezdit K9.   
autobusy elektrické BYD K9

Šéf americké pobočky BYD Michael Austin informoval o probíhajících jednáních s řadou amerických měst, avšak o která konkrétně se jedná Austin odmítl upřesnit. Pouze dodal, že by testování elektrického autobusu mělo začít ještě letos.

Automobilka BYD, mezi jejíž investory patří i americký finančník Warren Buffett, představila elektrický autobus K9 loni v září na slavnostním ceremoniálu v . Na večírek mimo jiné dorazil i sám Buffett nebo Bill Gates.

s 12 metrovým elegantním stříbrným trupem je schopen maximální rychlostí 70 km/h přepravovat najednou až 45 osob. Bateriový systém vlastní výroby a devět namontovaných na střeše autobusu mu zajišťují úctyhodný dojezd okolo 300 km.

Již dříve automobilka oznámila útok svého e6 na peněženky Američanů. Z předsevzetí však prozatím zbyly pouze sliby. Do těchto dní bylo zrušeno několik termínů uvedení elektromobilu, což přimělo analytiky k otázkám o schopnosti BYD masově produkovat elektrické .

Přesto na začátku tohoto roku automobilka BYD předala deset bytové správě města pro testování vozu v reálných podmínkách amerického západu.

Kalifornské město se navíc stane sídlem severoamerického ředitelství společnosti BYD. Čínská automobilka totiž dostala stavební povolení na rekonstrukci 96 let staré budovy v centru města, která by měla být připravená k nastěhování do konce tohoto roku.

blogs.edmunds.com
Zpět na HybridPřidat komentář

ChargeUp! - Komplexní dodávka dobíjecích stanic a souvisejících služebVOLTDRIVE - Ideální řešení pro domácí nabíjení vašeho vozu.Autonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobile-stationNabíječky elektromobilů Circontrol
O ČEM SE PRÁVĚ DISKUTUJE?