Elektrická tříkolka Verrado je stavěná pro driftování

Driftování na trojkolce je adrenalinový sport šířící se z Nového Zélandu. Chcete také zkusit drift na trojkolce, ale nemáte nikde poblíž pořádný kopec? Nevadí! Arizonský start-up Local Motors vyvinul elektrickou trojkolku Verrado, se kterou může jezdit smykem kdekoliv.

Elektrická tříkolka Verrado
foto: Local Motors

Trike drifting, neboli česky „jízda řízeným smykem na tříkolce“, je poměrně nový sport. Jezdci na tříkolkách se řítí vysokou rychlostí z kopců a přitom projíždějí zatáčky řízeným smykem. Jízda na tříkolkách vypadá celkem nevinně, ale jde o docela velký adrenalin. Tříkolky dovedou uhánět rychlostí až 40 km/h.

Tříkolka pro drift je velmi jednoduché konstrukce. Na jednoduchém nosném rámu je umístěná pevná vidlice s předním 20“ kolem z BMX (Bicycle Motorcross). Na náboji předního kola jsou pevné opěry pro nohy.

Jízda smykem na trojkolce
video: YouTube

Zajímavá jsou dvě zadní malá kola (10“). Jsou potažená tlustým výměnným pláštěm z PVC nebo polyethylenu. Pláště zajišťují ztrátu trakce na zadních kolech a umožňují pohodlnou jízdu řízeným smykem.

Je zde však problém. Driftovací trojkolka je jednoúčelový stroj. K adrenalinovému zážitku potřebujete pořádný kopec s řadou zatáček. Než si užijete cestu z kopce, musíte se nahoru také nějak dostat.

Verrado v akci.
video: YouTube

Avšak žádný strach. Elektrifikace dorazila i sem. S elektrickou trojkolkou Verrado může jezdit smykem klidně i na rovince, třeba v ulicích měst. Stejně tak není problém se s trojkolkou Verrado dostat na svůj oblíbený kopec a poté si užít cestu dolů.

O pohon Verrada se stará elektrický motor umístěný v náboji předního kola. Energii zajišťují lithium-kobalt-manganové baterie umístěné mezi zadními koly. Kapacita baterií postačuje pro 45 minut rejdění nebo 20 kilometrů jízdy (bez driftování). Samozřejmostí je rekuperace energie při brzdění.

Jako všechny podobné projekty i start-up firma Local Motors hledá prostředky pro rozjetí sériové výroby přes veřejné financování na stránce Kickstarter. Za 1560 dolarů (cca 31 200 Kč) můžete být jeden z prvních majitelů trojkolky Verrado.

Local Motors

Jeden komentář u “Elektrická tříkolka Verrado je stavěná pro driftování”

Napsat komentář