Elektrická labutí symfonie Aston Martin Cygnet EV

Ivo Hradil - 25 Květen 2011

Zdá se, že britský výrobce Aston Martin zaznamenal vzrůstající trend ochrany životního prostředí a chystá první ve své téměř stoleté historii. Agent jejího veličenstva by se tak v příštích filmových dobrodružstvích mohl prohánět v elektrickém voze Cygnet.   
Aston Martin Cygnetfoto: astonmartin.com

Automobil Aston Martin Cygnet, který půjde v limitované edici do prodeje už letos, je v podstatě zdařilou verzí Toyoty iQ. Elektromobil Cygnet EV bude oproti klasice vybaven elektrickým motorem s výkonem 47 kW, poháněným elektrickou energií z 11kW/h .

S maximální rychlostí 125 km/h sice nebude patřit mezi nejrychlejší vozy této značky, ale to se také od ani neočekává. Zrychlení z nuly na 100 km/h by měl Cygnet EV zvládnout za 14 vteřin.

Řidič malého elektromobilu ujede vzdálenost asi 105 km, než dojde k vybití baterií. Kompletní nabití akumulátoru pak zabere zhruba 4 hodiny, avšak v případě potřeby je možné prostřednictvím rychlonabíječky z 80% dobít za asi 15 minut.

Soudě podle ceny tradiční verze vozu Aston Martin Cygnet (ta se má přehoupnout přes 900 000 kč) se dá očekávat, že se Cygnet EV patrně nestane masově rozšířeným elektromobilem, jak tomu ostatně u vozů značky Aston Martin ani nebývá zvykem. Za to se však movití zájemci mohou těšit na velmi luxusní a ojedinělou úroveň zpracování každého detailu miniautomobilu.

Podle neoficiálních zdrojů by se nový Aston Martin Cygnet EV mohl na silnicích objevit někdy v roce . Zájemci o elektrickou verzi by se měli dočkat ještě o rok dříve.

rpmgo.com
Zpět na HybridPřidat komentář
Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Vzdycky me dojima, jak si nekteri vezmou z clanku sebemensi pitomost a zacnou ji rozebirat na pul dne v diskusi. FAkt nechapu, asi nemaji moc prace.

Proze jinak by si toho vubec nevsimali a misto toho by se zajimali o samotny obsah clanku, o ktery jde predevsim.

Zrovna v tomhle konkrétním případě to ale zcela obrátilo smysl článku. Člověk čekal, že poslední odstavec bude o tom, že projekt byl zrušen.

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

přesnější slovo než přirovnání je rčení (ustálené slovní spojení) viz
cs.wikipedia.org/wiki/Labut%C3%AD_p%C3%ADse%C5%88

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Bože! Autore, když neznáte co znamenají konkrétní přirovnání tak je, prosím, nepoužívejte!

Labutí píseň je něčí(něčeho) konec a nikoli začátek!!!!!

Obrázek uživatele Ivo Hradil

Dobrý den, samozřejmě máte pravdu, ale v tomto případě nejde o rčení, ale o narážku na anlické slovo cygnet - labutí mládě. I proto je před spojení "labutí píseň", které se používá převážně v umění, vloženo slovo "elektrická".

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

No a máte pocit, že sousloví je vhodné použít jen proto, že obsahuje to správné slovo, i když významově nedává vůbec smysl? V tom případě doporučuji jako alternativu další slovní spojení obsahující slovo labuť a v tomto kontextu dávající stejně malý smysl jako aktuální název článku:
Elektrická labutí věrnost
Elektrická labutí šíje
Elektrické souhvězdí labutě

Obrázek uživatele Ivo Hradil

Uznávám, že nadpis může být zavádějící a tímto se Vám za to omlouvám. Sjednám nápravu. Hezký den.

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Díky za opravu, takhle je to myslím velmi dobré.

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

pak tedy napište Labutí vzlet


ChargeUp! - Komplexní dodávka dobíjecích stanic a souvisejících služebVOLTDRIVE - Ideální řešení pro domácí nabíjení vašeho vozu.Nabíječky elektromobilů CircontrolAutonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobile-station
O ČEM SE PRÁVĚ DISKUTUJE?