Elektrická dodávka Renault Kangoo Z.E. má první objednávky

Jan Horčík - 15 Duben 2011

se hrnou na trh! O Citroen Berlingo First Electric jsme podrobně psali včera. už se rozjíždí do světa. A pomalu se na svůj debut chystá také Renault Kangoo Z.E. Známe ceny a datum uvedení!   

elektrická dodávka Renault Kangoo Express Z.E.

elektrická dodávka Renault Kangoo Express Z.E. elektrická dodávka Renault Kangoo Express Z.E. elektrická dodávka Renault Kangoo Express Z.E.

uvede svůj elektrický užitkový model za šest měsíců. Už dnes má ale první objednávky. Celkem šest modelů si zamluvil dlouholetý zákazník Renaultu, společnost JCDecaux.

Až se elektrický objeví v říjnu v showroomech, ponese si cenovku 16 990 liber bez DPH. Půjde o první Renaultu jejichž uvedení na trh je naplánováno na příští dva roky (dalšími jsou osobní auta , a ).

Kangoo Express Z.E. nabídne stejné prostorové parametry, výbavu a vzhled jako verze se spalovacím motorem. Vejde se do něj od 3 do 4,6 m3 nákladu a max. zátěž je 650 kg. Na jedno nabití ujede max. 160 km max. rychlostí 130 km/h.

Kromě základní ceny 16 990 liber, která může vystoupat až na 18 690 liber bez DPH je nutné přičíst také pravidelný měsíční poplatek 59 liber za pronájem baterie na 9000 mil/čtyři roky.

Takové ceny jsou na velmi příznivé. Uživatel David Martin na serveru Autobloggreen spočítal, že ujetí 9000 mil (14 400 km) vás bude v Británii v případě dodávky typu Kangoo stát nějakých 1500 liber (při dnešním kurzu 40 500 Kč, tzn. 2,80 Kč/km).

Pronájem vás však ročně bude stát 708 liber, elektřina asi 300 liber, tzn. ročně provozovatel v Británii ušetří 500 liber (necelých 15 000 Kč) jen na palivu. Navíc je ale nutné přičíst výrazně snížené náklady na .

Navíc, pokud bude provozováno např. v , nemusí platit , což znamená dalších přibližně 2500 liber (67 500 Kč) ročně. A tady už je o co stát. Podobně příznivě vychází auta také ve . Budou tedy lehká užitková vozidla skutečným startem éry elektromobility?

Ani v , při rapidně stoupajících , nebude jistě dlouho trvat, než si podnikatelé spočítají, že by je mohlo vyjít levněji než naftová/benzinová .

Zpět na HybridPřidat komentář

ChargeUp! - Komplexní dodávka dobíjecích stanic a souvisejících služebVOLTDRIVE - Ideální řešení pro domácí nabíjení vašeho vozu.Nabíječky elektromobilů Circontrole-stationAutonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobil
O ČEM SE PRÁVĚ DISKUTUJE?