Elektrická dodávka Peugeot e-Expert má cenu Mezinárodní dodávka roku 2021

Jan Horčík - 20 Prosinec 2020

Nový Peugeot e-Expert byl ve čtvrtek 17. prosince 2020 zvolen Mezinárodní dodávkou roku 2021. Nová elektrická dodávka nabízí dojezd až 330 km WLTP.Nový e-Expert je šestým vozem Peugeot korunovaným prestižní trofejí International Van of the Year od jejího vzniku v roce 1992.

Nový e-Expert je šestým vozem Peugeot korunovaným prestižní trofejí International Van of the Year od jejího vzniku v roce 1992.
foto: © Automobiles Peugeot

Tato zkratka označuje „International Van of the Year“ (Mezinárodní dodávka roku), tedy nejprestižnější ocenění, jaké může užitkový vůz získat. Vítěz je vyhlášen na základě hlasování poroty složené z 25 novinářů z různých zemí (Evropa, Rusko a Turecko), kteří zastupují časopisy specializované na užitkové vozy.

Vítězný model může používat titul po dobu jednoho roku, například zobrazením loga a nápisu „International Van of the Year“ na karoserii vozů. Tato cena odráží úsilí všech týmů projektu Peugeot e-Expert.

Nový Peugeot e-Expert je k dispozici ve stejných variantách karoserie jako Peugeot Expert se spalovacím motorem, takže dokáže splnit všechny požadavky:

  • furgony (3 délky: L1 / 460 cm, L2 / 495 cm a L3 / 530 cm),
  • polocombi (5 nebo 6 pevných nebo sklopitelných sedadel, v délce L2 a L3),
  • plošina s kabinou (pro karosářské přestavby, délka L2).

Trojmístné uspořádání s přepážkou Moduwork nabízí možnosti modularity, které jsou v segmentu furgonů zcela exkluzivní, a to díky velkému otvoru v přepážce a možnosti nadzvednout pravé boční sedadlo.

Hmotnost přívěsu byla zachována, vůz je schopen táhnout náklad až 1 000 kg. Užitečný objem 6,6 m³ je stejný jako verzí se spalovacími motory, užitečné zatížení 1275 kg je specifické pro elektromotory.

Průměr otáčení je 11,3 m (u verze L1) a výška nepřesahující 190 cm (v závislosti na dané verzi) zaručuje vjezd do většiny parkovišť. Baterie jsou umístěny pod podlahou, takže nijak nezmenšují objem nákladového prostoru.

Nový e-Expert je prvním elektrickým vozem značky Peugeot, který nabízí dva různé dojezdy. Kapacita lithium-iontových baterií je v závislosti na potřebách 50 kWh nebo 75 kWh.

Verze L1, L2, L3, které jsou k dispozici s baterií o kapacitě 50 kWh, umožňují dosahovat dojezdu až 230 km, L2 a L3 mohou být také vybaveny baterií o kapacitě 75 kWh s dojezdem až 330 km.

K dispozici jsou dva typy palubních nabíječek, které pokrývají všechny způsoby použití a všechna řešení nabíjení. Standardně jde o zařízení pro nabíjení přes jednofázové připojení 7,4 kW a za příplatek je k dispozici zařízení pro nabíjení přes třífázové připojení 11 kW.

Nové modely Peugeot e-Expert, Citroën ë-Jumpy, Opel Vivaro-e a Vauxhall Vivaro-e vzešly ze společného produktového programu. Jsou ideálním pracovním nástrojem pro různé typy zákazníků, od řemeslníků, přes podnikatele po státní správu.

tisková zpráva
Zpět na HybridPřidat komentář

Nerozumím informaci že ...hmotnost přívěsu byla zachována, vůz je schopen táhnout náklad až 1 000 kg...
Spalovací verze má přece povolenou hmotnost O2 přívěsu 2300 kg.

Obrázek uživatele Kuk

off
Pořád řešíme rostliny a jejich záchranu, ale musíme věnovat pozornost i houbám a myceliu, které tvoří živnou půdu kde tyto rostliny mohou růst. Je to ohromný nám skrytý biotop.

Houby, ekologie, záchrana světa, záchrana včel a houbový krypto FUNGO.
Paul Stamets
https://youtu.be/1Q0un2GPsSQ

---

Každej nahrazenej spalovák se počítá - Leave the oil in the soil and the coal in the hole. - Sekám a vysávám na baterky. // ‪#‎BasuraChallenge‬ ‪#‎trashtag‬

OFF:
Výživné shrnutí, co se kolem nás od ledna děje, a kam jsme to jako stádo dopracovali:
http://dfens-cz.com/mohu-se-prosim-dojit-vycurat-aneb-dve-minuty-nenavisti/

OFF: Hezké čtení o souvislostech vzniku ČSR od historika Jiřího Hudečka:
https://ct24.ceskatelevize.cz/veda/3238086-blog-republika-se-rodila-v-nasili-pred-102-lety-porazili-cechoslovaci-nemecke

Obrázek uživatele runner42

Pěkný článek, díky za něj. Platilo a platit bude, že Němec co překročí Český les nakonec vždycky zapláče. Dokola se opakující historie, kdy Němci lezou do středoevropského prostoru, který využívají, kultivují a posléze prchají ve snaze zachránit si život.

---

DISPUTO ERGO SUM.

Prymulan, rasista, xenofob, heterosexuál, trumpista, ateista, cynik, vykořisťovatel, antiEU evropan podporující referendum o setrvání v EU.

Obrázek uživatele Kuk

Nejdřív si nakoumej kdo zachránil český venkov po morových ránách a pak teprve kvákej ty svoje křupanský názory.

---

Každej nahrazenej spalovák se počítá - Leave the oil in the soil and the coal in the hole. - Sekám a vysávám na baterky. // ‪#‎BasuraChallenge‬ ‪#‎trashtag‬

Malá poznámka, Opel to bude prodávat pod názvem OPEL Zafira-e.
Ne Vivaro jak je uvedeno v článku.

---

Fanda do elektromobilů, také prodej, montáž a instalace nabíječek EV a Fotovoltaických elektráren od roku 2006.
Najeto s e-Golfem 128 tisíc km s e-Kona zatím 25 tisíc km. kontakt e-LUKY@email.cz

Nabíječky mám na EVmapa.cz - Rousínov, Pardubice, Bouzov, Moravská Třebová, Kroměříž, u Veselí nad ...

Obrázek uživatele Kuk

Ještě bude verze od Toyoty.
Toyota Proace
http://www.hybrid.cz/toyota-nabizi-elektrickou-dodavku-se-zarukou-15-let-nebo-1-milion-kilometru

---

Každej nahrazenej spalovák se počítá - Leave the oil in the soil and the coal in the hole. - Sekám a vysávám na baterky. // ‪#‎BasuraChallenge‬ ‪#‎trashtag‬


ChargeUp! - Komplexní dodávka dobíjecích stanic a souvisejících služebe-stationAutonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobilVOLTDRIVE - Ideální řešení pro domácí nabíjení vašeho vozu.Nabíječky elektromobilů Circontrol