EkoAuto: salon ekologické dopravy už zítra v pražských Letňanech

redakce - 05 Duben 2017

Kdo ještě neřídil elektromobil, má možnost si to vyzkoušet při návštěvě druhého ročníku salonu ekologické dopravy EkoAuto. Doprovodí tradiční veletrhy pro celou rodinu FOR FAMILY.auto na plyn CNG stanice VítkoviceCNGvitall  plnící stanice

Veřejné plnící CNG stanice CNGvitall
foto: CNGvitall

EkoAuto, v České republice největší přehlídka ekologických vozidel a technologií pro čistou mobilitu, se uskuteční od 6. do 9. dubna v PVA EXPO PRAHA v Letňanech.

Návštěvníci si zde budou moci vyzkoušet jízdu hned s několika různými elektromobily. Vystavující firmy nabídnou zájemcům zkušební jízdy v elektromobilech firem Hyundai, Nissan a Tesla, vyzkoušet si budou moci i jízdu na elektromotorce.

Dopravní podnik hl. m. Prahy navíc umožní návštěvníkům veletrhu svézt se elektrobusem od zastávky metra v Letňanech na výstaviště PVA EXPO PRAHA. Testovací jízdy jsou součástí koncepce EkoAuta, jehož primárním cílem je předvést a nabídnout ekologické dopravní prostředky, inspirovat k pořízení elektromobilů a aut na plyn i ostatních vozidel pro čistou mobilitu.

Tato vozidla musí být nízkoemisní nebo mít nulový dopad na životní prostředí. Hlavními tematickými okruhy veletrhu jsou proto auta na plyn, elektromobily, hybridy, autobusy a nákladní auta na plyn nebo elektřinu, ale také potřebná infrastruktura pro čistou mobilitu.

Návštěvníci zde například uvidí domácí plnicí stanici na stlačený zemní plyn (), kterou lze mít doma při rodinném domku napojeném na plynovodní síť. Podobně zde budou předvedeny plnicí stanice na CNG pro firemní účely.

Bude zde také představena síť stanic CNG v Česku, kterých je už více než 140. Tyto technologie představí na EkoAutu firmy Aquacentrum Praha, Vítkovice nebo E.ON společně s jihočeskou firmou Motor Jikov.

Plynová auta na CNG od Škoda Auto budou předvedena v expozici autosalonu Havex auto. Autobus na CNG předvede Dopravní podnik města Brna, který provozuje 100 těchto vozidel. Dalších asi 60 chce v nejbližší době nakoupit.

Představena zde budou také nová motorová paliva, která teprve přicházejí na český trh. Jedná se o zkapalněný zemní plyn (), který zde bude zastupovat kamion pro přepravu tohoto paliva od firmy Spolgas. Na český trh se také v dohledné době dostanou vodíkové technologie.

Ty bude na EkoAutu zastupovat první český vodíkový autobus Trihybus. Vystaví jej firma ÚJV Řež, která vodíkový autobus postavila ve spolupráci s plzeňskou Škoda Electric.

Autobus doplní modely osobních vodíkových elektromobilů s palivovými články. Veletrh EkoAuto se koná v době, kdy se v České republice realizují nebo připravují národní a dotační programy pro rozvoj čisté mobility.

Vstupenka na veletrh EkoAuto platí zároveň na souběžně probíhající veletrhy FOR KIDS, FOR PETS, FOR TRAVEL a AKTIV 55+ ze souboru veletrhů pro celou rodinu FOR FAMILY.

tisková zpráva
Zpět na HybridPřidat komentář

Vzal jsem to dneska kolem, tak pokud by se nekdo chtel podivat: je to na prostranstvi pred halami, takze minimalne divat se da bez vstupneho (jestli i jezdit, nevim, maji kolem pasku, tak jsem ji nepodlezal). Napocital jsem tri Ioniqy (z toho jeden hybrid), dva Leafy, jeden Ion, jedna Tesla S, jeden jakysi cinan (?) a neco, co vypadalo jako samodomo okapotovana trikolka. A pak jeste CNG oktavka. Realne to vypadalo tak, ze nejaka rodina krouzila kolem placu v ionu, zbytek ocumoval Teslu. Ostatnich aut si nikdo ani nevsiml.

---

Každý ignorovaný tro(t)l se počítá. Některý i víckrát...

Jak se z te domaci plnicky CNG odvadi spotrebni dan?

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

nijak

Obrázek uživatele M.Krupka

Přečetl jste si smlouvu s dodavatelem plynu?? Určitě tam najdete podmínku, že plyn budete používat výhradně k ohřevu a topení v domácnosti.
Nápad, že si domů pořídíte plnící stanici na CNG a budete jezdit levně a nebo budete třeba CNG prodávat dalším Vás přejde po zjištění kolik ten kompresor stojí, jak rychle auto naplní, kolik to spotřebuje el.energie a kolik si připlatíte na spotřební dani.
Najde se tu někdo kdo má doma vlastní CNG plnící stanici?

sazba spotřební daně CNG. Ta je stanovená až do roku 2020 a je v následujících úrovních:

2007 - 2011 sazba 0 Kč/t (0 Kč/m3);
2012 - 2014 sazba 500 Kč/t (0,36 Kč/m3);
2015 - 2017 sazba 1 000 Kč/t (0,7 Kč/m3);
2018 - 2019 sazba 2 000 Kč/t (1,4 Kč/m3);
od 2020 - sazba 3 355 Kč/t (2,36 Kč/m3), resp. minimální úroveň dle EU.
http://www.cngplus.cz/o-cng/legislativa.html
To bude Bures-Babis pekne nasr*ny.

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

"domácí plnicí stanici na stlačený zemní plyn (CNG)" :))))))))))))))
týbrďo nestačím žasnout :))))DDDDDD

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

To bude tim ze jsi kokot.


10% sleva na produkty EVmotionNabíječky elektromobilů Circontrol