Egoista - elektrická formule, kterou můžete mít i vy

Jan Horčík - 10 Prosinec 2014

Crowdfundingový server Indiegogo je šiřitelem dalšího zajímavého projektu. Tentokrát se partička nadšenců snaží získat $100 000 na vývoj elektrické formule s názvem Egoista. Zbývá jim 60 dní a vybráno zatím mají $1715. Podaří se?auto Egoista elektrická formule Itálie Kickstarter

Elektrická formule s poněkud nejasným označením (někdy "Egoista", jindy "EM01 Stradale Project") potřebuje do začátku vybrat v přepočtu přes 2 miliony korun.
foto: Egoista Motors: EM01 Stradale Project

Autoři nové elektrické formule Egoista jsou bezesporu velkými obdivovateli lidí jako Steve Jobs nebo . Jejich citáty na své stránce nešetří. Je to partička nadšenců z Itálie, kteří sídlí nedaleko slavných továren Ferrari a Lamborghini, obklopeni klidnými vinicemi.

Egoista Motors je jejich nová, prozatím spíše fiktivní, společnost, jejíž cíl je jediný: navrhnout a vyrobit pastelově žlutou elektrickou formuli Egoista. Z 0 na 100 km/h má zrychlit za dobu kratší než 3 vteřiny. Max. rychlost bude více než 300 km/h. A to vše za cenu od $10 000 (v přepočtu 220 000 Kč)!

V současné době pracují vývojáři na čistě elektrické verzi s dojezdem až 300 km a hybridní verzi vyrobené range extenderem s dojezdem 450 km. Podle našeho názoru ale zrovna u této kategorie elektrických vozidel ale dojezd vůbec nerozhoduje o úspěchu či vůbec atraktivitě.

ZAJÍMAVOST: Jedním z členů týmu Egoista Motors je i italský podnikatel Gianfranco Pizzuto, jeden ze spoluzakladatelů zkrachovalé automobilky .

Sto tisíc dolarů, které aktuálně partička sbírá na IndieGogo, chce použít k legalizaci pro provoz na běžných komunikacích v rámci . Dalším krokem je pak vybrat půl milionu dolarů. Ty už mají být zužitkovány k dalšímu vylepšování auta, zejména využití nových materiálů, zlepšení aerodynamiky, bezpečnosti a dalších prvků.

První prototypy, jak hybridní, tak elektrické, už má tým k dispozici a pilně na nich pracuje. Kromě toho má pro přispěvatele, kteří se rozhodnou projekt podpořit, připravenu spoustu zajímavých "cen". Například exkluzivní vína, helmu nebo videohru.

Egoista Motors
Zpět na HybridPřidat komentář
Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Kdyby raději udělali malý elektromobil do města za 10000 dolarů, to bych si koupil hned. Klidně může být jen třídveřový a dojezd okolo 100km. Jezdil bych s ním každý den do práce a zpátky.

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

STEBE JOBS?
TO ASI NEBUDE STEVE JOBS ?
:-)

Obrázek uživatele Jan Horčík

Jednoznačně Steve, díky :).

---

šéfredaktor Hybrid.cz

Obrázek uživatele Aas

Purista.


ChargeUp! - Komplexní dodávka dobíjecích stanic a souvisejících služebNabíječky elektromobilů Circontrole-stationVOLTDRIVE - Ideální řešení pro domácí nabíjení vašeho vozu.Autonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobil