Eggasus – jednomístné elektrické vajíčko na třech kolech

Ivo Hradil - 11 Červenec 2012

Srdce mnoha fanoušků futuristických ekologických vozítek a jiných podivností jistě radostí zaplesá při pohledu na nový konstruktérský počin nesoucí název Eggasus. Tato elektrická tříkolka je jedním z finalistů nedávno probělé soutěže „Sierra Nevada Innovation Challenge“ a na trh v se chystá vstoupit letos na podzim.Eggasus

Světle zelené vozítko Eggasus může někomu připomínat třeba obrovskou motocyklovou přilbu.
foto: eggasus.com

Název Eggasus je jak vidno odvozen od vejčitého tvaru karoserie, díky kterému bude řidič dobře chráněn před nepříznivými vlivy počasí. I když se v podstatě jedná o jakýsi kapotovaný s tónovanými skly, jediná osoba jež se do útrob vajíčka vtěsná, nemusí mít už do budoucna obavy z deště či nepříjemného větru.

Pod skořápkou vozítka se ukrývá trojice kol, z nichž dvě jsou umístěna vzadu a jedno vepředu. Do náboje předního kola je vložen malý elektromotor, který elektrické vozítko dokáže rozpohybovat rychlostí až 25 mil za hodinu, tedy 40,23 km/h. Velikost ani typ bohužel neznáme, ale výrobce udává reálný dojezd okolo 80 km.

Eggasusfoto: eggasus.com

Uvnitř kabiny nečekejte žádný luxus v podobě koženého čalounění nebo leštěného chromu. Poměrně strohý interiér s jedním ergonomicky tvarovaným sedadlem doplňuje přístrojová deska se třemi budíky. Manévrování v hustém se neprovádí prostřednictvím volantu, ale využitím jednoduchých řídítek.

Výrobce svůj Eggasus doporučuje zejména lidem žijícím v přetížených městských oblastech. Palčivý problém těchto lokalit s nedostatkem parkovacích míst řeší Eggasus po svém, neboť na jedno parkovací místo se dokáže vtěsnat až 12 těchto mini . Kromě osobní městské dopravy má být vozítko ideální i pro dopravu po univerzitních kampusech nebo může také sloužit jako mobilní reklamní poutač.

V tuto chvíli výrobce disponuje plně funkčním prototypem a využívá k představení svého elektromobilu Eggasus veřejnosti. S oficiální výrobou vozítka Eggasus se plánuje začít ještě v tomto roce, přičemž cenovka před-produkční verze zobrazuje hodnotu 5 000 USD.

Zpět na HybridPřidat komentář
Obrázek uživatele honza.t

Elektrické TOI-TOI. Je to hodně vysoké a jak to asi odolává větru ?Ty tří kolečka stabilitě zrovna nepřidají.Takové luxusní vozítko pro tělesně postižené .Možná vleze i do výtahu nemusíte vystupovat?

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Připomnělo mi to latrínu :-D

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

ved prave, latrina vyhrala lebo je elektricka draha a ku vsetkemu i mobilna ? to predsa nedava ziadny zmysel.

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

No po případné dopravní nehodě může být v této latríně dotyčný přímo pohřben (po vyjmutí zbytku baterií). Nejsou tak potřebné žádné vícenáklady - dokonale vymyšlené.

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

pripadne ak mate zbytocnych 11.000 eur mozete kupit na slovensku lacne elektricke auta skladom, viac som nasiel na energiaslnka.sk ale urcite je toho viac co sa da najst.

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

existuje efektnejsi sposob ako si utierat pripodobnenia k slovu elektro mobilita o zadnu cast tela a dehonestovat tak cely segment ? Skutocne je to vhodnejsie ako trebars golfove elektricke auticko ktore ma neporovnatelne nizsiu cenu a lepsie parametre ? Vnimam to ako akusi nenapadnu podprahovu kampan proti elektromobilite. Schvalne najdite golfove auticko na internete a zistite cenu. napr. saddlebackgolfcars.com/clbcar1.html

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Ano polske Melexy dobyly Svět pravě přes Golf.Ale to dělaji i ruzni vyrobci prumyslovych elektrovoziku a elektroještěrek v provozech kde vyfukove plyny škodi.Berte to ale tak,že všechny Melexy,Twizzy,a jina elektrovozitka jsou na tom podobně jako Draisova dresina.Elektromobilita je v počatcich a ještě nějaky rok bude,ale jina cesta neni.Ropne obdobi je pomalu na sklonku sveho byti,a všechny ty plug-hybridi a gasmobily jsou pouhou přechodnou dobou aby se společnost mohla připravit na život potom.Elektricka energie je jedinou energii ktera ma budoucnost a možnost přežiti.Jinak všechny ostatni maji omezenou dobu určenou dobou vyčerpani.Proto se objevila fotovoltaika,vodni a větrna energetika na novem a modernějšim principu.I když zatim tež s počatečnimi a nejistymi vysledky a problemy.


ChargeUp! - Komplexní dodávka dobíjecích stanic a souvisejících služebAutonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobile-stationNabíječky elektromobilů CircontrolVOLTDRIVE - Ideální řešení pro domácí nabíjení vašeho vozu.
O ČEM SE PRÁVĚ DISKUTUJE?