e-station otevírá první nabíječku u parku STOP SHOP v Hranicích na Moravě

placená inzerce - 04 Prosinec 2020

Nová síť nabíjecích stanic e-station otevřela první lokaci. Elektromobilisté ji najdou u nákupního parku STOP SHOP v Hranicích na Moravě.Nabíjecí stanice Raption o výkonu DC 50 kW a AC 22 kW je k dispozici všem elektromobilistům, jak registrovaným, tak neregistrovaným. K dispozici jsou koncovky CCS, CHAdeMO a Mennekes Type 2.

Více informací o síti e-station najdou elektromobilisté na webu www.nabijajed.cz.
foto: e-station

Stanice se nachází na adrese Družstevní 2072, 753 01 Hranice na Moravě, naproti Kafé Baru U Mlsné kočky (GPS: 49°33’27.8″N 17°44’35.1″E). Příjezdová komunikace je přímo napojena na silnici I/47. Jedná se o silnici 1. třídy spojující Vyškov a Fulnek. Měří asi 90 km a jedná se o silnici původně spojující Brno a Ostravu. Nejbližší další nabíjecí stanice je 50kW nabíječka ČEZ vzdálená 26 km.

Platit lze jednoduše přes mobilní aplikaci ChargeUp. Případně může uživatel naskenovat QR kód přímo na stanici, který ho přesměruje buď rovnou do stažené aplikace, nebo na webové rozhraní. V něm pak zadá číslo karty a email na který přijde účtenka. Pro platbu samotnou není nutné se registrovat, ale při registraci zákazník využívá zajímavější ceny za odebrané kW.

Ceník nabíjení e-station (ceny vč. DPH):
DC nabíjení neregistrovaný zákazník: 1 kWh = 10 Kč
AC nabíjení neregistrovaný zákazník: 1 kW = 8,50 Kč
DC nabíjení registrovaný zákazník: 1 kW = 8 Kč
AC nabíjení registrovaný zákazník: 1 kW = 5 Kč

Přibližně v březnu 2021 bude spuštěna další nabíječka sítě e-station v Třebíči, opět u nákupního parku STOP SHOP. Následovat budou v dubnu Staré Město u Uherského Hradiště a Ústí nad Orlicí a posléze dalších 11 lokací po celé České republice. Další informace jsou k dispozici na webu www.nabijajed.cz.

Přívodní kabel k nabíjecí stanici e-station

Přívodní kabel k nabíjecí stanici e-station
foto: e-station

"Během následujících pěti let bychom rádi disponovali 150 nabíjecími stanicemi po celé ČR," říká Libor Klimeš, projektový manažer e-station. Kromě samotných elektromobilistů cílí projekt e-station také na ty, kteří chtějí nabíjecí stanici provozovat.

e-station stance

Nabíjecí stanice Raption o výkonu DC 50 kW a AC 22 kW je k dispozici všem elektromobilistům, jak registrovaným, ta neregistrovaným. K dispozici jsou koncovky CCS, CHAdeMO a Mennekes Type 2.
foto: e-station

"Cílíme i na ty zákazníky, kteří by chtěli mít u své provozovny, nákupního parku, hotelu, restaurace nebo čerpací stanice také rychlonabíjecí stanici, ale nechtějí podstupovat úřední martyrium. A zároveň ani nechtějí investovat velké peníze do nabíjecí stanice samotné. Pro tento případ jsme tu my, vše zařídíme, zainvestujeme a dané provozovně, hotelu, či restauraci z nabíjecí stanice plynou měsíční zisky," dodává Klimeš.

placená inzerce
Zpět na HybridPřidat komentář

Jsem samozřejmě rád za každou další nabíjecí stanici a přeju ať se daří rozvoji, ale jakou konkurenční výhodu oproti stávající trojce CEZ 7,50,- , EON 6,- , PRE 3,- nabízí nabíjení na DC za 8 KČ?

---

Hyundai Kona 64kWh

Obrázek uživatele Radovan

Tahle jen vyslyšení letitých nářků malobaterkáčů. Že kolem široko daleko na trase Olomouc (Přerov) - Ostrava nic není. Jedině s brutální zajížďkou (Valmez) nebo těsně před cílem (Klimkovice, Mošnov) nebo jen na staré cestě přes vojenský prostor Libavá (Bílovec). Proto si myslím i ta cena, jelikož konkurence tam není.

---

BEV Peugeot Ion nový 4/2014, dnes 94 tis. km, 5/2016 2.ojetý ženě, dnes 46 tis. km (60 celkem), ekolo Agogs SilverGo 10/2013, dům FVE 3,6kWp 9/2009, ohřev vody solár Vaillant 6/2010, vlastní studna 1999, dřevodům sendvič panel 2000, permakulturní zahrada 2017, zachytávání dešťovky 880L Keter 4/2020.


ChargeUp! - Komplexní dodávka dobíjecích stanic a souvisejících služebNabíječky elektromobilů Circontrole-stationAutonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobilVOLTDRIVE - Ideální řešení pro domácí nabíjení vašeho vozu.