Dron SkyRanger obstojí za každého počasí

Kanadská společnost Aeryon Labs uvádí na český trh špičkový bezpilotní prostředek Aeryon SkyRanger. Ve světě je pravidelně využíván v ostrém nasazení při zásazích bezpečnostních a záchranných složek, ale i pro komerční účely.

SkyRanger je navržen tak, aby zachoval svou funkčnost i za velmi náročných klimatických a povětrnostních podmínek.
foto: Aeryon Labs

Dron SkyRanger byl vyvinut týmem kanadských specialistů s dlouhodobou praxí tak, aby dokázal plnit svou funkci i v náročných klimatických a povětrnostních podmínkách, čímž se od konkurenčních bezpilotních prostředků často velmi výrazně liší.

„Aeryon SkyRanger osvědčil svou funkčnost v poli i na bojišti, díky svým unikátním vlastnostem a snadné ovladatelnosti je také často využíván komerčními firmami. Nelimitují jej náročnější klimatické podmínky, jeho propracovaná konstrukce umožňuje snadnou manipulaci, bleskové nasazení a jednoduchou výměnu kamerových modulů přímo na místě,“ říká Andrej Hronec, ředitel společnosti Audiopro, která Aeyron Labs zastupuje na českém trhu.

Důležitým parametrem je u dronů výdrž baterie – v případě SkyRangeru výrobce garantuje fungování po dobu až 50 min s plným zatížením, a to při teplotách v rozmezí -30° C až +50° C.

Přístroj dokáže létat při větru 65 km/hod v nárazech 90 km/hod, přitom většina konkurence má velké problémy už při větru kolem 30-40 km/hod, což je podle statistik běžná hodnota v našich klimatických podmínkách.

Další předností SkyRangeru společnosti Aeyron je jednoduché ovládání bez nutnosti znát ovládání leteckých modelů. Dron je řízen pomocí dotykové obrazovky tabletu, takže vycvičení obsluhy v krizových situacích trvá cca 30 minut.

Jeho promyšlená konstrukce umožňuje bleskové nasazení, od příjezdu k zásahu může vzlétnout do 2 minut. Je možné jej také jednoduše transportovat v batohu nebo boxu, ve složeném stavu konstrukce chrání citlivé části. Nožky, ramena, ale i kamery a baterie lze snadno během několika vteřin vyměnit.

Aeryon SkyRanger lze dle přání zákazníka dodat se dvěma typy kamer. Chytrou stabilizovanou duální denní/termo (EO/IR) kamerou, u které může operátor přepínat živý náhled obrazu z obou snímačů, přičemž se zaznamenávají oba pro pozdější analýzu.

Druhá kamera s 30x optickým, celkově 60x zoomem, umožňuje díky obrovskému přiblížení bezpečnou identifikaci na velké vzdálenosti.

Kromě zmíněného nasazení při bojových a bezpečnostních akcích je Aeryon SkyRanger využíván pro snímkování a sběr informací v mnoha oblastech: geodézii, modelování, při sledování liniových staveb, plynovodů, zemědělské produkce, lesních porostů, geologicky nestabilních území, apod.

tisková zpráva

Napsat komentář