DHL Express představuje 1. nákladní elektrokolo DHL Cubicycle v České republice

redakce - 05 Červen 2019

DHL Express nově využívá pro vyzvedávání a doručování zásilek v Praze speciální kurýrní elektrokolo DHL Cubicycle.Toto speciální nákladní elektrokolo uveze 150 kg zásilek

Toto speciální nákladní elektrokolo uveze 150 kg zásilek
foto: DHL Express

DHL Cubicycle je určen pro převoz až 150 kg nákladu umístěného v krytém uzamykatelném prostoru o objemu jednoho metru krychlového. Na jedno nabití ujede tento více jak 3 metry dlouhý a 59 kg vážící cargobike až 50 kilometrů.

V České republice byl DHL Cubicycle poprvé představen veřejnosti v úterý 4. června v rámci konference Elektromobilita v praxi. DHL Express je první logistickou společností v oblasti mezinárodní expresní přepravy, která v České republice nasadila nákladní tzv. cargobike do denního provozu.

První městem v České republice s tímto režimem byly v roce 2017 České Budějovice. Nyní následuje Praha se svým prvním kompletně čistým Last/First mile řešením.

Kurýrní elektrokola DHL Cubicycle provozuje společnost DHL Express již v Německu a Nizozemí, kde díky výměně desítek standardních dodávek za elektrokola ušetří ročně miliony korun a především se vyprodukuje méně emisí CO2 a to až o 150 tun ročně.

V roce 2019 nasazuje DHL Express Cubicycle i v dalších evropských městech. Kromě Prahy se jedná také o Vídeň a finské Turku.

Společnost DHL Express tak naplňuje svou dlouhodobou úlohu pionýra, inovátor a propagátora udržitelného rozvoje a jedná se o další postupný krok ke splnění příslibu Mission 2050, ve kterém se skupina Deutsche Post DHL, jejíž součástí je také společnost DHL Express, zavazuje do roku 2050 dosáhnout nulových emisí.

tisková zpráva
Zpět na HybridPřidat komentář
Obrázek uživatele Tonda Štalmach

Úžasný pokrok vpřed.
Smrad,déšť,sníh,provoz,prostě práce značka ideál.
A taky perfektní pasivní i aktivní bezpečnost.

---

Tonda

se smradem, deštěm ani sněhem problém nemám. Spíš bych měl problém s celodennim sezením v autě. Navíc v autě uvnitř něhož jsou vyšší emise než v okolí.
Provoz to narozdíl od normální dodávky řeší, aktivní a pasivní bezpečnost jsou v tomto případě produktem provozu, i dodávek.

Obrázek uživatele Franta Koudelka STS CHvojkovice Brod

chudák řidič, čuchá pražský smrádky hnedka pěkně vodzpoda, na tom bych nechtěl jezdit ;)

---

Za klima/Sněhuláky/GRÉTU/GrínDojčUWH/EX-REB/TESLU a BD ;) ČEZKO země zaprodaná, ropáků autopopelnic plná, žlutým svinstvem oplývající ;) Zpátečníky Zaprděnce a čuchače fosilního fetu budoucnost nemiluje, kdo nejde s dobou jako by DEBYL ;) 1.liga MISTŘI: Kuk/Saman/Švarc 5.kolona ROPÁCI: runner42


ChargeUp! - Komplexní dodávka dobíjecích stanic a souvisejících služebAutonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobilNabíječky elektromobilů CircontrolVOLTDRIVE - Ideální řešení pro domácí nabíjení vašeho vozu.e-station