Daimler v červnu představí nové Smarty

Jan Horčík - 22 Květen 2014

Německá automobilka Daimler se během června letošního roku chystá představit nové modely Smart Fortwo a Forfour. Premiéra proběhně v Berlíně a oficiální veřejné představení se pak očekává na autosalonu v Paříži.auto koncept Smart fortwo a forfour

Nový smart v nedávném konceptu
foto: Daimler

Společně s novými Smart Fortwo a Forfour se na autosalonu v Paříži (4.-19. října 2014) objeví také nový Renault Twingo. Není to náhoda. Daimler totiž na vývoji nových Smartů s Renaultem úzce spolupracuje. Kdo jiný je ostatně mistr přes malá auta?

Aliance Renault-Nissan dodává pro nové Smarty zhruba 70 % všech vnitřních součástek. Především jde o motor a převodovku (manuální šestistupňovou a sedmistupňovou automatickou dvojspojkovou). Kastle, odpružení, ergonomie atd. pochází od smartu.

Motor (1,0l benzinový tříválec 70/85 koní přeplňovaný) bude nadále umístěn vzadu a bude pohánet zadní kola, stejně jako u nového Twinga.

Nový Smart fortwo bude stejně dlouhý jako současná generace (270 cm), měl by ale být o trochu širší kvůli lepší stabilitě a více místu na lokty. Smart forfour povyroste až na 3,5 metru. Celkově se však chystá výrazná proměna stylu aut.

Zpět na HybridPřidat komentář

O elektrice ani zmínka? Pak mi je Smart ukradený a ztratil jsem čas čtením o ničem. :/

---

Renault Kangoo II, kat.N1, 22kWh, výkon 44kW, r.v.2012, jen 1-f 3,6kW

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Elektrickej Smart s dojezdem 300km to by byla bomba. Zatím nic snad příjde za čas z Číny.


ChargeUp! - Komplexní dodávka dobíjecích stanic a souvisejících služebAutonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobile-stationNabíječky elektromobilů CircontrolVOLTDRIVE - Ideální řešení pro domácí nabíjení vašeho vozu.