Daimler má plně elektrický školní autobus, ujede přes 160 km

Jan Horčík - 09 Listopad 2017

Americká společnost Thomas Built Buses, která patří do koncernu Daimler, představila nový školní autobus. Je plně na elektřinu a na jedno nabití ujede až 160 km.auto elektrobus elektrický školní autobus Saf-T-Liner C2 Jouley

Plně elektrický americký školní autobus. V USA jich jezdí asi 150 000, naprostá většina z nich zatím stále na naftu.
foto: Thomas Built Buses

Nový elektrobus Saf-T-Liner C2 přezdívaný "Jouley" je určen pro 81 školáků. Standardně je vybaven 160kWh baterií, díky které ujede až 160 km. Za příplatek lze kapacitu baterií i dojezd navýšit.

Školní autobusy jsou ideální dopravní prostředek vhodný pro plnohodnotnou elektrifikaci. Každý den jednou tu stejnou, relativně krátkou, trasu tam a zpět.

Není divu, že se výrobci do těchto projektů postupně pouštějí. Daimler rozhodně není první. Už v polovině letošního roku představil své školní elektrobusy americký výrobce Blue Bird (150 kWh/160 km) a školní elektrické autobusy nabízí také québecký výrobce Lion.

Zpět na HybridPřidat komentář
Obrázek uživatele Kuk

vídeo
https://www.youtube.com/watch?v=VB5KTlQEOdY

---

Každej nahrazenej spalovák se počítá - Leave the oil in the soil and the coal in the hole. - Sekám a vysávám na baterky. // ‪#‎BasuraChallenge‬ ‪#‎trashtag‬

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Úplně vidím za volantem zhulenýho Oťase se sluchátkama na uších :-)
Jinak tohle je zase jeden z případů, kde elektro dává smysl.
Malá rychlost, časté rozjíždění, malá vzdálenost a dlouhé prodlevy.
Tady musí postačovat dojezd tak 30km a pomalé nabíjení za 4 hodiny, maximálka 50.

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

A to je právě ten problém, malá ujetá vzdálenost dvakrát za den, znamená malý celkově malý nájezd a Tedy malou úsporu na straně paliva. Americké školní autobusy jsou konstrukčně jednoduché levné stroje, protože najezdí hodně málo mil.

To americke "malo" muze byt dost relativni, zvlast v oblastech, kde je nejblizsi soused 30km a nejblizsi skola kdovi kolik.

---

Každý ignorovaný tro(t)l se počítá. Některý i víckrát...


e-stationVOLTDRIVE - Ideální řešení pro domácí nabíjení vašeho vozu.Autonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobilNabíječky elektromobilů Circontrol