Cruise Origin: robotické auto, které by se mohlo stát taxíkem budoucnosti

Jan Horčík - 23 Leden 2020

V roce 2016 koupila americká automobilka GM start-up Cruise zaměřený na vývoj autonomních/robotických aut. Cruise Origin je dalším plodem této akvizice.Protože Cruise Origin nemá řidiče, může nabídnout zcela odlišnou koncepci interiéru v konfiguraci 3+3 sedadla se spoustou místa pro nohy.

Protože Cruise Origin nemá řidiče, může nabídnout zcela odlišnou koncepci interiéru v konfiguraci 3+3 sedadla se spoustou místa pro nohy.
foto: Cruise

Původně byly samořiditelné technologie start-upu Cruise využity ve 130 robotických elektromobilech Bolt. Robotické auto Cruise Origin vzniklo ve spolupráci s automobilkou Honda.

Aktuálně veřejnosti představený koncept je již třetí generací tohoto vozidla. Robotické/samořiditelné vozidlo Cruise Origin se představilo světu v San Francisku.

Dan Ammann, šéf Cruise, řekl, že auto je postaveno na zcela novém, plně elektrickém podvozku od General Motors. Modulární vůz je prý navržen tak, aby vydržel 1 milion mil, tedy 1,6 mil. km. Výrazně také pomůže snížit náklady na provoz, resp. ujetý kilometr.

Výroba by prý měla vyjít na polovinu toho, kolik stojí vyrobit elektromobil Tesla Model X. Běžní zákazníci si ale Cruise Origin nebudou moct koupit.

Cruise Origin

Cruise Origin
foto: Cruise

Auto se má stát pouze součástí flotil autonomních vozidel dopravních služeb. Amman zatím neřekl přesné datum, kdy se Cruise Origin začne vyrábět. Řekl jen, že to bude, jakmile dosáhne "nadliských" schopností řízení. A k tomu je prý na dobré cestě.

tisková zpráva
Zpět na HybridPřidat komentář

Kdyby v tom videu natočili alespoň kousek za denního světla, možná bych si i udělal obrázek o tom, co to vlastně stvořili.

Na takovych videich me nejvic vadi nejaky narcis ktery zvani a mava rukama a zabira vic casu nez zabery hlavniho produktu.

další blábol od fosilních výrobců, zatímco Tesla už dávno bude jezdit :)


ChargeUp! - Komplexní dodávka dobíjecích stanic a souvisejících služebVOLTDRIVE - Ideální řešení pro domácí nabíjení vašeho vozu.Autonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobilNabíječky elektromobilů Circontrole-station