COM Electric začíná v Česku prodávat švédské nabíjecí stanice GARO

redakce - 23 Říjen 2019

COM Electric s.r.o. se stal distributorem skandinávské značky GARO, která tvoří největší síť dobíjecích stanic ve Švédsku. COM Electric s.r.o. se stal distributorem skandinávské značky GARO, která tvoří největší síť dobíjecích stanic ve Švédsku.

COM Electric s.r.o. je česká společnost s patnáctiletou zkušeností ze servisní činnosti v informačních a komunikačních technologiích. Firma je distributorem a operátorem dobíjecích stanic EVBox, GARO a Efacec.
foto: GARO

V České republice je přes 300 dobíjecích stanic od různých provozovatelů. COM Electric má za cíl toto číslo několikanásobně zvýšit.

„Elektromobilita je fenomén, který nelze přehlížet. Auta na elektrický pohon se stávají součástí provozu na českých silnicích, a proto jsme se rozhodli uživatelům elektroaut nabízet nabíječky prvotřídní švédské kvality,“ vysvětluje jednatel společnosti Pavel Dubš.

COM Electric nabízí dva typy AC stanic GARO, které jsou vhodné pro soukromé i veřejné nabíjení. Model GLB je určený především k montáži na zeď a disponuje výkonem až 22 kW.

Wallbox je vhodný pro majitele a provozovatele uzavřených areálů, garáží a budov určených k bydlení bez nutnosti identifikace a možnosti úhrady za nabíjení.

„Nabíjecí stojan LS4 s výkonem 2 x 22 kW je opatřený dvěma zásuvkami a umožňuje tak nabíjení dvou aut najednou. Obě nabíječky mají konektory Typu 2,“ dodává hlavní technik Petr Matula.

Oba modely plánuje COM Electric rozšířit po celé Evropě, tak jak je tomu i ve Skandinávii, kde si značka GARO vybudovala reputaci kvalitních nabíječek za dostupnou pořizovací cenu.

tisková zpráva
Zpět na HybridPřidat komentář
Obrázek uživatele Radovan

Švédské červené pětikolíky. No nekupte to :-)

---

BEV Peugeot Ion nový 4/2014, dnes 94 tis. km, 5/2016 2.ojetý ženě, dnes 46 tis. km (60 celkem), ekolo Agogs SilverGo 10/2013, dům FVE 3,6kWp 9/2009, ohřev vody solár Vaillant 6/2010, vlastní studna 1999, dřevodům sendvič panel 2000, permakulturní zahrada 2017, zachytávání dešťovky 880L Keter 4/2020.

Článek jsem otevřel kvůli obrázku zobrazující DC stojan. Pak jsem se dočetl o jen AC boxu. Jsem se tedy nechal nachytat. Jó zase jsem se přiučil.
Proč asi není na obrázku wallbox anebo sloupek?

---

Elektronům Zdar!
Nyní Leaf40 dojezd dostačující při rychlosti 25tkm/rok (již pětkrát jsem nabil do plna během 40+tkm).

Obrázek uživatele Jan Horčík

Obrázek jsme upravili.

---

šéfredaktor Hybrid.cz

Ale pořád tam máte jen AC.

---

ecotaxiolomouc.cz

super !! palec nahoru

---

BMW i3 60Ah - 47.000 eKM
sekačka Powerworks 60V 2Ah
pila Powerworks 60V 4Ah

Další výkřik typu Olife Energy. Ještě by mohli dát kWh taky za 10 korun a už se začnu ptát, jestli to není jenom nějakej super tunel - stavět "nabíječky", kde nikdo nechce nabíjet. Že by na to byly dotace?
Tyhle "nabíječky" jsou vesměs k ničemu, pokud to má jen AC. ČR potřebuje na průjezd hlavně DC (zkuste malobaterkáčem projet J. Hradec) a také potřebuje parkoviště, kde nechám BEV celý den (když jsem v práci), bude tam AC sloupek a to celé nebude stát majlant.

---

2015: Renault Twizy 2013 (prodán 2016) | 2016: Citroen C-Zero 2012
2018: Nissan Leaf Acenta 24kWh 2014 (prodán 9/2020) | 2019: Elektrokoloběžka Xiaomi Scooter, sekačka Güde 40 V/2.5 Ah | 2020: FVE 2.4 kWp, Hyundai Ioniq electric 28 kWh

AC sloupek by měl stát povinně v každé vesnici

---

BMW i3 60Ah - 47.000 eKM
sekačka Powerworks 60V 2Ah
pila Powerworks 60V 4Ah

Obrázek uživatele Jolinar

A co Vám brání ho tam nainstalovat?

To že na tom nechce provařit svoje peníze.

Obrázek uživatele Jolinar

nj, z ciziho se vzdycky utraci lepe...

nákladově jde o 20-30t Kč což pro obec nebo pro distributora je pakatel a časem se vrátí z nabíjení

---

BMW i3 60Ah - 47.000 eKM
sekačka Powerworks 60V 2Ah
pila Powerworks 60V 4Ah

Obrázek uživatele Franta Koudelka STS CHvojkovice Brod

:))) 22kiloprdů AC no hlavně že káry mají "dostatečných" palubních sotva 11kw ;)

tyoe dneska minim 50kW DC jinak to snad nestojí ani za článek ;)

https://kcc-hho.webnode.cz/supercharger/nabijeni-stanice/

---

Za klima/Sněhuláky/GRÉTU/GrínDojčUWH/EX-REB/TESLU a BD ;) ČEZKO země zaprodaná, ropáků autopopelnic plná, žlutým svinstvem oplývající ;) Zpátečníky Zaprděnce a čuchače fosilního fetu budoucnost nemiluje, kdo nejde s dobou jako by DEBYL ;) 1.liga MISTŘI: Kuk/Saman/Švarc 5.kolona ROPÁCI: runner42

A co takhle nocni nabijeni u panelaku, nebo denni nabijeni v praci? To neni potreba? Vetsina nabijeni se ma provadet pomalu, kdyz auto neni potreba.
Neco jineho bude sdileni ve smyslu robotaxi (ci pujcovny), tam to auto bude potreba porad, takze se bude muset nabijet rychle.

Obrázek uživatele PetrVins

Pokud bydlíte v paneláku, tak si nechte sloupek nebo jen zásuvku na zdi trafačky nebo u lampy vybudovat. Nic vám v tom nebrání. Pokud máte na sídlišti trafačku, což určitě mí budete, tak oslovte provozovatele a pokud ne, tak oslovte firmu, která spravuje veřejné osvětlení. Výhodu budete mít v dobré ceně za energii, protože smlouvu budete mít na sebe. Časem budou sídlištní nabíječky stavět i firmy, ale to se musí nejprve zvýšit počet elektromobilů. Pokud si jí postavíte sám, tak jí jistojistě časem dobře prodáte nebo nabídnete ke sdílení sousedovi ;-)

---

Nissan Leaf 40kWh (najeto 70tis.km), FVE 5kWp + 15kWh baterie, trubice na ohřev TUV, vytápění biomasou, využívání dešťové vody

Jo tak to je fór dne.

Obrázek uživatele Ladislav -eNV 200

to myslíte vážně nebo už jste pod parou či v jiném poblouznění ???
Doporučuji se Vám obrátit na naše energetické společnosti se žádostí o připojení ! Napřed Vás odradí již v předběžném jednání, potom dobou co mají na vyřízení a dorazí Vás pálkou za rezervaci příkonu. Mezi tím dostanete za uši na stavebním úřadě, kde musíte zahájit klasické stavební řízení, plány od dopravního projektanta a tisíc vyjadřovaček.....a u toho všichni budou mít huby plný keců o podpoře. Mne pane slušně odradili na dvou uřadech místních částí v Brně, v eonu se ptali naco chci instalovat wallboxy když nám postavili Vystrkov.
Možná vás taky nadosmrti přejde chuť...............

---

Nissan eNV-200 150tis km po Čr 40tis. po Evropě, Tesla X90D, domácí FVE, sol. kolektory, slabost pro obnov. zdroje.

Bydlim na vesnici ve svem dome. Tento napad jsme tu uz par lidem doporucoval, i presto diky, ze se najde jeste nekdo, komu prijde elektromobilita v panelaku resitelna (aspon teoreticky). Osttni tvrdi, z eje to nemozne :-)

Obrázek uživatele Franta Koudelka STS CHvojkovice Brod

do 22kW AC je pomalu.... a Energetická Skupina ČEZ postavila:
do 2017 = 15 dobíjecích stanic
do 2019 = 60
do 2025 plánuje 500 dalších, Většina investovaných prostředků pochází z evropských grantů či z operačního programu doprava ;)

E.ON provozuje 47 a do roku 2022 postaví 200 dalších

Praha letos z vlastních 50 rychlodobíjecích stanic

Více na https://www.e15.cz/byznys/doprava-a-logistika/energeticke-firmy-zrychluji-investice-do-nabijecich-stanic-vyhlizeji-prudky-rust-poptavky-1363540

---

Za klima/Sněhuláky/GRÉTU/GrínDojčUWH/EX-REB/TESLU a BD ;) ČEZKO země zaprodaná, ropáků autopopelnic plná, žlutým svinstvem oplývající ;) Zpátečníky Zaprděnce a čuchače fosilního fetu budoucnost nemiluje, kdo nejde s dobou jako by DEBYL ;) 1.liga MISTŘI: Kuk/Saman/Švarc 5.kolona ROPÁCI: runner42

ehm...kde jsou prosím ty pražské nabíječky ? 50ks ?

---

BMW i3 60Ah - 47.000 eKM
sekačka Powerworks 60V 2Ah
pila Powerworks 60V 4Ah

článek o GARO stanicích a na obrázku Efacec

---

BMW i3 60Ah - 47.000 eKM
sekačka Powerworks 60V 2Ah
pila Powerworks 60V 4Ah

Obrázek uživatele Jan Horčík

Obrázek jsme upravili.

---

šéfredaktor Hybrid.cz

22kW max? Bad joke?

To je tak, keď si niekto myslí, že keď tam dá konektor Type 2 a bude z toho vychádzať AC prúd, tak je to automaticky nabíjačka a hotovo :)
V skutočnosti to žiadna nabíjačka nie je, pokiaľ z toho nelezie DC.

---

FVE 10kWp + 12kWh LiFePO4, fotovoltaický ohrev vody 1,2GJ tepelný zásobník, 100tis. km na elektro (50% z vlastnej FVE).

No to je fakt. Me az ted doslo ze je to jen AC. Diky. Naprosto automaticky jsem si myslel ze je to DC.
Jen lepsi wallbox.


ChargeUp! - Komplexní dodávka dobíjecích stanic a souvisejících služebNabíječky elektromobilů CircontrolAutonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobilVOLTDRIVE - Ideální řešení pro domácí nabíjení vašeho vozu.e-station
O ČEM SE PRÁVĚ DISKUTUJE?