Co mají společného BMW i8 a váš smartphone? Superodolné sklo

Jan Horčík - 12 Srpen 2013

Stovky milionů smartphonů na celém světě dnes využívají odolné tvrzené sklo nazývané “Gorilla Glass”. Používají ho iPhone, Samsung, LG, HTC, Nokia, Google i Motorola. A teď i BMW. Ne u telefonů, ale v novém plug-in hybridu BMW i8.auto BMW i8 plug-in hybrid Gorilla Glass

Plug-in hybrid BMW i8 se bude moct pochlubit speciálním sklem "Gorilla Glass" - jako první sériově vyráběné auto
foto: BMW

Magazín Autoweek zjistil, že BMW se stane první automobilkou, která tvrzené sklo Gorilla Glass využije také v sériově vyráběném autě. Gorilla Glass je odolnější a především lehčí než klasické sklo používané v autech.

Plug-in hybrid BMW i8 bude mít z Gorilla Glass vyrobené zadní sklo – podle BMW je to především z důvodu tlumení hluku. Nové elektrické auto BMW má vážit pod 1490 kg, takže každé ulehčení se hodí. Kromě skla pomohou snížit hmotnost také .

Plug-in hybrid BMW i8 bude představen světu na autosalonu ve Frankfurtu. První dodávky v USA, Evropě a zbytku světa se mají uskutečnit během dubna 2014. “Tušíme, že to čekání bude stát za to,” píší redaktoři magazínu Autobloggreen, kteří už měli možnost se vozem projet.

Zpět na HybridPřidat komentář

Hybridy jsou hezké a mají dlouhý dojezd, ale z hlediska technologické náročnosti asi vždy zůstanou na okraji jako jistá exkluzívní alternativa. Tam, kde se mohou uplatnit jako úsporné dopravní prostředky jsou autobusy, trucky, lodě, terénní automobily ap.

---

hariprasad

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

A na ostatních sklech to nepoužili, protože kdyby se to rozbilo, tak to cestující podřeže.


ChargeUp! - Komplexní dodávka dobíjecích stanic a souvisejících služebVOLTDRIVE - Ideální řešení pro domácí nabíjení vašeho vozu.e-stationNabíječky elektromobilů CircontrolAutonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobil