CNG se slevou 2 Kč/kg pro firmy nově u téměř poloviny plnicích stanic v Česku

redakce - 03 Únor 2021

Od února se výrazně rozrostla síť plnicích stanic, kde mohou firmy a podnikatelé využívat trvalou slevu 2 Kč na kilogram stlačeného zemního plynu (CNG). Nákupní aliance Axigon umožňuje čerpat CNG nově také v síti plnicích stanic společnosti E.ON Energie. Spolu s největší sítí innogy Energo tak jde o 95 plnicích stanic z celkového počtu 219. Díky dvoukorunové slevě vychází odpovídající množství CNG asi o 10 korun levněji než litr benzínu.

Nákupní aliance Axigon umožňuje čerpat CNG nově také v síti plnicích stanic společnosti E.ON Energie. Spolu s největší sítí innogy Energo tak jde o 95 plnicích stanic z celkového počtu 219. Díky dvoukorunové slevě vychází odpovídající množství CNG asi o 10 korun levněji než litr benzínu.
foto: Škoda

Nákupní aliance Axigon umožňuje firmám i živnostníkům díky sdružené poptávce čerpat výhody jinak dostupné zpravidla jen velkoodběratelům. V segmentu motorových paliv jde například o takzvané plošné ceny benzínu a nafty. V případě CNG je pak možné využít v partnerské síti slevu 2 Kč za kilogram paliva. Odběry prostřednictvím tankovacích CNG karet Axigonu kontinuálně rostou.

„V uplynulém roce překročily odběry CNG prostřednictvím naší nákupní aliance poprvé jeden milion kilogramů, což v meziročním srovnání představuje téměř dvojnásobný objem,“ říká Damir Duraković, generální ředitel nákupní aliance Axigon.

Dosud bylo možné využívat dvoukorunovou slevu prostřednictvím Axigonu pouze v největší síti plnicích stanic společnosti innogy Energo. Od letošního února platí stejné zvýhodnění také ve třetí největší síti plnicích stanic společnosti E.ON Energie.

„V současnosti tak mohou firmy využívat výraznou slevu na CNG celkem na 95 plnicích stanicích v Česku. Tento počet ovšem ještě vzroste a letos má překročit hranici 100 plnicích stanic, což je téměř polovina celé sítě,“ popisuje Damir Duraković.

Podle aktuálních údajů Českého plynárenského svazu bylo v Česku v lednu celkem 219 veřejných plnicích stanic CNG. Průměrná cena CNG se pohybuje okolo 27,50 Kč/kg, což odpovídá asi 19,60 Kč/m3.

Pro porovnání ceny s konvenčními palivy je třeba kalkulovat s cenou za metr krychlový CNG, protože právě tento objem odpovídá z hlediska obsahu energie v palivu litru benzínu.

„Započteme-li dvoukorunovou slevu na kilogram, dostaneme se v průměru na 25,50 koruny za kilogram, což znamená 18,20 koruny za metr krychlový. Za odpovídající množství CNG tedy držitel karty ve srovnání s litrem benzínu ušetří 10 korun,“ doplňuje Damir Duraković.

tisková zpráva
Zpět na HybridPřidat komentář

Proč proboha zase jen firmy? A proč paušál.. a proč Babiš snížil daň na naftu? ...že by se do nafty lil jeho olej..hmmmm

---

CNG Golf VII 2015 a Tesla S90D - Komplet sada elektrického nářadí Ryobi - elektrická sekačka na trávu na stejné AKU - el. kolobežka Segway na venčení psa. 3000 km v eGolfu, Fiatu 500e, BMW i3. Dešťovka ve fázi projektu, polo-ostrovní FVE si začnu brzy dělat.

Pokud tankujete u E.ON nebo Bonett, doporučuji jejich karty. Jsou i pro fyzické osoby a bez paušálu i bez podmínky minimální útraty.

---

Škoda Octavia 1,4 TSI G-Tec:
Vůz na CNG jako přechodné řešení, než budou finance na EV :-)

Sleva 2 Kč je sice krásná a asi bezkonkurenční, ovšem musí se platit měsíční paušál. Bonett i E.ON mají sice nižší slevu na své tankovací karty, ale bez jakéhokoliv závazku a faktura přijde jednou měsíčně stejně jako od Axigonu. Pro můj relativně malý odběr se Axigon určitě nevyplatí, musel bych tankovat měsíčně mnohem víc, aby se paušál zaplatil díky vyšší slevě.

---

Škoda Octavia 1,4 TSI G-Tec:
Vůz na CNG jako přechodné řešení, než budou finance na EV :-)

LPG za 13. Jděte s tím protěžovaným CNG už někam.

---

30 tis km elektricky od roku 2018

11,60 :-)

CNG je čístčí. LPG je furt prostě ropa. Tak proto.

---

CNG Golf VII 2015 a Tesla S90D - Komplet sada elektrického nářadí Ryobi - elektrická sekačka na trávu na stejné AKU - el. kolobežka Segway na venčení psa. 3000 km v eGolfu, Fiatu 500e, BMW i3. Dešťovka ve fázi projektu, polo-ostrovní FVE si začnu brzy dělat.

Obrázek uživatele Cipísek D

jéá ;)
https://kcc-hho.webnode.cz/lpg/

---

VOLTSWAGEN AMERYKA / TEZLATREJTRS BTC https://youtu.be/TUwdQycOqrg?t=86 MLASK compáni MSTR+PYPL+TSLA youtu.be/8pC8TvqV8BI?t=1220 :)) ČEŽTINA 5.0 jedině ;) PODPORUJEME KOREJCE, NOSUPPORT JAPKA za VODÍK ;) QuadroPusyInventor reddit.com/r/wallstreetbets


ChargeUp! - Komplexní dodávka dobíjecích stanic a souvisejících služebe-stationNabíječky elektromobilů CircontrolAutonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobilVOLTDRIVE - Ideální řešení pro domácí nabíjení vašeho vozu.