Nejočekávanější prototypy roku 2007

Jan Horčík - 05 Leden 2007

Audi R-Zero

Magazín Treehugger vyhlásil pět nejočekávanějších prototypů automobilů poháněných alternativním pohonem pro rok 2007. Prvním z nich je od společnosti . Plug-in hybrid znamená, že se jedná o hybridní automobil, který je možné doma nabíjet přímo ze zásuvky. Do značné míry tak může takový fungovat jako , zejména na krátké vzdálenosti, a teprve když dojde elektřina v , přepne se na spalovací nebo . Všeobecně se předpokládá, že první plug-in hybrid představí automobilka General Motors již na tento rok.

Druhým nejočekávanějším prototypem je automobil na od General Motors. Již během podzimu 2007 by se mělo do rukou řidičů dostat sto vozů Chevrolet Equinox FCV poháněných palivovými články.
Dalším očekávaným je argentinský automobil Nexo. Velice modulární, levný a nenáročný automobil s pohonem na .

Dále je tu Recy, tzv. "recyklovatelný roadster" představený automobilkou na . Posledním očekávaným prototypem je Audi R-Zero, nadupaný a nebezpečně vyhlížející elektromobil s maximální rychlostí 460 km/h a výkonem 1091 koní. Zatím není jasné, zda nejde o pouhou nerealizovatelnou fantazii tvůrců z francouzské návhrářské školy. Ale i kdyby, je to fantazie, která stojí za přemýšlení.

Zpět na HybridPřidat komentář

ChargeUp! - Komplexní dodávka dobíjecích stanic a souvisejících služebAutonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobile-stationVOLTDRIVE - Ideální řešení pro domácí nabíjení vašeho vozu.Nabíječky elektromobilů Circontrol
O ČEM SE PRÁVĚ DISKUTUJE?