Čínská automobilka Geely představila novou elektromobilní značku Geometry, předvedla i první sedan

Jan Horčík - 11 Duben 2019

Čínská automobilka Geely, která vlastní Volvo, část Daimleru nebo značku Lotus, aktuálně v Singapuru představila novou, plně elektrickou globální značku Geometry.auto elektromobil Geely Geometry A

Elektromobil Geometry A čínské automobilky Geely má být prvním z řady 10 nových elektromobilů.
foto: Geely

Prvním modelem nové značky Geometry bude elektromobil Geometry A. Jde o plně elektrický sedan poměrně konzervativních tvarů. Auto je vybaveno 51,9kWh baterií, resp. 61,9kWh baterií v silnější verzi.

Výrobcem baterií je rychle rostoucí čínská společnost CATL. Dojezd je údajně 410 km NEDC pro slabší verzi a 500 km pro silnější. Reálně to ale bude spíše o 100 km méně.

Geely Geometry A

Geely Geometry A
foto: Geel

Elektromotor má max. výkon 120 kW/250 N, z 0 na 100 km/ zrychlí auto během 8,8 sekundy. Auto je vybaveno pokročilými asistenty, jako je adaptivní tempomat, nouzové brzdění, udržování v pruhu apod.

Interiér elektromobilu Geometry A

Interiér elektromobilu Geometry A
foto: Geely

Cena elektromobilu Geometry A v Číně začíná na 210 000 RMB ($31 250, v přepočtu 710 000 Kč) před dotacemi. Gelly má už dnes údajně 27 000 objednávek, ačkoliv auto bylo představeno teprve nyní.

tisková zpráva
Zpět na HybridPřidat komentář
Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Samé návštěvy včetně špijónských v HE3DĚ, ale kde jsou ty investice? ptal se Babiš čínského premiéra ;))

novinky.cz/ekonomika/502344-same-navstevy-ale-kde-jsou-ty-investice-ptal-se-babis-cinskeho-premiera.html

To je jednoduchý. Čínanům nejde o investice do evropanů aby byli bohatší ale o haldě keců o investicích kerý ma voblbákujou evropana a rovnou i vokopčej :)))))))))))))))))))))))

Jak může být někdo tak naivní a myslet si, že investor má jiný zájem než vydělat? I moc má svou cenu. O nic jiného těm východňarům nejde. Prachy/moc/vliv. Na lidi v ČR sere pes.

He3Da je vtip. Kdo muze tem kecalum verit? Sorry, nechci vas urazit, ale to fakt tomu verite?

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

No, ja Vás chci urazit. Jste blbý a to zjištění Vás bude bolet, i když na druhou stranu to ještě potrvá, protože si budete nalhávat, že ty baterie nestojí za nic, jetě roky po spuštění výroby.
Faktem ale je, že prostě nejste dost chytrý, aby jste pcohopil, že hlavní výhodou HE3DA je dramatické zjednodušení výroby li-ion baterií.
Omlouvám se všem, ale už mě unavuje, že každý "pocit" kdejakého hlupáka musíme v dnešní postfaktické době považovat za respektovaný názor.

Obrázek uživatele Kuk

"hlavní výhodou HE3DA je dramatické zjednodušení výroby li-ion baterií"

Úžasné a k čemu to je když ty baterie maj pidi výkon? :)

---

Každej nahrazenej spalovák se počítá - Leave the oil in the soil and the coal in the hole. - Sekám a vysávám na baterky. // ‪#‎BasuraChallenge‬ ‪#‎trashtag‬

Jasne, vase jitrnice co svet nevidel prijde kdy?

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

ja do hedy nevidim takže ji neřešim, komentuju jen znamou skutečnost a co bude dál se uvidí ;)

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Čína mezi rokem 2017 a 2018 navýšila prodeje do České republiky o 6 MILIJARD dolarů, kdežto ČESKÉ vývozy do číny stouply jenom o 160 milionů dolarů

2017-18
SKÓRE ČÍNA : ČEZKO
10 ku 1

:))))))))))))))))))))))))))
zemák na hrad :)))))))))))))

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Geely chce v počtu značek předhonit VW, ale ten se na to dostal skupováním původních továren, a ne tak frenetickou kreací z nuly Polestar, Lynk & Co, Emgrand, Gleagle, Englon, Zhidou, Vision, Geometry, při ne až tak velkých prodejích.

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

dobrýýý čeps slušný rejžo a taky.... pěkná tabulka, konečně jsem si těch malých písmenek všiml ;)

bit.ly/2uU06PO

OT: Jen kdyby zase někoho napadlo, že nástup elektromobilů nevydrží přenosová soustava: ČEPS loni stoupl zisk před zdaněním o 14 procent na 3,3 mld. Kč.

nějak nechápu na co tvoří Čeps zisk? to co mu spadne do klína za přenos tak má investovat zpátky do PS. a pokud mu každý rok zbyde 3 Jardy tak jsou poplatky zřejmě vyšší než by měli a stát si z toho udělal hned dojnou krávu... rozuměj další "skryté" daně

---

BMW i3 60Ah - 47.000 eKM
sekačka Powerworks 60V 2Ah
pila Powerworks 60V 4Ah

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Každá i státní firma by měla mít zdravou ziskovost 5-10%, pod pojmem "skryté daně" vidím spíš ziskovost kolem 40%, jako mají třeba zahraniční korupční pronajímatelé našich monopolních vodáren, co tak vysosávají Česko na horší úrovni než v předminulém století jejich předci kolonialisté drancovali Afriku.

Obrázek uživatele M.Krupka

Nástup?? Myslíte ty kusové prodeje elektromobilů? Ta kapka v moři celkové spotřeby? :-)
V každém supermarketu spotřebují žárovky mnohonásobně více a zbytečně.

Spousta lidí se budí ze sna, že chudák ČEPS bude mít potíže. To se nás pánové netýká.

Jen abycom si jej, než ty BEVka opravdu nastoupí, nenechali třeba zprivatizovat...

Tak náš úžasný stát ví nejlíp co dělat. Zase se mi chce zvracet.


ChargeUp! - Komplexní dodávka dobíjecích stanic a souvisejících služebNabíječky elektromobilů CircontrolVOLTDRIVE - Ideální řešení pro domácí nabíjení vašeho vozu.e-stationAutonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobil