Čína: v roce 2025 se tam prodá 7 milionů elektroaut ročně

Jan Horčík - 04 Červenec 2017

Čínský trh s auty se má během následujících sedmi let rozrůst z 28 milionů ročně na 35 milionů. A tamní vláda předpokládá, že každé páté auto bude elektrické.auto Šanghaj Čína

Čína je dnes nejen největším trhem s auty do zásuvky, ale zároveň se jich tam i nejvíc vyrábí. Je také velmocí v oblasti elektrických autobusů.
foto: yizhan08more, licence public domain

V roce 2025 by se tedy v Číně mělo prodávat asi 7 milionů elektrických aut ročně. Zatím ještě ale musí dosáhnout svého dřívějšího cíle, a to dvou milionů v roce 2020.

Tam se zatím ani zdaleka nepřiblížila. Letos se tam za prvních pět měsíců prodalo asi 140 000 aut do zásuvky. Za celý minulý rok to bylo 352 000 osobních aut.

Čína je už dnes největším a nejdůležitějším světovým trhem s automobily, a to jak fosilními, tak těmi do zásuvky. A tento trend bude v následujících letech ještě zesilovat.

Zpět na HybridPřidat komentář
Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

neobmedzili tento rok v číne dotácie na EVčka?
to mi trochu nekorešponduje s tým cielom 2m EVs v 2020 a 7m v 2025.

aj keď - možno do toho proste "účtovne zahrnú" tie LSEV hračky, ktorých sa vraj len za 2015 predalo na 600.000


ChargeUp! - Komplexní dodávka dobíjecích stanic a souvisejících služebAutonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobilNabíječky elektromobilů Circontrole-stationVOLTDRIVE - Ideální řešení pro domácí nabíjení vašeho vozu.