Čína hraje klíčovou roli v elektromobilové strategii koncernu Volkswagen

redakce - 16 Duben 2019

Čína sehraje klíčovou roli v globální transformaci koncernu Volkswagen, která směřuje k eliminaci emisí. Již v letošním roce bude rozšířena nabídka elektrifikovaných vozidel.Do roku 2028 se bude více než polovina z koncernem plánovaných 22 milionů elektromobilů vyrábět v Číně. Chystá se i posílení vývoje zavedením jednotné struktury výzkumu a vývoje značek Volkswagen, Audi a koncernového výzkumu.

Do roku 2028 se bude více než polovina z koncernem plánovaných 22 milionů elektromobilů vyrábět v Číně. Chystá se i posílení vývoje zavedením jednotné struktury výzkumu a vývoje značek Volkswagen, Audi a koncernového výzkumu.
foto: Volkswagen

Nový společný podnik se navíc zaměří na výstavbu nabíjecí infrastruktury, která urychlí elektrickou ofenzivu a zvýší akceptaci elektromobility. Volkswagen Group China také zefektivní a zintenzivní výzkumné práce na budoucích technologiích zastřešením vývojových oddělení značek Volkswagen a Audi a koncernového výzkumu v rámci nové jednotné struktury výzkumu a vývoje (ONE R&D).

Dr. Herbert Diess, předseda představenstva společnosti Volkswagen AG, k tomu říká: „Plníme nejen náš slib, že budeme snižovat emise v rámci stanovených legislativních limitů v Číně, ale postupně budeme směřovat k neutrální bilanci emisí CO2. Proto sázíme na čistou mobilitu a ekologické výrobní procesy. Čína má v tomto ohledu mimořádný význam.“

Dr. Stephan Wöllenstein, předseda představenstva společnosti Volkswagen Group China, řekl: „Volkswagen Group China bude v roce 2019 rychle rozšiřovat produktové portfolio elektricky poháněných modelů. Na konci roku budeme našim zákazníkům v Číně nabízet mimořádně široký výběr 14 elektrifikovaných modelů. Pokračováním transformace koncernu Volkswagen v příštím roce bude uvedení dvou vozidel na základě modulární platformy MEB pro elektromobily a další investice do digitalizace. Společně s našimi čínskými partnery tak zcela nově definujeme mobilitu.“

V rámci ofenzivy v oblasti elektrické mobility plánuje koncern Volkswagen do roku 2028 vyrábět v Číně 11,6 milionu elektromobilů. To je více než polovina koncernem plánované celkové produkce 22 milionů elektricky poháněných vozů.

K tomu přispějí všechny tři společné podniky – FAW-Volkswagen, SAIC VOLKSWAGEN a JAC Volkswagen. Jakmile bude v příštím roce zahájena výroba vozidel na základě MEB v závodech SAIC VOLKSWAGEN v Antingu a FAW-Volkswagen ve Fo-šanu, dosáhne roční kapacita jejich výroby 600 000 elektromobilů ročně.

JAC a SEAT kromě toho vyvíjejí vlastní platformu pro menší elektromobily. Ve všech 33 čínských výrobních závodech značky Volkswagen a jejích partnerů bude pokračovat snižování ekologické zátěže. Jen v uplynulém roce došlo ke snížení emisí CO2 v čínských výrobních závodech o 13 %, resp. 390 000 tun CO2.

Vylepšování nabíjecí infrastruktury

Nový společný podnik Volkswagenu bude mít za úkol zlepšovat nabíjecí infrastrukturu. Čínští zákazníci budou díky tomu moci nabíjet svá elektricky poháněná vozidla ještě flexibilněji a komfortněji – doma i na cestách. V rámci spolupráce mezi společnostmi Star Charge, FAW a JAC budou od konce letošního roku nabízeny soukromým zákazníkům nástěnné nabíječky.

Kromě toho bude vybudován také velký počet veřejných nabíjecích stanic. Síťové propojení uživatelů a nabíjecích stanic umožní řidičům rychlé a snadné nalezení vhodné nabíjecí stanice. Integrované řešení pro konektivitu bude nabízet Mobility Asia, dceřiná firma společnosti Volkswagen Group China, která vytváří digitální „ekosystém“ pro veškeré požadavky v oblasti mobility.

Nové technologie pro budoucnost, nové modely pro současnost

Pro značky Volkswagen a Audi a pro koncernový výzkum bude zavedena jednotná struktura výzkumu a vývoje (ONE R&D). Tento krok rozšíří kapacity pro výzkum a vývoj budoucích technologií. Díky této úzké spolupráci dojde k ještě intenzivnějšímu využívání synergií a dalšímu zvyšování efektivity.

Jen v letošním roce uvedou koncernové značky na trh osm nových modelů SUV, z nichž pět bude vyráběno v Číně. Tím vycházejí vstříc současné poptávce zákazníků.

tisková zpráva
Zpět na HybridPřidat komentář

Je evidentni, ze povinna EV kvota je vyborny stimulant. Bohuzel evropsky cmoudosmejdi nas budou dusit co nejdele. A hlupaci se raduji za kazdou prodanou rakovinu.

Obrázek uživatele Franta Koudelka STS CHvojkovice Brod

Podle nařízení mají být od roku 2030 emise CO2 u nových osobních aut v průměru o 37,5 procenta nižší, než budou v roce 2021...

V letech 2025 až 2029 se musí snížit o 15% ...

idnes.cz/auto/zpravodajstvi/emise-co2-autoprumysl-oxid-uhlicity.A190416_095013_automoto_fdv

---

Za klima/Sněhuláky/GRÉTU/GrínDojčUWH/EX-REB/TESLU a BD ;) ČEZKO země zaprodaná, ropáků autopopelnic plná, žlutým svinstvem oplývající ;) Zpátečníky Zaprděnce a čuchače fosilního fetu budoucnost nemiluje, kdo nejde s dobou jako by DEBYL ;) 1.liga MISTŘI: Kuk/Saman/Švarc 5.kolona ROPÁCI: runner42

V Cine maji ted povinnou kvotu 10% a kazdy rok zvysuji o 2%. V roce 2030 to bude minimalne 30%. V EU se pocita kazde EV jako dvojnasobek usetreneho CO2. A velka auta maji vyjimky. Takze to bude jen dalsi podvod.

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Se neboj podobné "podvody" jsou i v těch čínských zákonech, odhad je, že na 10% kvótu stačí 2-3% běžných čistých elektoaut.

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Nesrovnatelně zásadnější ovšem je, že pro ten rok 2021 už dlouho platí nařízení 4 litry benzínu nebo 3,5 litru nafty na 100 km. Naopak těch 2,5 litru benzínu po roce 2030 je poměrně vzdálená a velmi nejistá budoucnost, protože po světové krizi 2020 a většinové robotizaci 2030 se neskutečné množství dlouho "zaručených" věcí změní.

VW koupil čínskou automobilku která vyrábí EV a tím má splněna procenta bezemisních vozů. A nemusí vyrobit žádné elektro.

---

ecotaxiolomouc.cz

Obrázek uživatele Kuk

Kterou, link?

---

Každej nahrazenej spalovák se počítá - Leave the oil in the soil and the coal in the hole. - Sekám a vysávám na baterky. // ‪#‎BasuraChallenge‬ ‪#‎trashtag‬

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Až na to, že v příštím roce uvede VW v Číně do provozu ve spolupráci s tradičními partnery 2 nové linky na svou MEB autoplatformu, která brzo zajistí výrobu až 600.000 elektroaut úplně nové generace.

Obrázek uživatele Kuk

Brzo? To je jak brzo, za 5 let? :)))

---

Každej nahrazenej spalovák se počítá - Leave the oil in the soil and the coal in the hole. - Sekám a vysávám na baterky. // ‪#‎BasuraChallenge‬ ‪#‎trashtag‬

Obrázek uživatele Radovan

Vida je koumáky. Dýzlgejt je naučil různá chytrá řešení. Člověk by měl mít radost, že evropská kapitalistická automobilka nepodlehla tlaku diktátorské komunistické Číny, leč to je pro Evropana přínosem stejné, jako v tom letitém vtipu:
"To je Vám pane takový smíšený pocit, jako když se Vám zabije zlá tchýně, ale ve Vašem novém autě...."

---

BEV Peugeot Ion nový 4/2014, dnes 94 tis. km, 5/2016 2.ojetý ženě, dnes 46 tis. km (60 celkem), ekolo Agogs SilverGo 10/2013, dům FVE 3,6kWp 9/2009, ohřev vody solár Vaillant 6/2010, vlastní studna 1999, dřevodům sendvič panel 2000, permakulturní zahrada 2017, zachytávání dešťovky 880L Keter 4/2020.

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Zkusím přeložit nadpis.... Čína nás donutila něco dělat.

Obrázek uživatele Kuk

Dali jim koule do svěráku a utahujou.

---

Každej nahrazenej spalovák se počítá - Leave the oil in the soil and the coal in the hole. - Sekám a vysávám na baterky. // ‪#‎BasuraChallenge‬ ‪#‎trashtag‬

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

No jasně VW vůbec nic nedělá, a proto jsou i v Česku a Číně jeho továrny vyhlášené jako lenošný ráj na zemi, kam si bankovní úředníci a aktivističtí novináři po 50 chodí odpočinout.

Obrázek uživatele M.Krupka

Teprve donutí. Až zjistíme, že jejich EV ujede 500km a bude stát stejně jako naše 1,0TSI. Jen bude jezdit za třetinové provozní náklady a bude mít životnost půl milionu km.
Nejdříve náplní svůj trh, koupí pár evropských značek a je vyřešeno.

Obrázek uživatele Jan Horčík

I tak se to dá přeložit :).

---

šéfredaktor Hybrid.cz

Blbý dotaz: je možné aby VW plnilo emise tak, že v Číně bude prodávat EV a v Evropě ICE?

Obrázek uživatele Jan Horčík

Ne. Jde o to, že v Číně jsou přímo zavedeny kvóty na výrobu elektromobilů. VW tedy musí vyrábět elektromobily jak v Evropě, tak i v Číně, potažmo i USA.

---

šéfredaktor Hybrid.cz

Díky! Myslel jsem, že emise flotily se nějak průměrují. Myslet, znamená prd vědět. :-)

Obrázek uživatele Jan Horčík

Průměrují, ale pouze v rámci těch jednotlivých regionů - EU/Čína.

---

šéfredaktor Hybrid.cz

Obrázek uživatele M.Krupka

Já myslím, že odborníci z automobilového průmyslu přijdou na to, jak ty flotilové emise splnit. Ani bych se nedivil, kdyby ty EV Volkswagen v Evropě vyrobil, tady to uvedl na trh a v Číně ty auta prodal. Taková škatulata hejbejte se.
Si vzpomínám na zákaz žárovek, když se dnes prodávají jako tepelný zdroj s funkcí svícení. Dnes se žárovce říká Tepelný zdroj E27 standard 40W. :-)

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

S těmi žárovkami to ale byl dobrý ba přímo geniální tah EU. Změnou názvu v podstatě donutil obchody prodávat důchodcům LED žárovky a úsporky - což by se jinak nepovedlo tak rychle.

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Geniální idiobyrokratiny, která vyvolala hlavně zbytečnou paniku a velmi škodlivou 5-8 letou epizodu s masovým nasazením rtuťových mini svítidel v EU.

Obrázek uživatele M.Krupka

Myslím, že v tomto případě nešlo o důchodce. Hlavní změnu ve snížení spotřeby za osvětlení měl průmysl a obchody. Ono nahradit v obchodě s nábytkem 200ks zářivek za 100ks led světel, která svítí 16hodin denně má mnohem větší efekt, než u spotřeby 200důchodců v okolí takové prodejny.
Důchodci by dříve či později stejně přešli na úsporné osvětlení. Pravda, že zákazem žárovek to šlo asi rychleji i u těch důchodců.

Obrázek uživatele Radovan

Aneb klasické až budu tu žárovku měnit maminko, Vy už tu nebudete :-)))

---

BEV Peugeot Ion nový 4/2014, dnes 94 tis. km, 5/2016 2.ojetý ženě, dnes 46 tis. km (60 celkem), ekolo Agogs SilverGo 10/2013, dům FVE 3,6kWp 9/2009, ohřev vody solár Vaillant 6/2010, vlastní studna 1999, dřevodům sendvič panel 2000, permakulturní zahrada 2017, zachytávání dešťovky 880L Keter 4/2020.

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

No jasně a pak vám "levná" LEDka odešla pár dní po 2 leté záruce a drahé po 4 letech klesla svítivost o polovinu.

Obrázek uživatele ozana

Minulý týden jsem měnil LEDku v koupelně, kvalitní Philips koupenou v květnu 2012 (svítivost do poslední chvíle normální).

---

Свободy Алексею Навальнomy!

Sprosté debily ignoruji.

Obrázek uživatele Radovan

Od začátku si na ně před instalací píšu centrofixem datum uvedení do provozu a jsem příjemně překvapen. Ty, co odešly nejdříve, odsloužily vždy přes 5 let, další jedou stále. Jediná co zlobila už po roce byl dárek Východoslovenských elektráren na jednom elektrosrazu, myslím že v Tatrách. Ale darovanému koni, na zuby nekoukej...

---

BEV Peugeot Ion nový 4/2014, dnes 94 tis. km, 5/2016 2.ojetý ženě, dnes 46 tis. km (60 celkem), ekolo Agogs SilverGo 10/2013, dům FVE 3,6kWp 9/2009, ohřev vody solár Vaillant 6/2010, vlastní studna 1999, dřevodům sendvič panel 2000, permakulturní zahrada 2017, zachytávání dešťovky 880L Keter 4/2020.

Obrázek uživatele Kuk

Dělám to úplně stejně, akorát že to tam reju :)
Jediný co mě odešli byli nějaký český šmejdy, který jsem pak reklamoval a odešli znovu. Teď kupuju ikea ledky.

---

Každej nahrazenej spalovák se počítá - Leave the oil in the soil and the coal in the hole. - Sekám a vysávám na baterky. // ‪#‎BasuraChallenge‬ ‪#‎trashtag‬


ChargeUp! - Komplexní dodávka dobíjecích stanic a souvisejících služebe-stationAutonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobilVOLTDRIVE - Ideální řešení pro domácí nabíjení vašeho vozu.Nabíječky elektromobilů Circontrol
O ČEM SE PRÁVĚ DISKUTUJE?