Čína buduje nové město: pro lidi, ne pro auta

redakce - 10 Duben 2014

Na světě není mnoho míst, kde vznikají nová města na zelené louce. Čína je však jednou z takových výjimek. Nové "Velké město" má vyrůst v provincii Sečuán. Je navrženo tak, aby se po něm 80 000 obyvatel mohlo pohybovat bez aut.auto Čína nové město velké město

Takhle vypadá představa nového Velkého města podle architektonické kanceláře Adrian Smith + Gordon Gill Architecture
foto: Adrian Smith + Gordon Gill Architecture

Díky novému městu projektovanému pro 80 000 obyvatel by se mohla ale stát i modelovým příkladem pro ostatní provincie. "Velké město" se začne stavět ještě letos. Jde o první takový projekt v Číně a má se stát jakýmsi prototypem pro další podobná města v celé zemi.

Nové "vertikální" město navržené pro lidi a nikoliv pro auta oplývá množstvím zeleně a snaží se minimalizovat jak záběr půdy, resp. narušení divočiny a okolního životního prostředí, tak i spotřebu vody a energií. Bude se rozkládat na ploše přibližně tří kilometrů čtvrečních.

vlastní
Zpět na HybridPřidat komentář
Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Je to pěkné, s políčky květin, zeleninou, i s pěstováním rýže a bambusu. Jen tam chybí na vodní ploše kačenky.

Nu což, budeme se muset mačkat jako sardinky ve vertikálních obydlích.
Do prvního zemětřesení.

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

veru neboji, len aby to nedopadlo ako mesto Ordos

V Číně se ničeho hold nebojí.....čím pak to asi bude?

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Protože když se něco nepovede, tak se to zakamufluje a ztráty na životech nikoho nezajímají. Příroda je pro ně zdrojem, ne klenotem určeným k ochraně apod. Zelení tam nemají šanci.


ChargeUp! - Komplexní dodávka dobíjecích stanic a souvisejících služebe-stationAutonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobilNabíječky elektromobilů CircontrolVOLTDRIVE - Ideální řešení pro domácí nabíjení vašeho vozu.