Chrysler představil Portal, koncept robotického elektromobilu pro mladé

Jan Horčík - 03 Leden 2017

Už dnes v Las Vegas vypukne největší veletrh spotřební elektroniky CES 2017. Chrysler tam představí konceptu robotického minivanu Portal. Nabídne 100kWh baterii, plně autonomní řízení a nabíjení výkonem až 350 kW.auto elektromobil Chrysler Portal Concept CES 2017

Z veletrhu spotřební elektroniky CES v Las Vegas se pomalu stává víc autosalon, svá auta tam představí Daimler, Volkswagen i další výrobci.
foto: Chrysler

Nedávno se objevily spekulace, že Chrysler na CES 2017 představí plně elektrickou verzi svého plug-in hybridního minivanu Chrysler Pacifica Hybrid. Informace se neukázala jako úplně přesná. Místo toho se dočkáme konceptu Portal.

Šestimístné futuristické auto má se může pyšnit dojezdem 400 km a možností dobít dojezd 240 km během 20 minut. To vše díky 350kW stejnosměrnému nabíjení a baterii o kapacitě 100 kWh. Auto je navrženo také pro autonomní řízení, ovšem zpočátku pouze úrovně 3 (s dohledem řidiče) a až později vylepšitelné na úrovně 4 až 5.

Chrysler Portal Concept

Chrysler Portal Concept
foto: Chrysler

Na vývoji auta spolupracovala automobilka Chrysler s firmami Samsung a Panasonic. Nabízí pochopitelně plnohodnotnou konektivitu, umí rozpoznávat jednotlivé řidiče s pomocí zabudované kamery a má i další vychytávky. Bližší informace zveřejní automobilka po začátku CES 2017.

Chrysler
Zpět na HybridPřidat komentář

Exteriér, otevírání dveří, šest míst k sezení, kapacita baterie a rychlost nabíjení - vše se mi moc líbí, až na volant a palubku. Jestli tak budou vypadat interiéry u všech EV, tak si asi nikdy nevyberu :o(

Obrázek uživatele Kuk

Mě se líbí palubovka.
https://www.engadget.com/2017/01/03/chrysler-unveils-its-concept-minivan-for-the-selfie-generation/

---

Každej nahrazenej spalovák se počítá - Leave the oil in the soil and the coal in the hole. - Sekám a vysávám na baterky. // ‪#‎BasuraChallenge‬ ‪#‎trashtag‬

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Mě se líbí.

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Ludia nebláznite. Veď je to pekne auto. Keď do sériovky dajú normálne dvere tak to bude super autičko...

Obrázek uživatele Kuk

Vypadá to jako kříženec i3 a ID.

---

Každej nahrazenej spalovák se počítá - Leave the oil in the soil and the coal in the hole. - Sekám a vysávám na baterky. // ‪#‎BasuraChallenge‬ ‪#‎trashtag‬

Obrázek uživatele Josef

Je to hnusný, to rozhodně, ale jestli to bude fungovat a bude to stát max milion, tak klidně. Nicméně chybějící b sloupek znamená, že karoserie bude minimálně z CFR, protože nic jinýho nemá takovou pevnost. A tedy to bude drahý jako prase.

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Stredovy sloupek nema OPEL stredni tridy, tak proc by to melo byt drahy?

Obrázek uživatele Josef

Protože tohle je velká kráva. Chybějící B sloupek znamená buď masivní a těžkou karosérii nebo použití speciálních materiálů s vysokou pevností. Masivní karosérie znamená značnou hmotnost vozidla, což se spalovákem nutně nevadí, ale elektromobilu to vadí dost.

Uznávám a kaji se, že jsem si dovolil označit Nissan Leaf za jeden z nejhnusnějších elektromobilů... Na tohle tedy nemá už ani leckterá Čína.


ChargeUp! - Komplexní dodávka dobíjecích stanic a souvisejících služebNabíječky elektromobilů CircontrolAutonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobile-stationVOLTDRIVE - Ideální řešení pro domácí nabíjení vašeho vozu.