Chevrolet Volt zase o kousek bezpečnější

Ivo Hradil - 11 Leden 2012

Před několika týdny automobilovým světem proletěla zpráva o požáru Chevroletu Volt, kterému se pár dní po provedených vznítily baterie. Společnost General Motors se rozhodla vzniklé pochybnosti ohledně bezpečnosti jejího plug-in hybridu zapudit hned v zárodku a přichází s několika vylepšeními ochrany a chladicího systému.Bezpečnostní úpravy baterií

General Motors vyztužil kryt baterií. Díky tomu by už nemělo docházet k jejich poškození a následnému požáru.
foto: General Motors

Nárazové zkoušky, při nichž došlo k požáru Chevroletu Volt, provedl v loňském roce Americký národní ústav bezpečnosti silničního provozu () ve svých laboratořích. Po tomto incidentu se ihned rozběhl kolotoč vyšetřování za účelem zjištění možných rizik vzniklých při požárech baterií.

Avšak ani koncern nelenil a přichází se svým řešením zvýšení bezpečnosti. Konstruktéři GM zesílili a vyztužili ochranný kryt zakrývající ve středovém tunelu . Toto opatření má zamezit porušení baterií při bočním nárazu.

Navíc v nádrži chladicí kapaliny přibyl snímací senzor kontrolující úroveň hladiny chladicího média a posledním vylepšením je speciální držák, který zamezuje neoprávněnému doplňování a případnému přelití chladiva.

Ve dnech mezi 9. a 21. prosincem loňského roku provedla automobilka čtyři úspěšné nárazové testy na takto upravených Voltech. Během nich nebylo zjištěno žádné vnější poškození baterií, ani únik chladicí kapaliny.

vždy byl zárukou bezpečné jízdy. S cílem zajistit naprostý klid majitelům Voltu se od této chvíle díky bezpečnostním úpravám ještě zvyšuje jeho spolehlivost i v následujících dnech po těžké havárii,“ řekla Mary Barra, viceprezidentka globálního vývoje nových produktů u General Motors.

popisfoto: General Motors

Do budoucna už tedy budou všechny prodávané Chevrolety Volt vybaveny těmito novými bezpečnostními prvky. To se bude samozřejmě týkat i automobilů prodávaných v Evropě. Řidiči, kteří již vlastní, budou postupně oslovováni a bezpečnostní prvky jim budou montovány dodatečně.

Chevrolet Volt si tak opět zaslouží svých pět hvězdiček udělených loni Evropským úřadem pro bezpečnost. Obdobná opatření platí také pro evroskou verzi auta, tedy model .

Zpět na HybridPřidat komentář

Autonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobilNabíječky elektromobilů Circontrol